Księżyc w Pannie

06-ksiezyc-pannaPraktycyzm, rozsądek,  dbałość o szczegóły. Porządek daje poczucie bezpieczeństwa. Przewaga rozumu nad emocjami. Perfekcjonizm i krytycyzm.

Urodziłeś się, gdy Ksieżyc znajdował się w znaku Panny. Jesteś osobą praktyczną i analityczną. W tym znaku emocje są kontrolowane przez zdrowy rozsądek, przez co nieraz wydajesz się aż zbyt chłodny, trzeźwy i rozsądny, a przy tym mało spontaniczny. Dla Ciebie wszystko musi mieć swój czas i miejsce. Prawdopodobnie od dzieciństwa wpajano Ci konkretne podejście do życia i dbałość o porządek. Przez to już jako osoba dorosła czujesz się bezpiecznie w uporządkowanych, jasnych sytuacjach, a także czystych, schludnych otoczeniach. Występuje duża skłonność do krytycyzmu, gdyż natychmiast dostrzegasz w otoczeniu wszelkie wady, problemy i ogólnie odstępstwa od Twojego wewnętrznego wzorca perfekcji. Jesteś perfekcjonistą i tego samego wymagasz od innych; masz małą tolerancję dla niedbałości i bałaganiarstwa. Jesteś również niesamowicie krytyczny wobec siebie – wszystko, co robisz, musi być jak najbardziej zbliżone do ideału, zanim zaprezentujesz to innym. Można powiedzieć, że sam dla siebie jesteś najsurowszym sędzią. Masz skłonność do skupiania się na szczegółach, które wielu innym osobom wydają się nieistotne. Zwłaszcza przy trudnych aspektach do Księżyca bywa, że wyolbrzymiasz znaczenie jakiegoś drobiazgu zachowując się niemalże jakby Twoje życie od niego zależało, natomiast tracisz z oczu całościowy obraz sytuacji i to, co jest naprawdę ważne.

Komentarze na forum (2)
Re: Księżyc w Pannie
28.11.2012 11:06
Nie iwem dlaczego tak bardzo silna jest zaleta panny o której az się trąbi mowię oczywiście o pedantyczności skąd to się wzieło, co ma na to aż tak duzy wpływ dla urodzonych w tym znaku
#15269
Re: Księżyc w Pannie
29.11.2012 15:50
Różnie bywa z tą zaletą, ponieważ mam Słońce w Pannie, w domu X, i jakoś z tą pedanterią szału nie ma.
#15271

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. Jeśli nie masz konta zarejestruj się.
Zostaw komentarz na forum (2)

Autorem tekstw jest Magdalena Krukowska, prawa autorskie nale do Astrolabium.pl.

Zanim zaczniesz pisa komentarz do interpretacji zapoznaj si z regulaminem