Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Czy partner znajdzie lepiej płatną pracę w tym roku?
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 1234
TEMAT: Czy partner znajdzie lepiej płatną pracę w tym roku?
Re: Czy partner znajdzie lepiej płatną pracę w tym roku? 9 lat(a), 4 mies. temu  
lucy napisał:
uranity napisał:
Znajoma zapytała: "Czy mój partner znajdzie lepiej płatną pracę do końca tego roku?"

Widze to tak:
1. kwerent to wenus w 4st31 strzelca --> peregrinum, a wiec slaba
2. partner kwerentki to mars w 26st51 koziorożca --> egzaltacja
3. praca partnera to saturn w 17st02 wagi --> egzaltacja

wydaje mi się że odpowiedz jest negatywna, bo sygnifikator pracy jest w środku znaku ... gdyby był w końcówce znaku to by sugerowało, że nastąpi zmiana ... tak mi się wydaje

To chyba nie jest takie proste :)
Wg mnie tez odpowiedz NIE, ale dlatego, że brak apl. aspektu miedzy sygnifikatorami, czyli sygn osoby szukajacej pracy (mars) i samej pracy (saturn), o ile to saturn rządzi tutaj pracą..

Ale nadal mysle, ze moze inaczej powinno sie spojrzec na te sytuacje.. nie daje mi spokoju ta apl. koniunkcja miedzy ksiezycem, a saturnem, która zmierza do marsa, ale napotyka na slonce..
uranity
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Astrologia dla każdego
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Ten facet to Mars. Jest on w 10 d. od 7, a więc jest w swojej obecnej pracy. Jest współwładcą 4d. przez egzaltację. Jest w tej pracy mocny i ta praca go lubi, bo jest w znaku władanym przez Saturna. Natomiast Saturn przyjmuje Marsa na wygnanie, a więc ta praca w jakiś sposób zmniejsza wartość tego mężczyzny, on przez nią staje się gorszy.

Marsowi szkodzi w tej pracy jeszcze Słońce, które go spala. Co może znaczyć tu Słońce? – jest wladcą 11d. dla partnerki, czyli może oznaczać jej plany i marzenia, albo jest władcą 5d. od 7d. czyli może oznaczać np. to co on lubi robić, jakieś jego hobby.

Mars jest w końcówce znaku czyli może zakończyć wkrótce swoją pracę. Mars już się spotkał z Saturnem, a więc ten pan ma już tą pracę i drugi raz jej zdobędzie. Dlatego trzeba szukać sygnifikatora drugiej pracy. Gdyby był nim władca domu 10 od 10 czyli Wenus to i tak nic to nie da. Jedyny aspekt jaki utworzy Mars to sekstyl z Jowiszem. Jowisz ma pewien związek z Wenus, bo Wenus jest w znaku władanym przez Jowisza, a Jowisz w znaku egzaltacji Wenus ale brak między nimi aspektu.

Translacja światła przez Księżyc według mnie nie zachodzi. Księżyc nie odbiera światła od Saturna, bo dopiero się do niego zbliża, a nie oddala, a poza tym Księżyc i Saturn nie są ze sobą w żadnej wspólnej godności.

Księżyc to jest partnerka tego mężczyzny, mocno zainteresowana jego sprawami, zbliża się do jego pracy i staje w opozycji. Niestety on Mars jest w znaku detrymentu Księżyca, więc nie spełni jej oczekiwań. Tak samo Słońce (jej plany) do realizacji których zmierza Księżyc, przyjmują Księżyc w detryment i są przez kwadraturę trudne w realizacji. Księżyc przyjmuje Słońce w egzaltację, a więc przecenia trochę możliwość spełnienia swoich zamierzeń, a to także „spala” jej partnera.

Chociaż.. znalazłam coś takiego, że spalenie nie dotyczy Marsa, bo jest to planeta równie gorąca i sucha.

