Astrologia dla zaawansowanych

Tu znajdziesz artykuły dotyczące różnych zagadnień astrologicznych, adresowane do osób, które już opanowały podstawy astrologii.

Horoskop natalny

13 lutego 2004

Horoskopy natalne - rokowaniaCelem tej pracy jest przedstawienie niektórych układów astrologicznych pojawiających się w horoskopie natalnym, które będą miały bezpośredni wpływ na przyszłe zdarzenia w życiu klienta. Astrologia dostarcza nam wiele informacji dotyczących interpretacji horoskopu natalnego i w naszej pracy powinniśmy stosować się do klasycznych kanonów.

Więcej…

   

Cykle Saturna i Plutona

Astrologia dla zaawansowanych

16 stycznia 2010

Magdalena Krukowska

Z racji ostatniej kwadratury między Plutonem i Saturnem, jaką obserwujemy na niebie, przypominamy tekst Magdaleny Krukowskiej z 2006 roku, która na ten temat pisała:

Więcej…

   

O przyczynach śmierci wg Sephariala

26 grudnia 2006

śmierćKlasycy astrologii twierdzą, za Ptolemeuszem, że szanujący się astrolog przed przystąpieniem do interpretacji horoskopu powinien najpierw zbadać długość życia jego właściciela. Jak to zrobić? Wiemy, jak śmierć może się manifestować w horoskopie. Wiemy, że Saturn, że Pluton, że dom VIII, itd. Każdy horoskop jest jednak inny, unikalny. I w każdej mapie horoskopu śmierć jest zapisana na swój własny, unikalny sposób. Dlatego klasyczne reguły mogą być bardzo pomocne jako drogowskaz dla praktykujących astrologię. [Tomasz Wiński]

Więcej…

   

Królewska Gwiazda Regulus

30 czerwca 2007

Mitologiczny Lew Nemejski został ujarzmiony przez Heraklesa, a czyn ten uwieczniono na niebie. Zaś gwieździe stałej Regulus, która stanowi najjaśniejszy punkt konstelacji Lwa, nadano szczególne znaczenie. Cor Leonis – czyli Serce Lwa – rządzi tym, co na niebie, a jej ważność wynika z bliskiego położenie względem ekliptyki.

Więcej…

   

Astrologia medyczna

30 lipca 2006

astrologia-medyczna

Tekst autorstwa Panto przedstawiający jego przemyślenia na temat astrologii medycznej. Prezentuje on kilka przykładów powiązań między uwarunkowaniami obecnymi w horoskopie a stanem zdrowia i obecnością konkretnych schorzeń.

Więcej…

   

Węzły księżycowe

29 lipca 2006

wezly-ksiezycowe

Od niedawna zacząłem pracować z Węzłami księżycowymi. Wcześniej wyłączałem je z kółka, na które patrzyłem, by nie rozpraszały mojej uwagi. Teraz wiem, że stanowią bardzo ważny element horoskopu. Tekst ten jest zbiorem moich luźnych przemyśleń na temat pracy z Węzłami księżycowymi.

Więcej…

   

Pluton

30 sierpnia 2005

pluton

Artykuł autorstwa Stargazer, przedstawiający charakterystykę Plutona i jego symbolikę astrologiczną. Autorka powołuje się na wypowiedzi Liz Greene, ale opiera się także na własnych doświadczeniach i obserwacjach. 

Więcej…

   

Astrokartografia

14 czerwca 2006

Mapa astrokartograficznaJest to fragment dyskusji z pewnego astrologicznego forum dyskusyjnego. Wiadomości tu zawarte wydają się być na tyle cenne, że po drobnych przeróbkach umieszczam je w Astrolabium. Zapraszam do czytania i zadawania pytań w komentarzach do artykułu.

Więcej…

   

Księżyc plutoniczny cz. 1

17 kwietnia 2006

plutonJest to drugi artykuł z cyklu poświęconego Plutonowi. Zdecydowałam się zająć szczegółowo wpływem Plutona na Księżyc, gdyż dotyczy on mnie osobiście - urodzeniowa ścisła koniunkcja Księżyc - Pluton jest tym punktem horoskopu, z którym chyba najtrudniej jest mi sobie poradzić. Zaczęłam więc badać to zagadnienie z różnych stron, a efekty chciałabym tutaj przedstawić. Ze względu na obszerność artykułu zdecydowałam się podzielić go na dwie części - dziś przedstawiamy  pierwszą, druga pojawi się wkrótce.

Więcej…