Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Skorpion a Panna w analizie porównawczej
(1 wejść) (1) Gość
Forum dla astrologów i zaawansowanych, którzy chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami związanymi z astrologią. Forum zawiera kilka kategorii: astrologia wydarzeniowa, prognostyczna, wedyjska, czy studium horoskopów.
W dółStrona: 1
TEMAT: Skorpion a Panna w analizie porównawczej
#14350
Skorpion a Panna w analizie porównawczej 12 lat(a), 4 mies. temu  
Witam,

powiedzcie mi, jak to jest z Skorpionem i Panną. Są to dwa diametralnie różne znaki. Panna strasznie przyziemna, zero emocji. Skorpion na odwrót interesują go w sferze emocjonalnej i ni tylko tylko ekstrema.

Ale łączy je aspekt pozytywny jakby nie było sekstyl.

Jak więc interpretować, szczególnie chodzi mi o analizę porównawczą, aspekty planet położonych w tych znakach.

Jeden przykład Mars kobiety w Skorpionie, a mężczyzny w Pannie i na odwrót.

Pozdrawiam
lukas
Posty: 42
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#14351
Re: Skorpion a Panna w analizie porównawczej 12 lat(a), 4 mies. temu  
witam, pozwolę sobie przekleić coś, co już tu kiedyś zamieszczałam, a propos przyziemności i zero emocji panny.

CO do samego żywiołu ziemi i tego jak jest odbierany, podoba mi się, co napisał o nim Alan Oken w książce "As Above, So Below". Poniżej fragment w bardzo luźnym tłumaczeniu:

"Życie ziemi toczy się w jej głębokich pokładach. Jedynie wierzchnie warstwy wystawione są na działanie wiatru,deszczu i promieni Słońca. Jak głęboka jest Ziemia? Ile warstw organicznej materii rozłożyło się w niej, dodając jej głębi, od chwili jej powstania? Ile gór rozpadło się i zawaliło, tylko po to, by wchłonęła je jej masa, grzebiąc je pod kolejnymi górami?
My,ludzie, a także wiele gatunków roślin i zwierząt, polegamy na ziemi, od której zależy nasze utrzymanie i dobrobyt. A jednak zanieczyszczamy ziemię, kaleczymy jej powierzchnię kraterami po wybuchach bomb, wypalamy olbrzymie połacie lasów i obserwujemy, jak jej bogata gleba zmienia się w pustynię. Ziemia wydaje się przyjmować całą tę przemoc z wielkim spokojem, absorbując to wszystko w swym olbrzymim ciele. Lecz czasami Ziemia buntuje się i tysiące ludzi ginie podczas tych przewrotów, okresowych jej trzęsień. Z tego względu Ziemia jest bardzo nieprzewidywalną planetą. Pozwoli człowiekowi zbudować jego cywilizację, wykorzystywać i plądrować pozornie niewyczerpane zasoby, a następnie znienacka, w ciągu kilku minut lub godzin, odbiera całe życie i swoją własność, które przepadają w jej ogromie. w ten sposób, raz za razem, przekonujemy się że bezpieczeństwo ukryte w materii to jedynie iluzja, jaką Ziemia stwarza.



Nie chcę się wtrącać do analiz porównawczych, ale błagam, nie upraszczajmy rzeczywistości.... Jestem Panną więc zwyczajnie protestuję. Trzeba patrzeć na wszystkie aspekty, a przede wszystkim rozumieć dynamikę żywiołu ziemi.
hallina
Posty: 104
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Kobieta piekna-inaczej1 Miejsce: Kraków Urodziny: 09/22
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#14352
Re: Skorpion a Panna w analizie porównawczej 12 lat(a), 4 mies. temu  
Witam.

Nie zgodze się z twierdzeniem że u panny zero emocji. Emocje są, jest tylko kontrola nad nimi. Gdyby nie było emocji to mielibyśmy mnóstwo psychopatów ze słoneczkiem w tym znaku a jakoś tak dziwnie wszędzie piszą że to raczej domena skorpiona w którym aż kipią emocje. Jestem akurat posiadaczem księżyca w pannie i słońca w skorpionie, księzyc plus mars w koziorożcu pozwalają mi panować nad emocjami i nie widze tu żadnego dysonansu. Jak się zakocham to tylko wtedy zdarza mi się nie panować nad nimi.

Też jestem zdania że jeden aspekt to mało do interpretacji.

Pozdrawiam
Krzysztof
jelon
Posty: 332
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
jelongdynia
Ostatnio zmieniany: 2011/11/28 15:53 Przez jelon.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
Hane personam induisti: agenda est.
 
#14353
Re: Skorpion a Panna w analizie porównawczej 12 lat(a), 4 mies. temu  
dla przykladu : ta kobieta ma Slonce, Merkurego i Wenus w znaku Panny (data ur. 9 wrzesnia 1990, Chicago, USA, godz. ur. nieznana, swoja droga sporo tu 9-tek...).





Pani Świstak
Posty: 426
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
"Take nothing on trust, see everything for yourself"
 
Do góryStrona: 1
Moderatorzy: panTo