Wniosek z tego taki, że lepszy wróbel w garści niż kanarek na dachu.
neptis
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Znajoma zapytała: "Czy mój partner znajdzie lepiej płatną pracę do końca tego roku?"
1. kwerent to wenus w 4st31 strzelca --> peregrinum, a wiec ani słaba ani mocna
Wenus znajduje się w Strzelcu ,a więc pod władaniem Jowisza w Rybach i wkrótce przechodzi do znaku Barana.
Antisicia Wenus znajduje się w 25,29 Koziorożca czyli w koniunkcji z Mars
Punkt Rezygnacji i zwolnienia który obliczamy (Saturn 197,02+ Jowisz 358,09 -Słońce 291,20= 263,41= 23,41 Strzelca. Punkt zwolnienia i rezygnacji zależny jest od Jowisza
W znaku Strzelca znajduje się też Merkury który wkrótce zmieni znak.Także węzeł księżycowy południowy(charakter Jowisza) jest w retogradacji i w koniunkcji z punktem szczęścia
Jeżeli będziemy rozpatrywali wg Konaszewskiej pracę wykonywanę jako 6 dom ,to władca Jowisz wkrótce zmieni znak, więc będą zmiany.Jeżeli następną pracę rozpatrzymy jako 6 od 6 a więc dom 11.
Władca Słońce w 21,20 Koziorożca władca Saturn ,egzaltacja Mars,godzina księżyca w termie Marsa i dekancie Słonca.
Słońce tworzy koniunkcję aplikacyjną z Marsem
Zmiana pracy będzie ,ale trudno powiedzieć czy na lepiej płatną
genny19
graphgraph

Dzięki za szczegółową wypowiedź. Masz dużo racji, zwłaszcza z tym, że:

neptis napisał:
Ten facet to Mars. Jest on w 10 d. od 7, a więc jest w swojej obecnej pracy. Jest współwładcą 4d. przez egzaltację. Jest w tej pracy mocny i ta praca go lubi, bo jest w znaku władanym przez Saturna. Natomiast Saturn przyjmuje Marsa na wygnanie, a więc ta praca w jakiś sposób zmniejsza wartość tego mężczyzny, on przez nią staje się gorszy.

I to poniżej też ma sens:

Marsowi szkodzi w tej pracy jeszcze Słońce, które go spala. Co może znaczyć tu Słońce? – jest wladcą 11d. dla partnerki, czyli może oznaczać jej plany i marzenia, albo jest władcą 5d. od 7d. czyli może oznaczać np. to co on lubi robić, jakieś jego hobby.

Mars jest w końcówce znaku czyli może zakończyć wkrótce swoją pracę. Mars już się spotkał z Saturnem, a więc ten pan ma już tą pracę i drugi raz jej zdobędzie. Dlatego trzeba szukać sygnifikatora drugiej pracy. Gdyby był nim władca domu 10 od 10 czyli Wenus to i tak nic to nie da. Jedyny aspekt jaki utworzy Mars to sekstyl z Jowiszem. Jowisz ma pewien związek z Wenus, bo Wenus jest w znaku władanym przez Jowisza, a Jowisz w znaku egzaltacji Wenus ale brak między nimi aspektu.

Translacja światła przez Księżyc według mnie nie zachodzi. Księżyc nie odbiera światła od Saturna, bo dopiero się do niego zbliża, a nie oddala, a poza tym Księżyc i Saturn nie są ze sobą w żadnej wspólnej godności.

Księżyc to jest partnerka tego mężczyzny, mocno zainteresowana jego sprawami, zbliża się do jego pracy i staje w opozycji. Niestety on Mars jest w znaku detrymentu Księżyca, więc nie spełni jej oczekiwań. Tak samo Słońce (jej plany) do realizacji których zmierza Księżyc, przyjmują Księżyc w detryment i są przez kwadraturę trudne w realizacji. Księżyc przyjmuje Słońce w egzaltację, a więc przecenia trochę możliwość spełnienia swoich zamierzeń, a to także „spala” jej partnera.

Chociaż.. znalazłam coś takiego, że spalenie nie dotyczy Marsa, bo jest to planeta równie gorąca i sucha.

Wniosek z tego taki, że lepszy wróbel w garści niż kanarek na dachu.

