Horoskop * interpretacje

 • Ascendent ( 12 artykułów )

  Ascendent to znak zodiaku, który wschodził na horyzoncie w chwili Twojego urodzenia. Jest to jeden z najważniejszych elementów horoskopu. Podobnie jak Słońce, obrazuje on sferę "ja", lecz w bardziej zewnętrznym sensie, jako odbiór Twojej osoby w bezpośrednim kontakcie, w tym wygląd i zachowanie.

 • Księżyc w znakach ( 12 artykułów )

  Księżyc jest drugim, obok Słońca, światłem horoskopu i jednym z jego najważniejszych elementów. Księżyc jest satelitą Ziemi, a jego oddziaływanie grawitacyjne wywołuje przypływy i odpływy. Księżyc utożsamiany jest ze zmiennością i cyklicznością, przypływami i odpływami emocji.

 • Słońce w znakach ( 12 artykułów )

  Słońce i Księżyc nazywane są światłami horoskopu i wraz z ascendentem są jego najważniejszymi elementami. Słońce jest centrum Układu Słonecznego, wokół którego krążą planety. W ciągu roku przesuwa się przez dwanaście znaków zodiaku, pozostając w każdym około miesiąca. Mówiąc potocznie o urodzeniu pod danym znakiem zodiaku, mamy na myśli właśnie to, że w chwili czyjegoś urodzenia Słońce znajdowało się w tym znaku.

 • Wenus w znakach ( 12 artykułów )

  W mitologii Wenus była boginią miłości i piękna. Planeta Wenus jest drugim najjaśniejszym (po Księżycu) obiektem widocznym na nocnym niebie, dlatego była nazywana Gwiazdą Poranną lub Gwiazdą Wieczorną. W astrologii symbolizuje harmonię, piękno i równowagę, towarzyskie relacje z innymi, sztukę i modę, dążenie do przyjemności i wygody.

 • Saturn w domach ( 12 artykułów )

Autorem tekstów jest Magdalena Krukowska, prawa autorskie należą do Astrolabium.pl.

Zanim zaczniesz pisać komentarz do interpretacji zapoznaj się z regulaminem