Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 12345
TEMAT: Aspekty
*
#8629
Re: Aspekty 13 lat(a), 6 mies. temu  
I jeszcze jedno. Jeśli chodzi o naturę aspektów, to polecam zapoznać się z tym tekstem Ptolemeusza: www.astrolabium.pl/astrologia/zrodla/pto.../146-godnosci-planet

Wynika z niego, że:

- sekstyl ma naturę Wenus
- kwadratura naturę Marsa
- trygon naturę Jowisza
- opozycja naturę Saturna

Pzdr.
panTo
Admin
Posty: 1636
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8630
Re: Aspekty 13 lat(a), 6 mies. temu  
Witam.

Jakoś podchwyciłem tą kompensacje nie wiedzieć czemu. Nie chce nic kompensować bo mi jest dobrze tak jak jest. Ogólnie się zastanawiałem co jeśli występuje brak jakiegoś aspektu.

Nad dominantą myśle już czas jakiś i chyba jest tak że raz księżyc na mc a raz uran na asc gra pierwszą rolę. Wiem że to jest silne dlatego może dopiero teraz się zastanowiłem nad brakiem aspektów.

Pozdrawiam gorąco
Krzysztof
jelon
Posty: 332
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
jelongdynia
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
Hane personam induisti: agenda est.
 
#8631
Re: Aspekty 13 lat(a), 6 mies. temu  
panTo napisał:
I jeszcze jedno. Jeśli chodzi o naturę aspektów, to polecam zapoznać się z tym tekstem Ptolemeusza: www.astrolabium.pl/astrologia/zrodla/pto.../146-godnosci-planet

Wynika z niego, że:

- sekstyl ma naturę Wenus
- kwadratura naturę Marsa
- trygon naturę Jowisza
- opozycja naturę Saturna

Pzdr.


tu obrazek do tego www.astrolabium.pl/forum/2-podstawy-astr...?limit=7&start=7

pozdr
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8634
Re: Aspekty 13 lat(a), 6 mies. temu  
Z aspektami związane są też HARMONIKI.

Opozycja – planety leżą w 1/2 koła zodiakalnego
Kwadratura – 1/4 koła zodiakalnego
Półkwadrat – 1/8 koła zodiakalnego
¾ kwadrat – 3/8 koła zodiakalnego

Widać tu wielokrotność 2 , która jest symbolem dualizmu natury ludzkiej, to także napięcie konflikt, trudność, wysiłek.

Np. horoskop harmoniczny 4H dla Hitlera i występująca w nim kwadratura Merkury Mars, gdzie Merkury jest na Asc pokazuje styl wypowiedzi Hitlera, co trudniej zobaczyć w natalnym horoskopie.
neptis
Posty: 243
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2010/09/01 00:56 Przez neptis.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8635
Re: Aspekty 13 lat(a), 6 mies. temu  
Jelon napisał :

Długo coś się zastanawiasz a ja strasznie niecierpliwy jestem :P
Staram się zwykle odpowiadać szybko i szczycę się tym.
Nie mogłam odpisać , byłam na koncercie
„ Byliśmy tam razem ”:)

Dużo deszczu, błota i feeria światełek, i cudne Macy Gray i Angélique Kidjo

Co do tych koniunkcji wiele już zostało powiedziane.
To jest moja bolączka ( abstrahując na moment od astrologii). Chciałabym móc zajmować się wszystkim i jednocześnie być genialna w jednej konkretnej rzeczy- trudne do zrobienia, mam jednak nadzieję, że możliwe.
To tak jak u Bułhakowa ( cytuję z głowy ) : Pasjami lubiła ludzi ,którzy to co robią, robią po mistrzowsku
Mam wrażenie że trygon czy sekstyl dają talent, koniunkcja pracę nad nim , natomiast opozycja czy kwadratura inspirację, ale moze się mylę :)

Pozdrawiam :)
lula322
:)
Posty: 1043
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2010/09/01 02:12 Przez lula322.Powód: zmieniłam szyk w jednym zdaniu.Jutro będę przeziębiona :( Chyba
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8636
Re: Aspekty 13 lat(a), 6 mies. temu  
Ja uważam że chcieć równa się móc :) Hm... Z tymi trygonami i sekstylami to nie wiem. Mnie jedna mała kwadratura kasiężyca do neptuna skłonia do poszukiwań, a koniunkcje(satelicjum) dały energie i zawęziły pole tych poszukiwań tak sobie myśle, aczkolwiek nie wiem czy dobrze ;)

Pozdrawiam
Krzysztof
jelon
Posty: 332
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
jelongdynia
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
Hane personam induisti: agenda est.
 
#8637
Re: Aspekty 13 lat(a), 6 mies. temu  
Ja uważam że chcieć równa się móc :)

no chyba jednak nie do końca tak jest ;) nawet astrologia na to wskazuje poprzez godności podstawowe i przygodne ... ;) (wydaje mi się że aspekty tego nie pokażą)
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2010/09/01 07:45 Przez lucy.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 12345