Natomiast mam wątpliwości i nie bardzo rozumiem dlaczego uznajesz, ze kolejna/druga praca to dom 10 od 10?
Ciekawy jestem co sądzisz o tej translacji światła, która wg Ciebie nie zachodzi.. Tzn. czy aby na pewno swiatlo nie jest przenoszone gdy spotka dopiero (ale juz za chwilkę!) jakąś planetę i zmierza do kolejnej?

Pozdrawiam :)
uranity
graphgraph
Astrologia dla każdego

Natomiast mam wątpliwości i nie bardzo rozumiem dlaczego uznajesz, ze kolejna/druga praca to dom 10 od 10?

Masz rację, to zły pomysł. Wymyśliłam to stąd:
Jeśli osoba już pracuje, a pyta o możliwość zmiany miejsca pracy – wówczas zagadnienie to podlega domowi 11, ponieważ 6 dom, który jest miejscem aktualnego zatrudnienia osoby przyjmujemy jako 1. i od niego odliczamy ponownie 6d. jako sygnifikator drugiego miejsca pracy.
Astrologia horarna i elekcyjna” K.Konaszewska-Rymarkiewicz.

Tylko, że wzięłam pod uwagę 10 dom i od niego odliczyłam 10.

Natomiast Beata Kibil twierdzi tak : Aby zobaczyć czy osoba pytająca zmieni swoją pracę, musimy sprawdzić czy władcy pierwszego albo dziesiątego domu zmienią wkrótce znaki. www.beatakibil.pl/charts/1/

W naszym przypadku Mars jest w ostatnich stopniach, co może świadczyć o zmianie pracy. Mars wejdzie do Wodnika czyli dalej będzie pod władzą Saturna, z tym że znajdzie się w znaku stałym i zmniejszy się jego moc, bo będzie w peregrinus. Może to oznacza zmianę pracy w obrębie tej samej pracy, tzn. na bardziej pewną, stałą ale kosztem słabszej pozycji pracownika.
Zanim jednak Mars wejdzie do Wodnika utworzy aspekt z Jowiszem. Może Jowisz też ma to coś do powiedzenia jak sugeruje genny.
Jowisz jest w 12 domu od 7 i jest władcą 9d. od 7 – uwięzienie, tajemnice związane z obcokrajowcami, z zagranicą, z prawem? 9d. od 7 jest obsadzony przez 2 planety i węzeł, gdzie Wenus i Merkury są w jakiś sposób zainteresowane Jowiszem i Marsem. Jowisz jest we wzajemnej recepcji z Saturnem przez okres ale nie mają okazji się spotkać. Jowisz oznacza chęć uwolnienia się z „uwięzienia” poprzez Wenus i Merkurego, a zwłaszcza przez Merkurego, który właśnie spotkał się z Jowiszem. Ale ten Merkury to jest jakieś kiepskie wyjście..
Natomiast Wenus, władca 2d. od 7, pieniądze z zagranicy – ale Mars się z nimi nie spotka jak wejdzie do Wodnika, bo Wenus jest szybsza i mu ucieknie.

Tzn. czy aby na pewno swiatlo nie jest przenoszone gdy spotka dopiero (ale juz za chwilkę!) jakąś planetę i zmierza do kolejnej?

Nie znam się na tym za bardzo ale wydaje mi się tak:
Księżyc odbierze światło od Saturna ale Księżyc i Saturn nie mają ze sobą nic wspólnego – tak jakby ta kobieta koniecznie chciała pomóc ale nie miała ku temu środków, dojścia.

Pozdrawiam:)
neptis
graphgraph

"Saturn w 1 domu wyznacza zwłokę , wszelkie spowalnia akcje.gdy horoskop jest pozytywny,wówczas retrogradujący Saturn niesie pytającemu nadzieję."
'"IV dom jako 10 od 7 -wskazuje na rozwój kariery naszego partnera"
Krystyna Konaszewska Rymarkiewicz
genny19
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/02/17 11:25 Przez genny19.

Saturn tworzy koniunkcję aplikacyjną do ascendentu i kwadraturę aplikacyjną do 4 domu
genny19
graphgraph

Do góryStrona: 1234