Nowe strony astrologiczne

Już jakiś czas temu nosiłem się z podaniem linków do nowych stron astrologicznych, które niedawno się pojawiły w sieci. Niedawno coś jakby drgnęło i są trzy dość ciekawe strony, o których chciałem parę słów napisać. Właściwie powinienem to zrobić trochę wcześniej, ale jakoś inne rzeczy mnie absorbują, a nie pisanie newsów w Astrolabium. Zresztą tak mi się wydaje, że po to jest zespół Astrolabium, żeby takie rzeczy pisał, bo jak na razie lansujecie się na Zespół Astrolabium, a ja szukam ciągle odpowiedzi na pytanie, cóż znaczy, że ktoś jest w zespole. Ale ok., wracam do rzeczy, o nowych stronach, które znalazłem:

1. www.astrologia.org.pl – Astrologia Delphinos

Strona prowadzona przez Joannę i Tomasza z Jeleniej Góry. Z tego, co się zorientowałem, autorzy pobierali lekcje u Zawadzkiego. Podoba mi się ich podejście do astrologii, które starają się łączyć z rozwojem duchowym, który w ich przypadku związany jest z jogą. Na stronie pojawiają się również dość dobre opracowania dotyczące astrologii – również horalnej. Autorom dziękuję za link do Astrolabium oraz życzę powodzenia i wytrwałości w prowadzeniu strony.

2. www.bellnet.pl

Stronę znalazłem niedawno i z uwagą śledzę jej rozwój, gdyż pomysły Abelli – autorki strony – coraz częściej zaczynają minie mobilizować do pracy, gdyż widzę, że Astrolabium rośnie silna konkurencja. Pani Abello, jestem Pani za to szalenie wdzięczny. Wielkim plusem strony jest to, że można na niej wyrysować horoskop. W sumie autorka pisze, że to pierwsze takie miejsce w Polsce, gdzie można to zrobić, ale coś podobnego w okrojonej wersji można zrobić od jakiegoś czasu w Astrolabium.

Mam kilka uwag do strony, które dotyczą jej użyteczności. Ten header górny jest bardzo ładny, ale wydaje się być za ciężki, ciągle muszę czekać aż mi się załaduje. Muzyka, która się również przy okazji włącza, ciągle mnie drażni, gdyż zakłóca muzykę, którą zwykle słucham oglądając strony. Wielki minus za te ciągłe nowe okienka, które wyskakują po kliknięciu na jakiś link. Tego się już od kilku lat nie robi i w wielu tekstach na temat użyteczności strony pisze się zaznacza się, że era wyskakujących nowych okienek już dawno minęła. Niemniej gratuluję pomysłu, realizacji oraz zaparcia kodersko-algorytmicznego. Myślę, że jak Pani dobrze to rozegra, to nie będzie musiała szukać pracy na wyspach – czego Pani życzę.

3. www.astromix.pl – Kurs dla początkujących

Stronę znalazłem jakiś czas temu i mogę ją polecić każdemu, kto zaczyna interesować się astrologią. Teksty napisane lekkim i przyjemnym językiem. Jest mnóstwo dobrych informacji dla zupełnie początkujących.

Panto