Ascendent w znakach Zodiaku

Ascendent to znak zodiaku, który wschodził na horyzoncie w chwili Twojego urodzenia. Jest to jeden z najważniejszych elementów horoskopu. Podobnie jak Słońce, obrazuje on sferę "ja", lecz w bardziej zewnętrznym sensie, jako odbiór Twojej osoby w bezpośrednim kontakcie, w tym wygląd i zachowanie.

 

Ascendent w Baranie

01-asc-baran

Aktywność, energiczność, szybkość działania, waleczność, agresywność, nieostrożność. Wygląd osoby wysportowanej i silnej, ostre rysy twarzy.

Więcej…

 

Ascendent w Byku

02-asc-byk

Cierpliwość i wytrwałość, praktycyzm i pragmatyzm. Duże znaczenie przyjemności i wygody. Raczej krępa sylwetka, konserwatywny sposob ubierania.

Więcej…

 

Ascendent w Bliźniętach

03-asc-bliznieta

Szybkość myśli, dociekliwy umysł, błyskotliwość, potrzeba komunikowania się, tendencja do rozpraszania się. Wygląd młodszy niż rzeczywisty wiek, nerwowość i ruchliwość.

Więcej…

   

Ascendent w Raku

04-asc-rak

Nieśmiałość, introwertyzm, wrażliwość na wpływy otoczenia, wyobraźnia, dobra pamięć, silne przywiązywanie się. Twarz zaokrąglona, duże okrągłe oczy.

Więcej…

 

Ascendent w Lwie

05-asc-lew

Magnetyczna osobowość, szczodrość i wielkoduszność, szczerość, niekiedy naiwność, potrzeba skupiania na sobie uwagi. W postawie przejawia się godność i duma.

Więcej…

 

Ascendent w Pannie

06-asc-panna

Dążenie do perfekcji, krytycyzm, skłonność do oceniania i drobiazgowego analizowania. Proporcjonalna sylwetka, owalna twarz, drobne rysy, schludny wygląd. 

Więcej…

   

Ascendent w Wadze

07-asc-waga

Towarzyskość, dążenie do harmonii, duża rola związków z ludźmi, poczucie estetyki, bezstronność. Proporcjonalna sylwetka, regularne rysy, harmonijny wygląd. 

Więcej…

 

Ascendent w Skorpionie

Ascendent w Skorpionie

Siła psychiczna, magnetyzm, przenikliwość, potrzeba prywatności. Wzrost niski lub średni, przenikliwe spojrzenie, gęste włosy, ostre rysy twarzy. 

Więcej…

 

Ascendent w Strzelcu

09-asc-strzelec

Entuzjazm, spontaniczność, głód nowych doświadczeń, optymizm. Sylwetka wysportowana, strój swobodny, pociągła twarz, wyraziste oczy. 

Więcej…

   

Ascendent w Koziorożcu

10-asc-koziorozec

Powaga, ostrożność, odpowiedzialność, praca, obowiązki, wytrwałe dążenie do celu. Szczupła, przygarbiona sylwetka, wąskie rysy twarzy.

Więcej…

 

Ascendent w Wodniku

11-asc-wodnik

Przyjacielskość, otwartość, ale i dystans. Niezależność, indywidualność, tolerancja. Wzrost średni lub wysoki, raczej szczupła sylwetka, duże wyraziste oczy.

Więcej…

 

Ascendent w Rybach

12-asc-ryby

Oderwanie od rzeczywistości, wyobraźnia, uduchowienie,  instynkt, intuicja, zmienność, podatność na wpływy otoczenia. Duże marzycielskie oczy i wydatne usta.

Więcej…

   

Autorem tekstów jest Magdalena Krukowska, prawa autorskie należą do Astrolabium.pl.

Zanim zaczniesz pisać komentarz do interpretacji zapoznaj się z regulaminem