Wenus w znakach Zodiaku

W mitologii Wenus była boginią miłości i piękna. Planeta Wenus jest drugim najjaśniejszym (po Księżycu) obiektem widocznym na nocnym niebie, dlatego była nazywana Gwiazdą Poranną lub Gwiazdą Wieczorną. W astrologii symbolizuje harmonię, piękno i równowagę, towarzyskie relacje z innymi, sztukę i modę, dążenie do przyjemności i wygody.

 

Wenus w Baranie

01-wenus

Spontaniczne wyrażanie uczuć, bezpośredni flirt, związek jako podbój. Naiwność, bezpośredniość i obcesowość. Partner energiczny i pewny siebie.

Więcej…

 

Wenus w Byku

02-wenus

Zmysłowość, wygody, przyjemność. Luksus, piękno, duże znaczenie pieniędzy. Potrzeba dotyku i bliskości fizycznej. Stałość w uczuciach, zaborczość.

Więcej…

 

Wenus w Bliźniętach

03-wenus

Porozumienie intelektualne jako podstawa związku. Potrzeba stymulacji intelektualnej. Poczucie humoru i intelektualny flirt. Niestałość.

Więcej…

   

Wenus w Raku

04-wenus

Potrzeba bezpieczeństwa, troski, uwagi i zainteresowania. Opieka jako sposób okazywania uczuć. Intuicja. Kapryśność. Silna więź z rodziną i domem.

Więcej…

 

Wenus w Lwie

05-wenus

Potrzeba uwagi i dowartościowania, aż do próżności. Romantyzm i dramatyzm w uczuciach. Serdeczność, wspaniałomyślność, skłonności twórcze.

Więcej…

 

Wenus w Pannie

06-wenus

Uczucia okazywane przez troskę, dbałość i pomoc. Poświęcenie i oddanie. Perfekcjonizm. Dystans. Upodobanie do prostoty i naturalności.

Więcej…

   

Wenus w Wadze

07-wenus

Dyplomacja i takt. Przyciąganie do osób kulturalnych i subtelnych. Potrzeba równych praw w związku. Towarzyskość. Predyspozycje artystyczne.

Więcej…

 

Wenus w Skorpionie

08-wenus

Magnetyzm, tajemniczość, silne zaangażowanie w związki, potrzeba wyłączności. Stałość w uczuciach. Brak bezpieczeństwa emocjonalnego.

Więcej…

 

Wenus w Strzelcu

09-wenus

Szczerość, bezpośredniość i spontaniczność.Ciekawość świata. Potrzeba rozwoju i uczenia się w związkach. Potrzeba wolności. Niecierpliwość.

Więcej…

   

Wenus w Koziorożcu

10-wenus

Powściągliwość, poważne podejście do związków. Odpowiedzialność i kompetencja. Dystans i pozorny chłód w uczuciach. Konserwatyzm.

Więcej…

 

Wenus w Wodniku

11-wenus

Potrzeba wolności w związkach. Przyjacielskość. Potrzeba partnera o otwartym umyśle. Zainteresowanie nowościami. Awangardowe poczucie estetyki.

Więcej…

 

Wenus w Rybach

12-wenus

Wrażliwość, marzycielskość. Idealizowanie partnerów. Potrzeba poświęcania się i ratowania innych z problemów. Wzbudzanie poczucia winy.

Więcej…

   

Autorem tekstw jest Magdalena Krukowska, prawa autorskie nale do Astrolabium.pl.

Zanim zaczniesz pisa komentarz do interpretacji zapoznaj si z regulaminem