Astrokartografia

Mapa astrokartograficznaJest to fragment dyskusji z pewnego astrologicznego forum dyskusyjnego. Wiadomości tu zawarte wydają się być na tyle cenne, że po drobnych przeróbkach umieszczam je w Astrolabium. Zapraszam do czytania i zadawania pytań w komentarzach do artykułu.

> Czy zmiana miejsca zamieszkania wpływa jakoś na nasz horoskop?

Od kilkudziesięciu lat w zachodnioeuropejskiej astrologii promuje się metodę, która nosi nazwę astrokartografia. Metoda ta opiera się na twierdzeniu, że zmiana miejsca zamieszkania wpływa na układ osi oraz domów horoskopu.

> Czy mogę dowiedzieć się czegoś więcej na temat astrokartografii?

Założenia astrokartografii są mniej więcej takie:

1. Do sporządzenia horoskopu potrzebne są dwie informacje: 1) czas, i 2) miejsce zdarzenia. Na podstawie samego czasu określamy w horoskopie położenie planet w znakach. Na podstawie czasu i miejsca określamy położenie osi i domów horoskopu.

2. Wniosek z tego taki, że w horoskopach osób urodzonych w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, planety będą znajdowały się w tym samym miejscu, natomiast zmienią się osie i domy.

3. Powyższe punkty stanowią dwie podstawowe przesłanki do konstruowania tzw. horoskopów zrelokowanych (ten sam czas, ale inne miejsce narodzin). Mapy astrokartograficzne są takim przyjemnym narzędziem, dzięki któremu nie musimy patrzeć jak nasz horoskop wygląda w Warszawie, jak w Berlinie, a jak w Nowym Jorku, tylko od razu widać w jakie rejony globu musimy się udać, aby jakaś planeta znalazła się na osi horoskopu. Innymi słowy: horoskopy zrelokowane i mapy astrokartograficzne to te same informacje, tylko przedstawione w trochę inny sposób.

> Jak wygląda mapa astrokartograficzna?

Chyba najlepiej będzie, jak zobaczysz ten rysunek:

www.horoskop.astrolabium.pl/images/01-milosc-romanse.GIF

Jest to przykład mapy astrokartograficznej, który pokazuje gdzie właściciel horoskopu rzutowanego na tę mapę, powinien się udać by zaznać szczęścia w miłości i romansach. Słyszałem, że we Francji bogaci ludzie chodzą do astrologów, by Ci im coś takiego robili na Solariuszach, czyli horoskopach, ktore mówią o nadchodzącym roku zaczynającym się od daty urodzenia, a poprzez to by 'poustawiać' sobie co nieco w nadchodzącym roku.

> Nie rozumiem tego rysunku, czy mogę usłyszeć coś więcej?

Popatrz na tę czerwoną zaokrągloną linię, która przebiega przez Londyn i Lisbonę. Jeżeli ta osoba, dla której sporządzona jest ta mapa astrokartograficzna, urodziłaby się w miejscach wskazywanych przez tę linię, to jej Ascendent wypadłby na midpunkcie Wenus i Marsa. Z tego wnioskujemy, że przeprowadzenie się w miejsca wskazywane przez linię będzie sprzyjało sprawom męsko-damskim.

Są różne mapy i różnie się z astrokartografią pracuje. Większość programów, które liczą takie mapy pokazuje rozkład wszystkich ważnych punktów horoskopu. Ja osobiście robię trochę inaczej. Sporządzam siedem różnych map, na których zaznaczone są inne oddziaływania planetarne podległe pod określone sprawy takie jak:

  • miłość i romanse,
  • powołanie kariera,
  • przyjaźń rodzina,
  • wyobraźnia inspiracja,
  • ekscytacja i brak stabilności,
  • edukacja i komunikacja,
  • optymizm i szczęście.

> Czy zmiana miejsca zamieszkania faktycznie ma jakieś znaczenie?

Właściwie to trudno powiedzieć, choć trzeba przyznać, że Astrokartografia jest ostatnio bardzo popularna. To zależy również od tego, z jakiego pułapu będziesz patrzył na astrologię, bo można z takiego, w którym twierdzi się, że niezależnie od tego, gdzie pojedziesz, swój umysł zabierasz zawsze ze sobą.

> Gdzie można sprawdzić swój horoskop astrokartograficzny?

Możesz wejść na stronę www.astro.com i tam taką mapę wygenerować. Możesz również zgłosić się do mnie ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ), bo robię również takie rzeczy...

Odpowiadał: Panto; 10.06.06