Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Czy partner znajdzie lepiej płatną pracę w tym roku?
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 1234
TEMAT: Czy partner znajdzie lepiej płatną pracę w tym roku?
Czy partner znajdzie lepiej płatną pracę w tym roku? 9 lat(a), 5 mies. temu  
Znajoma zapytała: "Czy mój partner znajdzie lepiej płatną pracę do końca tego roku?"

Widze to tak:
1. kwerent to wenus w 4st31 strzelca --> peregrinum, a wiec slaba
2. partner kwerentki to mars w 26st51 koziorożca --> egzaltacja
3. praca partnera to saturn w 17st02 wagi --> egzaltacja

Najlepiej byłoby, gdyby mars tworzyl aplikacyjny aspekt z saturnem, czyli partner spotkałby się z pracą, ale niestety takiego aspektu brak. Natomiast jest translacja światła.. prawie;) - księżyc za 2 stopnie spotka sie z saturnem, a następnie podąży w kierunku marsa... ale i tutaj niestety na drodze stanie słońce. A wiec jakby odpowiedz negatywna... ale staram sie znalezc cos pocieszajacego..
Gdyby potraktowac ksiezyc jako drugiego wladce kwerenta to super, bo idzie wprost do saturna... ale kwerentem tutaj jest osoba pytajaca, a wiec partnerka osoby, ktora szuka pracy.. No to moze chociaz godnosci podstawowe sa dobre? Owszem, zarowno mars jak i saturn sa w egzaltacji, ale mars jest spalony? Co to oznacza? Ze dobra praca czeka, ale nie dla tej osoby lub nie w tym roku? :)
No to spojrzmy na recepcje miedzy marsem, a saturnem:
- mars znajduje sie we władaniu oraz termie saturna - super!
- ale z kolei saturn znajduje sie w detrymencie marsa
... a więc czy to oznacza, że osoba bardzo chce nowej pracy, ale bez wzajemnosci?

mam dodatkowe pytania :)
1. czy jesli ma sie pracą to czy ewentualna przyszłą pracą jest wł domu 10 czy 11 ?
2. czy to, ze jakas planeta staje na drodze do odpowiedzi tak niesie za soba jakies informacje?
3. jaka role pelni tutaj ksiezyc?

bede wdzieczny za wskazówki :)
uranity
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Astrologia dla każdego
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Czy partner znajdzie lepiej płatną pracę w tym roku? 9 lat(a), 5 mies. temu  
Absolutnie nie jestem ekspertem od horarnej :) Jednak zdziwił mnie ten punkt:

"1. czy jesli ma sie pracą to czy ewentualna przyszłą pracą jest wł domu 10 czy 11 ?"

A dlaczego bierzesz tu pod uwagę dom 11? Moim zdaniem nie ma on nic wspólnego z pracą. Nie słyszałam też o jakimś rozróżnieniu - praca obecna a przyszła. Z tego, co pamiętam, wszelkie pytania horarne o pracę umiejscawiamy w domu 10, a jeśli chodzi o osobę, z którą jesteśmy w jakiejś relacji, to odpowiednim domu derywowanym - np. właśnie praca partnera/męża to dom 10 od 7, czyli 4.
stargazer
Admin
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

stargazer napisał:
Absolutnie nie jestem ekspertem od horarnej :) Jednak zdziwił mnie ten punkt:

"1. czy jesli ma sie pracą to czy ewentualna przyszłą pracą jest wł domu 10 czy 11 ?"

A dlaczego bierzesz tu pod uwagę dom 11? Moim zdaniem nie ma on nic wspólnego z pracą. Nie słyszałam też o jakimś rozróżnieniu - praca obecna a przyszła. Z tego, co pamiętam, wszelkie pytania horarne o pracę umiejscawiamy w domu 10, a jeśli chodzi o osobę, z którą jesteśmy w jakiejś relacji, to odpowiednim domu derywowanym - np. właśnie praca partnera/męża to dom 10 od 7, czyli 4.

Ja z kolei spotkałem się z takim rozróżnieniem, ale nie jestem pewien w których pytaniach się to stosuje, a w których nie. Chodzi o to, ze osoba aktualnie ma pracę, wiec (chyba) trzeba gdzies ja umiejscowic, wyróżnić od pracy przyszłej(?)

