Słońce w znakach Zodiaku

Słońce i Księżyc nazywane są światłami horoskopu i wraz z ascendentem są jego najważniejszymi elementami. Słońce jest centrum Układu Słonecznego, wokół którego krążą planety. W ciągu roku przesuwa się przez dwanaście znaków zodiaku, pozostając w każdym około miesiąca. Mówiąc potocznie o urodzeniu pod danym znakiem zodiaku, mamy na myśli właśnie to, że w chwili czyjegoś urodzenia Słońce znajdowało się w tym znaku.

 

Słońce w Baranie

01-slonce-baran

Szczerość, bezpośredniość, otwartość, siła przebicia. Życie chwilą obecną. Inicjatywa, potrzeba działania. Agresja, niecierpliwość, brak taktu.

Więcej…

 

Słońce w Byku

02-slonce-byk

Potrzeba komfortu i posiadania. Odbiór rzeczywistości zmysłami. Stałe poglądy, upodobania i uczucia. Powolność, upór, zaborczość.

Więcej…

 

Słońce w Bliźniętach

03-slonce-bliznieta

Potrzeba zbierania i przekazywania informacji. Błyskotliwość, towarzyskość, ciekawość, wszechstronność. Rozpraszanie się, powierzchowność.

Więcej…

   

Słońce w Raku

04-slonce-rak

Wrażliwość, marzycielskość, wielka wyobraźnia, intuicja, przywiązanie do ludzi i do własnych wspomnień. Lękliwość, mała samodzielność, niechęć do zmian.

Więcej…

 

Słońce w Lwie

05-slonce-lew

Pewność siebie, duma, dramatyzm, idealizm, optymizm. Potrzeba akceptacji i bycia zauważanym. Próżność, działanie na efekt, uzależnienie od pochwał.

Więcej…

 

Słońce w Pannie

06-slonce-panna

Umiejętność porządkowania i segregowania. Perfekcjonizm, krytycyzm, odpowiedzialność. Dbałość o zdrowie. Pedanteria, nadmierne racjonalizowanie.

Więcej…

   

Słońce w Wadze

07-slonce-waga

Potrzeba równowagi i harmonii. Niechęć do konfliktów, dążenie do kompromisu. Poczucie piękna. Takt i uprzejmość. Ugodowość za wszelką cenę.

Więcej…

 

Słońce w Skorpionie

08-slonce-skorpion

Intensywne uczucia i zaangażowanie. Wytrzymałość i wytrwałość. Skrajności. Siła psychiczna i zdolność regeneracji. Pamiętanie uraz i podejrzliwość.

Więcej…

 

Słońce w Strzelcu

09-slonce-strzelec

Umiłowanie wolności. Poszukiwanie nowych doświadczeń, prawdy i sensu. Optymizm i szczerość. Przemądrzałość i świętoszkowatość.

Więcej…

   

Słońce w Koziorożcu

10-slonce-koziorozec

Ambicja, ukierunkowanie na cel. Realizm, granice, normy, struktury. Odpowiedzialność i dojrzałość. Chłodny rozsądek i nadmierne wymagania.

Więcej…

 

Słońce w Wodniku

11-slonce-wodnik

Przełamywanie schematów, przyszłościowe myślenie, indywidualizm, tolerancja, dystans. Ekstrawagancja, buntowniczość, brak zaangażowania.

Więcej…

 

Słońce w Rybach

12-slonce-ryby

Zmienność, podatność na wpływy, intuicja, wrażliwość. Ucieczka od rzeczywistości. Chwiejność, cierpiętnictwo, niebezpieczeństwo nałogów.

Więcej…

   

Autorem tekstw jest Magdalena Krukowska, prawa autorskie nale do Astrolabium.pl.

Zanim zaczniesz pisa komentarz do interpretacji zapoznaj si z regulaminem