Słońce w Koziorożcu

10-slonce-koziorozec Ambicja, ukierunkowanie na cel. Realizm, granice, normy, struktury. Odpowiedzialność i dojrzałość. Chłodny rozsądek i nadmierne wymagania.

Jako urodzony ze Słońcem w Koziorożcu, stoisz obiema nogami na ziemi, a wzrok masz skierowany cały czas na cel. W ogóle można powiedzieć, że Twoim życiem rządzi zasada celowości – często wyrzekasz się spraw, z których nie ma konkretnego pożytku. Twoje podejście do życia jest realistyczne – wiesz czego chcesz i jak masz to osiągnąć. By mieć poczucie sensu życia, musisz działać efektywnie i zaznaczać swoją pozycję. Twoja specjalność to także wytyczanie granic oraz występowanie w obronie norm i struktur. To, co robisz, starasz się doprowadzić do końca. Liczą się dla Ciebie wymierne efekty, a nie działanie dla samego działania.

Główne zalety

Zazwyczaj jesteś gotów przyjąć na siebie większą odpowiedzialność niż przedstawiciele innych znaków – czasem nawet ponad siły. Jesteś dojrzały ponad wiek i nawet w młodym wieku nie trzeba Ci tłumaczyć, co to znaczy dorosłość. Jesteś praktyczny, obdarzony zdrowym rozsądkiem, wytrwały i konsekwentny.

Główne wady

Możesz łatwo dać się owładnąć presji sukcesu i w pogoni za osiągnięciami zapomnieć o radościach życia. Zimny rozsądek potrafi zabić cieplejsze uczucia. Powinieneś pamiętać, by nie przesadzić z wymaganiami – zarówno wobec siebie, jak i wobec innych.


Aby dodać komentarz musisz się zalogować. Jeśli nie masz konta zarejestruj się.
Zostaw komentarz na forum (0)

Autorem tekstw jest Magdalena Krukowska, prawa autorskie nale do Astrolabium.pl.

Zanim zaczniesz pisa komentarz do interpretacji zapoznaj si z regulaminem