Astrologia * kurs astrologii

Znajdziesz tu wiele niezbędnych informacji, które pozwolą Ci rozpocząć przygodę z astrologią. Znajdują się tutaj materiały zarówno dla początkujących, jak również dla zaawansowanych.

Znaki Zodiaku →

Opracowanie omawiające dwanaście znaków Zodiaku. Pojawiają się interpretacje, grafiki z XV w., które przedstawiają zarówno znaki, jak i planety, które nimi władają. Skocz od razu do: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby.

Interpretacja horoskopu

interpretacja-horoskopu-75x36

Materiał został napisany na potrzeby internetowego kursu astrologii, który prowadziłem w latach 2005-2006. Z czasem postaram się dorzucić kolejne teksty. Panto.

Astrologia prognostyczna

Techniki prognostyczne stosowane w astrologii. Tranzyty planet, cykle Saturna. Polecamy: Solariusz, czyli horoskop dnia urodzin. Niebawem zaczniemy dodawać linki.

Artykuły astrologiczne

Zbiór artykułów astrologicznych, na tematy związane z astrologią. Zachęcamy wszystkich do publikowania swoich tekstów w Astrolabium.

Źródła astrologiczne

Tłumaczenia z Tetrabiblos Ptolemeusza na temat znaków zodiaku, wywyższeń i godności planet. Tekst Morinusa na temat planetariuszy. Fragment z książki T. Doktóra na temat historycznego podejścia do reguł dotyczących interpretacji horoskopu. Omówienie horoskopu Cardana i Junga.