Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Manifest - analiza przypadku
(1 wejść) (1) Gość
Forum dla astrologów i zaawansowanych, którzy chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami związanymi z astrologią. Forum zawiera kilka kategorii: astrologia wydarzeniowa, prognostyczna, wedyjska, czy studium horoskopów.
W dółStrona: 1234
TEMAT: Manifest - analiza przypadku
*
Re: Manifest - analiza przypadku 12 lat(a), 3 mies. temu  
mam pytanie z cyklu "przedszkolnych pytań" .. pytania dotycza danych w tabeli

1. czy dobrze rozumiem że "swift in Motion" - oznacza szybki znak ?
jezeli tak to o ile przy Słońcu jest to dla mnie jasne - Koziorożec nalezy do szybkich znaków o tyle przy Merkurym już przestaje to być oczywiste ... bo dostał w odróznieniu do Słońca -2 pkt a jest w tym samym znaku ... ?! analogicznie nie rozumiem Jowisza, Marsa i Saturna ... eh

2. dlaczego planety wschodnie (oriental) są lepiej punktowane? i jak się określa czy planeta jest wschodnia czy zachodnia gdy planeta jest położona pod linią horyzontu?

pozdr Lucyna
lucy
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Wydaje mi się, że "slow in motion" to planeta poruszająca się wolno tuż przed stacjonowaniem lub po (widzę, że jest rozróżnienie dla biegu prostego i retrogradacji, więc pewnie liczymy to osobno), a "swift in motion" - planeta poruszająca się szybko (nie zwalnia ani nie wychodzi z pozycji stacjonarnej).

"Oriental" to planeta wschodząca wcześniej niż Słońce, niezależnie od tego, czy jest ono nad horyzontem czy pod (np. planeta w Bloźniętach jest wschodząca w stosunku do Słońca w Raku). "Occidental" - planeta, która wschodzi po Słońcu (np. Saturn w Pannie w odniesieniu do w/w Slońca w Raku).

Według opisu znajdującego się tutaj, planeta wschodząca jest beneficzna, otwarta, silna, działa wprost, a jej energia może być wykorzystana w sposób pozytywny. Wschód uważa się za męski i dzienny. Z kolei planeta zachodnia symbolizuje to, co poświęcamy dla partnerstwa i zobowiązań wobec innych, co działa w nieznanym nam otoczeniu. Zachód uważa się za żeński i nocny.
stargazer
Admin
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/06/21 22:14 Przez stargazer.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

stargazer napisał:
Wydaje mi się, że "slow in motion" to planeta poruszająca się wolno tuż przed stacjonowaniem lub po (widzę, że jest rozróżnienie dla biegu prostego i retrogradacji, więc pewnie liczymy to osobno), a "swift in motion" - planeta poruszająca się szybko (nie zwalnia ani nie wychodzi z pozycji stacjonarnej).

no nie bardzo sie to zgadza z Księzycem ... bo Księżyc nie wchodzi w retro a tu jest opisany "slow in motion"

wg opisu planeta orientalna jest beneficzna

już nic nie rozumiem :D ...teraz jak przyglądam sie to widze że tu Wenus i Merkury orientalne dostały "-2pkt" ... dalej Jowisz i Mars orientalny dostał "+2 pkt" ...

pozdrawiam skołowana z rana ;)
lucy
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/06/22 07:51 Przez lucy.

Jeśli chodzi o Księżyc, to ma on okresy ruchu szybszego bądź wolniejszego - od 12 do 15 stopni, nawet mimo że nie wchodzi w retro. Chodzi więc o to, czy planeta przesuwa się szybko, czy wolno w ciągu doby jak na swoje możliwości.

Natomiast co do różnicy w punktacji - też tego nie rozumiem, ale mam wrażenie, że określone planety "czują się" lepiej będąc wschodnimi lub zachodnimi. Musiałabym jeszcze poszukać, na czym to polega - jeśli znajdę, dam znać.
stargazer
Admin
graphgraph

czy dobrze rozumiem że pomiędzy 12-15 stopniem Księżyc porusza się wolniej? bo jeżeli tak to nadal nie pasuje bo mój Księżyc w 24* a tu okreslony "Slow in Motion"
... eh ...
lucy
graphgraph

lucy napisał:
czy dobrze rozumiem że pomiędzy 12-15 stopniem Księżyc porusza się wolniej? bo jeżeli tak to nadal nie pasuje bo mój Księżyc w 24* a tu okreslony "Slow in Motion"
... eh ...

Nie, absolutnie nie o to chodzi. Chodzi o ruch dobowy. Są okresy, gdy Księżyc przesuwa się zaledwie o 12 stopni na dobę, i to jest jak na niego wolno, a są też dni, gdy przesuwa się aż o 15. Kiedyś znalazłam interpretację, że wpływa to m.in. na sposób przyswajania informacji - Księżyc w ruchu wolnym potrzebuje czasu, żeby coś zrozumieć, ale zapamiętuje na długo.
stargazer
Admin
graphgraph

aha ... domyslam się że w efemerydach nalezy szukać informacji czy szybko czy wolno biegnie

dzieki za wyjasnienia

pozdr Lucyna
lucy
graphgraph

Do góryStrona: 1234
Moderatorzy: panTo