Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 123456
TEMAT: Naturalni władcy domów
Re: Naturalni władcy domów 9 lat(a), 8 mies. temu  
Lucy, mam do Ciebie pytanie jako do głównej zainteresowanej metodami klasycznymi.

Niektóre programy astrologiczne przy ocenie siły planet biorą pod uwagę umiejscowienie planet w domach według współczesnych metod tzn. np. Słońce w 5 domu jest w swoim władztwie, a więc jest silne.
Jednak pozycja Słońca w 5 domu jest nieprzychylna dzieciom, a więc siła Słońca w tym domu jest dyskusyjna.

Wobec tego czy można uznać, że Słońce jest silne w 4 i 11 domu?

W 4 domu, domu kątowym, Słońce zyskuje przygodną godność, więc i tak nabiera mocy, a co z domem 11? W domu 11 Wodnika, Słońce według współczesnych jest w detrymencie.

To wszystko bardzo zmienia postać rzeczy..
neptis
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Starożytni łączyli 1 dom z Merkurym, zaś Manilius – określał go jako ,,Świątynie Merkurego”
Manilius był poetą i astrologiem, napisał kompendium astrologiczne około 9 r.n.e.
potrek
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/10/15 00:07 Przez potrek.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

neptis napisał:
Wobec tego czy można uznać, że Słońce jest silne w 4 i 11 domu?

W 4 domu, domu kątowym, Słońce zyskuje przygodną godność, więc i tak nabiera mocy, a co z domem 11? W domu 11 Wodnika, Słońce według współczesnych jest w detrymencie.

Słońce w Wodniku jest w detrymencie, ale już będąc w XI domu jest w domu sukcydentnym i np. w programie Zet dostaje "+4" punkty

wg mnie winą jest właśnie błędne przyjęcie, że
I dom = Baran = Mars
XI dom = Wodnik = Uran

tu nie ma znaków równości

XI dom jest domem przyjaciół, ale też naszych celów zyciowych, marzeń i wizji naszej przyszłości więc dlaczego Słońce miałoby tam być w upadku?

Starożytni łączyli 1 dom z Merkurym, zaś Manilius – określał go jako ,,Świątynie Merkurego”
Manilius był poetą i astrologiem, napisał kompendium astrologiczne około 9 r.n.e.

Merkury w I domu jest w domu swojej radosci - "w pewnym sensie zawiera funkcję całego stworzenia ... w domu pierwszym, domu ciała, mamy słowo, które stało się ciałem czyli stworzeniem"/Frawley/
lucy
graphgraph

neptis napisał:

tak ... właśnie dlatego ja od jakiegoś czasu zrezygnowałam z Urana, Plutona i Neptuna w horosokpie urodzeniowym ... zaczełam kręcic kółkiem ... próbować różne domy i przyglądać się od strony astrologi "rzeczywistej" ... "znalazłam" horoskop z którym się identyfikuję ... z jego słabymi i mocnymi stronami ... i nareszcie czuję że jest MOIM horoskopem

wczesniej miewałam poczucie że "ktoś coś mi wciska i ja próbuję się przeciwko temu buntować i jestem nieświadoma siebie "

pozdr Lucy
lucy
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/10/15 11:05 Przez lucy.

właśnie dlatego ja od jakiegoś czasu zrezygnowałam z Urana, Plutona i Neptuna w horosokpie urodzeniowym
ja też przestałam zwracać na nich uwagę :)

Ale powiem Ci, że trudno mi być obiektywną, co do własnego horoskopu. Przyjmuję z niego to, co wydaje mi się najbardziej prawdopodobne, natomiast to, co mi nie pasuje odrzucam i to jest błąd.
Przewidując jakieś wydarzenia na najbliższą przyszłość, nie raz już, odrzucałam coś, co wydawało mi się nie być w moich planach. Natomiast stawało się tak, że z dnia na dzień coś, czego w ogóle nie brałam pod uwagę stawało się częścią mojego życia.
Tak samo jest z charakterem, jutro może się okazać, że jestem całkiem kimś innym niż mi się wydawało.
Jeśli w ogóle nie masz pojęcia, co cię czeka, to wizja przyszłości jest bardzo niewyraźna i zamglona, więc w tych niewyraźnych kształtach starasz się zobaczyć, to co już znasz, natomiast tego czego nie znasz nie rozpoznajesz.

Dlatego skłonna jestem bardziej do obserwowania horoskopów innych, zwłaszcza ludzi, którzy już mają za sobą kawał życia.
neptis
graphgraph

Mam tu przykład horoskopu, w którym Księżyc jest w swoim domu, czyli w 7.

Jest to horoskop Królowej Bony.

Księżyc jest słaby w Koziorożcu jednak pozycja w 7 domu nadaje mu siły.

Księżyc jako władca Asc sprawia, że korzyść dla osoby Bony przychodzi przez małżeństwo z królem.

Zygmunta Starego w horoskopie przedstawia najprawdopodobniej Saturn ( koniunkcja z MC od strony 9 domu), który jest władcą 7 domu– małżeństwo z królem z obcego kraju. Saturn włada nie tylko Księżycem Bony ale także Słońcem w 9 domu - życie poza granicami ojczystego kraju z powodu męża.
neptis
graphgraph

Chciałam znaleźć jeszcze kogoś z Księżycem w 7 domu, a propos tematu „Księżyc jako symbol niebiańskiego małżeństwa” ale niestety nie udało mi się.

Znalazłam tylko przykłady horoskopów osób z długoletnim stażem małżeńskim:

www.astro.com/astro-databank/Malden,_Karl - Związek Karla Maldena i Mony Greenberg trwał 70 lat i 195 dni.
Księżyc w Byku w 9 domu w trygonie do władcy 7 domu Jowisza w Strzelcu. Poza tym Słońce w 7 domu w egzaltacji w Baranie. Wszystkie planety symbolizujące małżeństwo mocne!!!

www.astro.com/astro-databank/Newman,_Paul
małżeństwo z Joanne Woodward trwało 50 lat.
Na szczycie 7 domu Rak. Księżyc w Rybach w 2 domu.
Joanne Woodward jest jego drugą żoną – Wenus władca 9 domu na Asc, także włada Księżycem.

www.astro.com/astro-databank/Connery,_Sean - Sean Connery jest żonaty z jedną kobietą od 35 lat. W 1973 r. rozwiódł się ze swoją pierwszą żoną Diane Cilento, a dwa lata później ożenił z Micheline Roquebrune, z którą do dziś stanowią udane małżeństwo.
Szczyt 7 domu w Raku z zawartym w nim Jowiszem. Władca 9 domu – Wenus w Wadze.

Na zasadzie kontrastu :
www.astro.com/astro-databank/Taylor%2C_Elizabeth
Aktorka była mężatką ośmiokrotnie, raz owdowiała (jej mąż Michael Todd zginął w katastrofie lotniczej), w pozostałych przypadkach rozwodziła się.
Władca 7 i 9 domu - Merkury w Rybach i spalony przez Słońce. Trzeci mąż Michael Todd – 11 dom - Księżyc w Skorpionie w upadku jako władca 8 domu.

Wniosek: w większości przypadków silny władca 7 domu i/lub 9, bądź silne planety w 7 domu dają trwałe małżeństwo. Czasem występuje też jakiś związek Księżyca z 7 domem.
neptis
graphgraph

Do góryStrona: 123456