Krytyka astrologii? Nie, dziękuję

09 marca 2011

W tym krótkim tekście chciałabym się ustosunkować do założonego niedawno na forum wątku (i w ogóle całego działu) dotyczącego krytyki astrologii. Początkowo miał to być post we wspomnianym wątku, lecz wyszedł on dość obszerny i stwierdziłam, że nadaje się na artykuł.

Więcej…

   

Zodiak "alfabetyczny"

22 października 2010

John Frawley w książce "Rzeczywista astrologia" krytykuje tzw. zodiak alfabetyczny - tendencję do upraszczania interpretacji astrologicznych poprzez zrównywanie ze sobą symboliki znaków, ich władców oraz domów odpowiadających kolejno znakom. Poniżej przedstawiam kilka swoich przemyśleń na ten temat.

 

Więcej…

   

Siódmy dom i Waga a relacje międzyludzkie

Przemyślenia Magdy K.

29 grudnia 2009

magda-k-150

Tekst ten zawiera przemyślenia na temat tego, o co moim zdaniem chodzi, a o co nie chodzi w relacjach międzyludzkich, także z punktu widzenia astrologii. Jest to moja próba uporządkowania sobie tych kwestii i znalezienia argumentów astrologicznych na ich poparcie.

Więcej…

   

Sen Marsa w kwadraturze z Saturnem

23 lipca 2008

Wiele razy śniło mi się, że muszę gdzieś zdążyć albo uciekać przed czymś lub przed kimś. Jednak gdy próbowałam biec, z jakichś przyczyn nie mogłam. Albo zapadałam się w grząskim podłożu, albo powietrze było dziwnie gęste i stawiało opór - zupełnie jakbym próbowała biec w wodzie.

Więcej…

   

Więcej artykułów…

Strona 1 z 2