Tutaj w tym pytaniu mialem na mysli ogolną "teorię", a nie dla tego problemu, bo tutaj chodzi o dom 4 jako prace partnera (dom 10 od 7).

To pytanie czy dom 10 czy 11 jest w sumie troche oderwane od tego przypadku, bo nawet jesli przyszla praca to dom 11 to i tak wychodzi, z saturn rzadzi praca partnera.
uranity
graphgraph
Astrologia dla każdego
Ostatnio zmieniany: 2011/01/27 17:59 Przez uranity.Powód: dopisalem ostatni akapit

czy jesli ma sie pracą to czy ewentualna przyszłą pracą jest wł domu 10 czy 11 ?

Wszelkie zagadnienia dotyczące pracy i stosunku do niej czy pytania dotyczące podjecia zatrudnienia podlegają domowi 6. Jeśli osoba już pracuje, a pyta o możliwość zmiany miejsca pracy – wówczas zagadnienie to podlega domowi 11, ponieważ 6 dom, który jest miejscem aktualnego zatrudnienia osoby przyjmujemy jako 1. i od niego odliczamy ponownie 6d. jako sygnifikator drugiego miejsca pracy.
Kariera – powołanie zawodowe – biznes – podlegają 10d.
„Astrologia horarna i elekcyjna” K.Konaszewska-Rymarkiewicz.

Dom 10 zawsze reprezentuje karierę, pracę (nieważne jaką pracę, czy to najlepszą pracę na świecie czy najbardziej banalną) i to zarówno w astrologii horarnej, jak i urodzeniowej. Natomiast 6 dom, w przeciwieństwie do tego, co mówi wielu współczesnych astrologów, nie ma nic wspólnego z pracą.
www.astrolabium.pl/astrologia/astrologia-horarna/417

I masz tu babo placek..

Ja bym się przychyliła do twierdzenia Beaty Kibil, co do umieszczenia pracy w domu 10. Tylko czy w takim wypadku druga praca to będzie 10 dom od 10? W tym wypadku byłby to dom 1.
neptis
graphgraph

Też jestem zdecydowanie za wersją Beaty Kibil i Johna Frawleya :) Natomiast co do książek p. Konaszewskiej-Rymarkiewicz - podchodzę do nich, mówiąc oględnie, dość krytycznie ;) 6 dom to nawyki, systematyczność, zdrowie, obowiązkowość, a nie kariera czy zawód.
stargazer
Admin
graphgraph

1. Co do tego, ze praca ogólnie w horarnej to dom 10, a nie 6, to nie mam watpliwosci.
Watpliwosc mam natomiast co do okreslenia gdzie jest aktualna praca, a gdzie przyszła..

...oraz z tym czy w przypadku potencjalnej pracy "kręcić" kółkiem (jak w powyższym przypadku, gdzie pracą jest dom 10 od 7, bo kobieta pytała o swojego partnera) czy jest to po prostu dom 10-ty i koniec, z tego powodu, że jest to coś "większego" .. praca potencjalna dla każdego... Tak samo gdy ktoś pyta o to czy córka dostanie się na uczelnię to nie będzie to dom 9-ty od 5-go, ale dom 9-ty :) Tzn. z takim podejściem się spotkałem.. co o tym myślicie? :)

2. Z moich pytań wcześniejszych to już "doszedłem" do tego, że księżyc reprezentuje tutaj osobę pytającą, a nie jej partnera, mimo, że o jego pracę osoba pyta. Taka jest zasada i tyle ;)

Pozdrawiam :)
uranity
graphgraph
Astrologia dla każdego
Ostatnio zmieniany: 2011/02/07 22:19 Przez uranity.

uranity napisał:
Znajoma zapytała: "Czy mój partner znajdzie lepiej płatną pracę do końca tego roku?"

Widze to tak:
1. kwerent to wenus w 4st31 strzelca --> peregrinum, a wiec slaba
2. partner kwerentki to mars w 26st51 koziorożca --> egzaltacja
3. praca partnera to saturn w 17st02 wagi --> egzaltacja

wydaje mi się że odpowiedz jest negatywna, bo sygnifikator pracy jest w środku znaku ... gdyby był w końcówce znaku to by sugerowało, że nastąpi zmiana ... tak mi się wydaje
lucy
graphgraph

Do góryStrona: 1234