Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
Forum dla astrologów i zaawansowanych, którzy chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami związanymi z astrologią. Forum zawiera kilka kategorii: astrologia wydarzeniowa, prognostyczna, wedyjska, czy studium horoskopów.
W dółStrona: 1...345678910
TEMAT: 29*anareta
*
#14368
Re: 29*anareta 12 lat(a), 3 mies. temu  
Witam.
Czytając wątek zgłębiłem swoją wiedzę, nie tylko na temat anarety... :)
(Tak się odmienia?)

Jakkolwiek wszystkie wypowiedzi na temat sprowadzały się do 29 stopnia w radixie;
stąd pytanie:
Czy i jakie znaczenie może mieć anareta w progresjach (sekundarnych oczywiście) ?

Pytam, w gruncie rzeczy, żeby wiedzieć przed czasem - jestem "posiadaczem" progresywnego nowiu w 29 stopniu koziorożca. Właśnie się uściśla.
Może ktoś uprzedzi moje doświadczenie jakąś radą?

pantomas.astrolabium.pl/forum/14-proba-o...-ksiyca-na-asc#14362

Pozdrawiam.
gucio
nihil est?
Posty: 23
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Mężczyzna Miejsce: Szczytno Urodziny: 12/15
Ostatnio zmieniany: 2011/12/22 14:59 Przez gucio.Powód: uzupełnienie
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#15562
Re: 29*anareta 11 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Witam,

Posiadam Merkurego w 29 st. 23' Koziorożca w dodatku w ruchu Retro. Działa różnie i raczej nie ma zbyt wiele wspolnego z Koziorożcem. To co wkleiłem nizej, moge napisć po swoim doświadczeniu jest m/w trafne. Ciekaw jestem skąd to uznanie, ze dopiero od 29 st 44' przechodzi w kolejną junkture?
Znalazłem także, że u Wrońskiego, Merkury w ostatnim stopniu jest bardzo krytycznie i negatywnie opisany.

Pan Joźwiak:
www.astroakademia.pl/n12/lect.php?id=16
Junktura Koziorożca i Wodnika

Obszar ten zaczyna się zapewne od około 27° Koziorożca (więc nakłada się na zasięg punktu poprzedniego - to wymagałoby dalszych badań i dociekań). Planety znajdujące się w końcowym odcinku Koziorożca odbierają już wpływ następnego znaku - Wodnika, a łączna kombinacja Koziorożec plus Wodnik wyraża się (jeśli szukać podobieństwa wśród znaków zodiaku) podobnie jak Panna. Można więc powiedzieć, że Koziorożec przy swoim końcu pannieje - czyli staje się coraz bardziej intelektualny, krytyczny, skrupulatny, drobiazgowy - ale i traci kontakt z twardą rzeczywistością zanurzając się w świat wyobraźni, abstrakcji i przyszłości, czym zaczyna przypominać Wodnika.


Wydaje mi się, że te ostatnie punkty w znakach Merkurego nabierają wpływów Neptuna.

Nie wiem jak dokładnie związać z tym Merkurym i zinterpretować fakt, ze mam w Koziorożcu rownież gromadke Uran 3,22' - Saturn 8,52' - Neptun 11,53'.

Pozdrawiam :)
reppp
Posty: 31
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2013/02/24 22:35 Przez reppp.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16185
Re: 29*anareta 10 lat(a), 2 mies. temu  
witam, moja koleżanka jak się okazało ma obie osie, AC/DC i MC/IC w 29st w ścisłym Wielkim Krzyżu Zmiennym. Robię dla niej interpretację, a przyznam że zagadnienie 29st trochę mi sprawia trudności.

Planeta, dom, wszystko to, co ma jakieś znaczenie w horoskopie, najsilniej działa na początku znaku zodiakalnego w 0°, a wpływ ten bardzo słabnie w ostatnich stopniach znaku, zwłaszcza od 27 do 29°59' jest najsłabszy i tam ulega już wypaczeniu, wpływowi następnego znaku. Planeta lub dom znajdujące się w takim położeniu jest pod wpływem obu znaków zodiakalnych.
himavanti.pun.pl/viewtopic.php?id=101

Powyższe przykuło moją uwagę. Sęk w tym, że mając MC w 29,27' Bliźniąt bardziej to pasuje do niej niż Rak.

Natomiast ja sam mam Księżyc w 29st Koziorożca, i patrząc na siebie oraz moją mamę, w życiu bym nie powiedział, że jest ona jakaś przebojowa, że ma jakieś Uraniczne/Wodnikowe pomysły. Raczej ciężko pracująca...
StaryKopacz
Posty: 5
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 1...345678910
Moderatorzy: panTo