Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Horoskop Polski (11 listopada 1918)
(1 wejść) (1) Gość
Komentujemy tu bieżące wydarzenia w świetle aktualnych konfiguracji planetarnych. Omawiamy również horoskopy państw.
W dółStrona: 1234
TEMAT: Horoskop Polski (11 listopada 1918)
*
Re: Kolejny offtopic 9 lat(a), 2 mies. temu  
Nie wiem czy mam Tobie odpowiadać Mytoin .

Ja coś powiem Tobie

Ależ opowiadaj. :) Z chęcią poczytam. :)

Pozdrawiam. :)
Mytoin
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Horoskop Polski (11 listopada 1918) 9 lat(a), 2 mies. temu  
Hehe

Ok jeśli będę mogła później poczytać jakiś Twój tekst:)

PS

Zaraz coś dołączę do tego postu, żeby nie był to kolejny offtopic- generlanie lubię odpowiadać szybko

P.S 2

Takie linki znalazlam, są fajne

winntbg.bg.agh.edu.pl/skrypty2/0073/roz06.pdf
www.redakcja.newsweek.pl/Tekst/Polityka-...ysl-i-filozofia.html
lula322
:)
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/07/21 13:01 Przez lula322.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Purytanizm i pruderia to typowe cechy Amerykanów? Co to za bzdury? xD
Te bzdury wynikają choćby z historii Ameryki i współczesnego podziału politycznego:)

Nawet sam prezydent USA - Bill Clinton - jakoś średnio zgadzał się z tym purytanizmem, czy też pruderią. :] Albo Arnold Schwarzenegger, jako guwernator Kalifornii.

G U B E R N A T O R . Jak widać amerykańska otwartość seksualna nie dała rady i Clinton wywołał skandal;)

Nie wiem, czy to napisałaś, aby wyjść mi na przekór, czy aby sprowokować, wkurzyć, czy aby po prostu mieć ostatnie "przebijające"danie.

Ależ skąd. Napisałam o tym, o czym powszechnie dyskutuje się od dawna:) Najwyraźniej żyjesz nieistniejącym mitem.

Mam bliskie osoby w Stanach, a na rzesze trafiałam w trakcie podróży:) Mam też przyjaciół wśród napływowej części(Azjaci), bardzo ich cenię, różnorodność kulturowa daje siłę Ameryce, ale jeśli mówimy o 'typowym' przykładzie, to niestety, nie ma wiele wspólnego z tym, co napisałeś. Spróbuj pożyczyć 'typowym' białym amerykańskim kolegom mapę;P

Heh, uśmiałam się;)

P.S. Księżyc w Wodniku, to też szeroka wyobraźnia...:)
Rudzińska
graphgraph

Mytoin napisał:
Księżyc w Wodniku... jak wiemy, jest on w horoskopie USA i tam się to faktycznie zgadza [...] kraj ten (USA) w "swojej duszy" (Księżyc) niesie idee tolerancji, równości...
[...]
Tak ja to postrzegam.

Klika moich przemyśleń do tego, co napisałeś:

1. Obecnie staram się unikać polemik astrologicznych, gdyż wydaje mi się, że nic z tego nie wynika. Obserwuję, jak ludzi interesujących się astrologią mocno porusza to, że ktoś w horoskopie stosuje planety trassaturniczne a inny nie, jak ktoś chce uznać Ceres za nowego władcę Panny, a ktoś inny czuje się tym wielce poruszony. Byłem nawet świadkiem tego, jak ktoś usunął na swojej stronie link do strony Astrolabium dlatego, że pracowałem z godziną urodzenia Wojtyły inną niż ktoś tam inny. Myślę, że musimy sobie nieustająco przypominać, że poruszamy się w dyskursie, w którym bodajże żadna z tez nie została udowodniona naukowo, a do tego mamy tendencję do kruszenia kopi w walce o jedynie słuszny ogląd, czy system, który gdzieś tam w głowie sobie tworzymy. Piszę o tym dlatego, że po prostu nie zamierzam stać na straży 'jedynie prawdziwego' horoskopu Polski, któremu kilka lat temu postanowiłem bliżej się przyjrzeć.

2. By uniknąć dyskusji tego typu kilka lat temu, gdy rozpoczynałem ten wątek napisałem:

Aby się nie wikłać w różne niejasności, które mogą tylko wstrzymywać postęp prac, postanowiłem sporządzić horoskop na wschód Słońca w Warszawie w dniu 11.11.1918 i sprawdzić, jak koreluje ze zdarzeniami historycznymi. Dodam, że horoskop ten ma mieć zastosowanie tylko i wyłącznie prognostyczne, tak więc nie należy na jego podstawie mówić jaki jest psychologiczny rys Polski, choć z drugiej strony, kto wie, czy nie znajdzie się tam kilku interesujących informacji.
Myślę, że o wiele cenniejsze pod względem – nie wiem, czy nie nadużyję tego słowa – naukowym, byłoby gdybyś pokazał mi i czytającym to, jak prognostycznie działa horoskop Polski, z którym pracujesz, bo teraz to po prostu widzę, jak rozmawiamy na temat naszych odczuć i wrażeń, a nie na temat rzeczy, które są intersubiektywnie sprawdzalne, a to jest ponoć jedno z kryterium zdań, które mają być naukowe.

3. Zastanawiam się, skąd bierze się potrzeba szukania jedynie prawdziwego horoskopu Polski, i dlaczego nie uznać, że tych horoskopów może być kilka? Zakładając, że jest ich kilka, należałoby się zastanowić, który z tych horoskopów lepiej działa, a w tym przypadku wydaje mi się, że dobrą rzeczą byłoby przebadanie, jak te horoskopy działają pod względem prognostycznym, bo zdania typu – polacy to rewolucjoniści, czy polacy to głównie rolnicy, są dużym uogólnieniem i zarówno z jednym, jak i drugim byłbym w stanie się zgodzić.

Pzdr.
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/07/21 16:06 Przez panTo.

3. Zastanawiam się, skąd bierze się potrzeba szukania jedynie prawdziwego horoskopu Polski, i dlaczego nie uznać, że tych horoskopów może być kilka?
Mnie osobiści ogólnie interesuje astrologia miejsc, krajów, miast, etc ;)
Skąd bierze się ta potrzeba - dużo mógłbym pisać na ten temat. ;)

Pozdrawiam.
Mytoin
graphgraph

Do góryStrona: 1234