Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 123456
TEMAT: Naturalni władcy domów
Naturalni władcy domów 9 lat(a), 9 mies. temu  
John Frawley w „Rzeczywistej astrologii „ opisuje ich tak :

Domy:
I – Saturn jest władcą fizyczności, ukazuje wniknięcie ducha w ciało
II - Jowisz
III – Mars, naturalny władca braci oraz impuls stojący za komunikowaniem się
IV – Słońce symbolizujące ojca
V – Wenus władca przyjemności, rozkoszy i radości
VI – Merkury, naturalny władca służących
VII – Księżyc jako symbol niebiańskiego małżeństwa
VIII – Saturn jest panem początku ( I ) i końca, śmierci
IX – Jowisz naturalny władca religii
X – Mars, władca kariery, o którą trzeba zawalczyć i zdobyć
XI – Słońce jako służący Króla
XII – Wenus

Jest to chaldejski porządek władców domów.

Dla mnie to nowość. Co o tym sądzicie?
neptis
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Naturalni władcy domów 9 lat(a), 9 mies. temu  
Dość poetyckie :)
Trochę jakbym czytała znaczenia symboli sabiańskich.

Słońce jako szef czwartego domu ?
Wenus dwunastego ?
Do przeanalizowania.
lula322
:)
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

neptis napisał:
John Frawley w „Rzeczywistej astrologii „ opisuje ich tak :

Domy:
I – Saturn jest władcą fizyczności, ukazuje wniknięcie ducha w ciało
II - Jowisz
III – Mars, naturalny władca braci oraz impuls stojący za komunikowaniem się
IV – Słońce symbolizujące ojca
V – Wenus władca przyjemności, rozkoszy i radości
VI – Merkury, naturalny władca służących
VIII – Saturn jest panem początku ( I ) i końca, śmierci
IX – Jowisz naturalny władca religii
X – Mars, władca kariery, o którą trzeba zawalczyć i zdobyć
XI – Słońce jako służący Króla
XII – Wenus

II - Jowisz jako planeta powodzenia i szczęscia

IV - Słońce, bo wg tradycji IV dom jest domem ojca a 7 dom od IV czyli X dom jest domem matki

IX dom - Jowisz równiez władca kapłanów, nauczycieli ... wg tradycji astrologia nalezy do IX domu jako wiedza wyższa (bliskość z Bogiem)

XII - (dom sekretów i samozniszczenia) Wenus - przyjemności przetransformowane w nęcące pokusy

ja jestem zachwycona ta książką ... czytam ją 3 miesiąc ... wertuję od poczatku do końca i od końca do poczatku i od środka też ;)

pozdr
lucy
graphgraph

zastanawiałam sie od dawna jakie jest wytłumaczenie tego że Księżyc w moim horoskopie i w horoskopach moich najbliższych koleżanek wskazuje na męża ... jeżeli Księżyc jest naturalnym władcą VII domu to wówczas wyjaśnia ta moją wątpliowość ;)
lucy
graphgraph

Księżyc i mąż to jakoś mi trudno połączyć, chociaż rzeczywiście mój mąż ma silnie obsadzony znak, w którym ja mam Księżyc.

Bardziej pasuje mi Księżyc po prostu do samego małżeństwa, którego celem jest prokreacja. Małżeństwo uznaje się przecież za nieważne jeśli jest niezdolność płciowa. Małżeństwo jest ( najczęściej ) podstawą rodziny.

A ja się zastanawiałam nad wpływem Saturna na wygląd i na to jak nas inni postrzegają.
Np. mój władca Asc jest bardzo słaby więc ma małą moc by się objawić. Natomiast Saturna mam mocnego i przez niego m.in. działa również mój temperament. Ostatnio postronna osoba powiedziała, że robię wrażenie surowej i wymagającej nauczycielki ( w pracy ), co mnie bardzo zdziwiło, bo tak siebie nie postrzegam.
Ale z drugiej strony Saturn jest planeta pokoleniową więc trudno będzie w nim doszukiwać się wpływu na wygląd i zachowanie poszczególnych osób.
neptis
graphgraph

Re: Naturalni władcy domów 9 lat(a), 7 mies. temu  
znalazłam rysunek www.skyscript.co.uk/horary1d.html, "w domach" władcy naturalni, wewnątrz koła - radości planet tu wątek dot Saturna w domu radości

poniżej zamieszczam tłumaczenie z "tłumacza"

System oparty jest na porządku chaldejski planety - Saturn, Jowisz, Mars, Słońce, Wenus i Merkurego, Księżyc - w którym Saturn jest uznawany za pierwszą planetą, ponieważ jest to najbardziej oddalonych widoczne planety. Reszta planet idzie wg ich odległości od Ziemi. ... ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że jeżeli na przykład, Lilly mówi Mercury jako współsignificator VI dom, robi to ze względu na układ w tym systemie, a nie dlatego, że jest to władca Panny.
lucy
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/10/10 10:18 Przez lucy.

Re: Naturalni władcy domów 9 lat(a), 7 mies. temu  
neptis napisał:

A ja się zastanawiałam nad wpływem Saturna na wygląd i na to jak nas inni postrzegają.
Np. mój władca Asc jest bardzo słaby więc ma małą moc by się objawić. Natomiast Saturna mam mocnego i przez niego m.in. działa również mój temperament. Ostatnio postronna osoba powiedziała, że robię wrażenie surowej i wymagającej nauczycielki ( w pracy ), co mnie bardzo zdziwiło, bo tak siebie nie postrzegam.
Ale z drugiej strony Saturn jest planeta pokoleniową więc trudno będzie w nim doszukiwać się wpływu na wygląd i zachowanie poszczególnych osób.

hm ... a dlaczego mielibysmy analizować w ten sposób? ... przecież nawet gdy przyjmiemy, że władcą wg astrologii humanistycznej (klasycznej czy wg zodiaku alfabetycznym - już nie wiem wg czego to jest :D) jest Mars to przecież równiez nie analizujemy w ten sposób wyglądu?

jeżeli ktoś ma ASC np. w Wadze to nie będziemy analizować Marsa (chyba że Mars robi aspekt do osi lub Wenus - władcy Wagi)

pozdr Lucy
lucy
graphgraph

Do góryStrona: 123456