Astrologia prognostyczna

Jest wiele technik prognostycznych, które wykorzystuje astrologia. Wśród nich bardzo popularne są tranzyty i progresje sekundarne. Coraz częściej wracają do lask dyrekcje symboliczne i Solariusze. Jak sami widzicie technik jest wiele i można się pogubić w tym gąszczu. Zacznijcie od tekstu pt. Prognoza astrologiczna, który wprowadzi Was w tajniki pracy z horoskopem prognostycznym.

Prognoza astrologiczna

Tomasz Stąpor

prognoza-astrologiczna

Tekst napisany przez Panto, mający na celu uporządkowanie wiedzy na temat narzędzi, z których korzystają astrolodzy przy sporządzaniu prognozy.W tekście scharakteryzowane zostały najczęściej stosowane techniki - dyrekcje symboliczne, tranzyty planet,  lunacje progresywne, progresje, solariusze i lunariusze.

Więcej…

   

Cykle Saturna w naszym życiu

Łukasz Zygan

Cykle Saturna

Artykuł Łukasza Zygana omawiający indywidualne cykle Saturna, a zwłaszcza jego przejścia przez tzw. osie horoskopu jako wyznacznik przełomowych wydarzeń w życiu trzech znanych osób. Autor powołuje się na książkę Wojciecha Jóźwiaka "Astrologia samopoznania".

Więcej…

   

Solariusz

Magdalena Krukowska

solariusz

Solariusz to horoskop wyliczany na moment powrotu Słońca na pozycję urodzeniową. Co roku w okolicach naszych urodzin  (z pewnymi odchyleniami wynikającymi z niedokładności kalendarza) Słońce wraca dokładnie na tę samą pozycję, w jakiej przebywało w momencie narodzin. Na każdy taki moment możemy obliczyć nowy solariusz, który wskazuje nam ogólne perspektywy na nadchodzący rok.

Więcej…