Księżyc w znakach Zodiaku

Księżyc jest drugim, obok Słońca, światłem horoskopu i jednym z jego najważniejszych elementów. Księżyc jest satelitą Ziemi, a jego oddziaływanie grawitacyjne wywołuje przypływy i odpływy. Księżyc utożsamiany jest ze zmiennością i cyklicznością, przypływami i odpływami emocji.

 

Księżyc w Baranie

01-ksiezyc-baran

Gwałtowne, nieprzewidywalne reakcje. Niecierpliwość, potrzeba zmian. Spontaniczne, otwarte wyrażanie swoich odczuć. Szybkie angażowanie się. Egocentryzm.

Więcej…

 

Księżyc w Byku

02-ksiezyc-byk

Duże znaczenie potrzeb fizycznych, zmysłowość. Potrzeba piękna, przyjemności i wygody, a także materialnego bezpieczeństwa. Stałość w uczuciach.

Więcej…

 

Księżyc w Bliźniętach

03-ksiezyc-bliznieta

Ciekawość świata, potrzeba zdobywania i przekazywania informacji oraz licznych kontaktów z ludźmi. Niestałość, skłonność do rozpraszania się.

Więcej…

   

Księżyc w Raku

04-ksiezyc-rakPrzywiązanie do rodziny i potrzeba posiadania własnej. Wrażliwość i wyobraźnia. Nadopiekuńczość, być może wynikająca z posiadania nadopiekuńczego rodzica.

Więcej…

 

Księżyc w Lwie

05-ksiezyc-lewPotrzeba skupiania na sobie uwagi innych i jak najlepszej autoprezentacji. Dążenie do bycia docenianym i zauważanym. Duma i wielkoduszność. 

Więcej…

 

Księżyc w Pannie

06-ksiezyc-panna

Praktycyzm, rozsądek,  dbałość o szczegóły. Porządek daje poczucie bezpieczeństwa. Przewaga rozumu nad emocjami. Perfekcjonizm i krytycyzm.

Więcej…

   

Księżyc w Wadze

07-ksiezyc-waga

Dążenie do zgody i harmonii dla emocjonalnego bezpieczeństwa. Niechęć do podejmowania decyzji. Poczucie piękna i potrzeba estetyki.

Więcej…

 

Księżyc w Skorpionie

08-ksiezyc-skorpion

Trwałe, intensywne i skrajne emocje, trudności w pozbywaniu się wspomnień. Nadmiernie rozwinięty instynkt przetrwania i podejrzliwość.

Więcej…

 

Księżyc w Strzelcu

09-ksiezyc-strzelec Duże poczucie moralności i sprawiedliwości. Wzniosłe cele, wielki idealizm aż do naiwności. Potrzeba wolności, niezależności i poszukiwania sensu życia.

Więcej…

   

Księżyc w Koziorożcu

10-ksiezyc-koziorozec

Obawa przed ukazaniem uczuć, stąd pozory chłodu. Odpowiedzialność, dojrzałość i powaga. Szukanie emocjonalnego spełnienia w pracy i osiągnięciach.

Więcej…

 

Księżyc w Wodniku

11-ksiezyc-wodnik

Potrzeba podkreślania indywidualności i niezależności. Towarzyskość,  ale i trudność w nawiązaniu głębokich więzi. Wiele zmian w życiu.

Więcej…

 

Księżyc w Rybach

12-ksiezyc-ryby

Wrażliwość i niewielka odporność psychiczna. Skłonność do uzależnień i ucieczek od rzeczywistości. Przejmowanie emocji z otoczenia. Potrzeba współczucia.

Więcej…

   

Autorem tekstw jest Magdalena Krukowska, prawa autorskie nale do Astrolabium.pl.

Zanim zaczniesz pisa komentarz do interpretacji zapoznaj si z regulaminem