Skorpion – opis znaku Zodiaku

Skorpion(23 10 – 21.11)
Zgłębiam, drążę, ujawniam. Moje motto to skupienie, głębia, zaborczość, wnikliwośc, intensywność.

Cechy charakteru

Skorpiony są znane ze swoich intensywnych odczuć, determinacji i silnego zaangażowania we wszystko co robią. Wydaje się, że mają ogromną siłę woli, gdyż z reguły wiedzą czego chcą i potrafią nawet bardzo długo czekać na właściwy moment, by to uzyskać. Rzadko się poddają i są niezwykle wytrzymałe. Mają skłonność do popadania w skrajności i obce są im stany pośrednie. Nie lubią powierzchowności i przeciętności. Są obdarzone bardzo dużą siłą psychiczną, którą w zależności od stopnia rozwoju mogą wykorzystywać do wielkich celów lub w sposób destrukcyjny – np. gdy pozwolą, by kierowała nimi zazdrość i podejrzliwość.

Główne zalety

Skorpiony odważnie zgłębiają tajemnice i poruszają kwestie, których inni się obawiają. Są wnikliwe, analityczne i nieustepliwe. Mają ogromną zdolność psychicznej regeneracji, dzięki której potrafią podnieść się po niepowodzeniach, które innych dawno by załamały.

Główne wady

Skorpiony długo pamiętają urazy i potrafią wziąć za nie odwet nawet po bardzo długim czasie, gdy inni dawno już zapomnieli o całej sprawie. Powinny uważać, by motywacją ich działań nie stała się chęć zawładnięcia innymi i uzależnienia ich od siebie.

Kobieta

Może kojarzyć się z typem tajemniczej czarodziejki lub w negatywnym wydaniu – modliszki. Namiętna i uwodzicielska, nieco mroczna.

Mężczyzna

Tajemniczy, charyzmatyczny, nieprzenikniony. Wydaje się, że nic się przed nim nie ukryje. Jego skrajne i bezkompromisowe poglądy potrafią nieco przerażać.

Przyjazne znaki:

Rak, Ryby, Panna, Koziorożec

Interpreracje
Tekst: Magdalena Krukowska. Opracowanie: Tomasz Stąpor. © Astrolabium.pl
Obrazy: Znaki Zodiaku – Anonim, Planety – Sebald Beham, Rak – Heveliusz
Klikając na obrazek możesz go powiększyć.

Skorpion

Władztwo, planety

Pluton jest nowym władcą
Mars jest starym władcą

Mars - wladca Barana i Skorpiona

Wenus jest na wygnaniu,
Księżyc w upadku.

Powiązania

żywioł: woda
jakość: stała

kolor: złoty, purpurowy
metal: żelazo
kamień: topaz, opal, granat
ciało: narządy płciowe, układ wydalniczy