Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 123456789
TEMAT: Błędy astrologów
Re: Błędy wątpiących astrologów ;P 8 lat(a), 5 mies. temu  
lucy napisał:

Myślę, że tu chodzi jeszcze o coś innego. Wiele ludzi trafiało na forum do Michora wtedy gdy było w kryzysie. Astrologia okazała się skuteczna. Okazała się skuteczną, swoistą formą interwencji kryzysowej. Niejednego postawiła na nogi. A ponieważ zakres astrologii na owym forum był (powiedzmy sobie to szczerze) bardzo ograniczony, "uzdrowieni" ludzie poszli szukać wiedzy dalej w świat ... nie bardzo oglądając się za siebie. Tak jak studenci nie oglądają się na szkołę średnią ;)

Nie astrologia okazała się skuteczna, tylko ludzie na forum. Jak dziękowali za pomoc, to nie astrologii, której często nie pojmowali, tylko konkretnym osobom. Zakres astrologii był ograniczony celowo, żeby była bardziej zrozumiała. Nie miałem zamiaru dublować zakresu astrolabium. Interwencja kryzysowa nie uzdrawia, uważaj Lucy co piszesz :)
Michor
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

lucy napisał:
Obawiam się, że to tylko Twoje złudzenie ... siedzisz w tym po uszy ;)
Nie zaprzeczam, że siedzę w czymś po uszy, ale astrologię i całą ezoterykę mam "z bańki". Nie potrafię już rozmawiać o cechach Lwa, czy Skorpiona, rozśmiesza mnie to, są na to świadkowie :)
Michor
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Michor,
:)
"Czy ja zacząłem ten wątek?"
Nie Ty?
"Wszyscy dobrze wiecie, że nie da się w żaden sposób udowodnić racjonalnego działania astrologii. "
Masz rację. :)
Ok. Skoro to mamy już za sobą, to o czym chciałbyś jeszcze podyskutować?
:)
W końcu będę musiała kiedyś ujawnić swoje imię :)

Pozdrawiam
Bazinga :)
Bona
graphgraph

Świetnie :) To ja kończę ten wątek, tylko co na to Lucy, królowa ostatniego słowa :)
Michor
graphgraph

Re: Błędy astrologów 8 lat(a), 4 mies. temu  
rozmyśliłam się
Bona
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2012/02/14 15:57 Przez Bona.

Planeta w promieniach Słońca - "planeta spalona"? - każdy może się przekonać na własne oczy, że gdy jakaś planeta jest blisko Słońca(odległość kątowa), to jej nie widać. Trochę inaczej to wygląda, gdy planeta (Merkury i Wenus) jest między Ziemią a Słońcem. Można ją zaobserwować jako ciemną plamkę przechodzącą przez tarczę Słońca.
Planet w koniunkcji ze Słońcem, w promieniach Słońca, nie widać, i przez analogię coś co jest sygnifikowane przez te planety nie jest widoczne, ale jest! Doroteusz (Dorotheus of Sidon, Carmen Astrologicum) zalecał robienie czegoś, co miało zostać w ukryciu właśnie wtedy. Z tego nie wynika, aby taka planeta nie miała "mocy". A już na pewno spalenie nie dotyczy planety w opozycji!! Co ostatnio wyczytałam na jednym forum. Ręce mi opadły na klawiaturę i coś ehh.
Bona
graphgraph

a daj linka na ta wypowiedż, bo może to wyrwane z kontekstu?
lucy
graphgraph

Do góryStrona: 123456789