Kurs astrologiczny dla początkujących

Kursy astrologiczne

Tomasz Stąpor - PantoZapraszam na internetowy kurs astrologiczny dla początkujących, który zacznie się pod koniec sierpnia. Kurs adresowany jest do osób zupełnie początkujących, lub średnio zaawansowanych, które chcą pogłębić swoją dotychczasową wiedzę astrologiczną. Zapraszam na stronę kursu: www.kursy.astrolabium.pl.

Tematyka kursu

Kurs będzie trwał sześć tygodni, podczas których będziemy poruszali następujące zagadnienia:

Tydzień I: Struktura zodiaku.

Żywioły, jakości i biegunowości znaków zodiaku, ich powiązania z psychologicznymi typologiami osobowości oraz praktyczne sposoby wyliczania siły ich natężenia w konkretnym horoskopie.

Tydzień II: Relacja między Światłami.

Słońce i Księżyc jako fundamentalne składniki każdego horoskopu. Znaczenie aspektów planet w oparciu o analizę relacji Świateł. Badanie różnych wzajemnych relacji między Światłami w horoskopach rodziny i znajomych słuchaczy kursu.

Tydzień III: Osie horoskopu.

Oś Ascendent-Descendent oraz Mc-Ic, jako wielki krzyż losów i przeznaczenia. Znaczenie domów astrologicznych. Pojęcie Władcy Horoskopu.

Tydzień IV: W poszukiwaniu dominanty.

Wyjaśnienie pojęć: 1) dominanta horoskopu, 2) czynnik dominujący, 3) triada horoskopu. Wyjaśnienie znaczenia planet. Praktyczne sposoby na wyszukiwanie dominanty i czynnika dominującego w horoskopie.

Tydzień V: Struktury planetarne.

Figury planetarne. Konfiguracje aspektów. Elementy współczesnej astrologii harmonicznej (kosmobiologii). Interpretacja horoskopów 4 i 8 harmonicznej.

Tydzień VI: Interpretacja horoskopu

Zasady interpretacji horoskopu. Sztuka syntezy. Różnice między klasycznymi a współczesnymi sposobami interpretacji horoskopu. Praktyczne wskazówki dotyczące udzielania porad astrologicznych.

Cel kursu

Głównym celem kursu jest nauczenie słuchacza wyciągania syntetycznych wniosków interpretacyjnych z horoskopów urodzeniowych, jak również ich praktyczne zastosowanie. Tak więc główny nacisk będę kładł na pracę z konkretnymi horoskopami, wśród których może się również znaleźć horoskop kursanta.

Koszt kursu

Koszt kursu: 150 zł.

Kontakt

Wszystkich zainteresowanych kursem proszę o kontakt ze mną. Podaję namiary:

Informacje dodatkowe - przebieg kursu

1. Każdy, kto zdecyduje się na udział w kursie powinien się ze mną skontaktować – najlepiej za pośrednictwem poczty e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Po skontaktowaniu się i wpłaceniu pieniędzy na podane konto, kursant dostanie adres i hasło do strony internetowej, na której prowadzone będą kursy.

2. Przed przystąpieniem do kursu kursant zostanie poproszony o wypełnienie ankiety sprawdzającej jego dotychczasową wiedzę astrologiczną, dzięki czemu, jeżeli zaistnieje taka potrzeba, kursanci zostaną podzieleni na grupy.

3. Kurs będzie trwał sześć tygodni, a w każdym tygodniu będziemy omawiali jedno zagadnienie wg planu, który przedstawiłem powyżej. Każdy temat, który będziemy omawiali w kolejnych tygodniach, będzie składał się z czterech części:

  • części teoretycznej złożone z tekstów, licznych rysunków, czasami filmów, oraz linków do stron, na których można znaleźć interesujące nas informacje.
  • części praktycznej, na którą chcę położyć duży nacisk, a która będzie się składała z praktycznego zastosowania świeżo zdobytej wiedzy w interpretowaniu horoskopów członków rodziny i znajomych kursantów.
  • części sprawdzającej, czyli wszelkiego rodzaju prace domowe quizy, etc.
  • forum dyskusyjnego, czyli dyskusji kursantów z prowadzącym na określone zagadnienie z możliwością wyjaśniania rzeczy niezrozumiałych.

Najświeższe informacje

Leon ZawadzkiWitajcie. Piszecie do mnie posty, w których pytacie o termin rozpoczęcia kursu. Dlatego naprędce postanowiłem coś napisać, byście wiedzieli, jakie są plany związane z kursem. Może zacznę od tego, że konultantem kursu został Leon Zawadzki.

1. Oficjalne rozpoczęcie kursu będzie miało miejsce 1 września. Wtedy zaczną już pojawiać się teksty źródłowe (m.in. Ptolemeusza i Morinusa), z którymi będziecie musieli zapoznać się, by przystąpić do zajęć, które rozpoczną się 5 września w poniedziałek.

2. Kurs będzie trwał 6 tygodni, a czas ten będzie liczony od poniedziałku 5 września.

3. Konsultantem kursu jest Leon Zawadzki, do którego podczas kursu można zgłosić się z pytaniem na Forum dyskusyjnym kursu. Już teraz mogę powiedzieć, że Pan Leon przy większości swoich dotychczasowych wypowiedzi dołączał do nich materiały warsztatowe ze swoich kursów.

4. W połowie kursu na przełomie września i października będzie miał miejsce zlot wszystkich kursantów. Zlot odbędzie się u Pana Leona na górze Potrójnej, a w jego trakcie Pan Leon poprowadzi z Wami warsztaty praktyczne. Co do kosztów, to niebawem pojawi się o tym informacja.

Wszystkich zainteresowanych kursem proszę o kontakt:

  • mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ;
  • lub telefoniczny: 506 340 255.

Pozdrawiam
Tomasz Stąpor - Panto