Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 12
TEMAT: Nów prenatalny
Nów prenatalny 9 lat(a), 2 mies. temu  
witam ... jakiś czas temu znalazłam na stronie L.Zawadzkiego tekst o nowiu prenatalnym ... nawet zrobiłam sobie horoskop na ten moment, ale jakoś dalej bez polotu mi szło :P ... neptis wrzuciła link na ten wątek ... www.astrolabium.pl/forum/28-astrologia-k...oskop-jerome-cardano ... no i na nowo wzbudziło to moje zainteresowanie ...

nów prenatalny w D.X to

Realizacja nadziei i ambicji, ale nie bez walki i wysiłku. Adwersarze pomagają albo szkodzą pozycji społecznej, robią to jednak zawsze dotkliwie, gdyż są silni i wpływowi. Takiego WłH silnie i skutecznie wspomaga współmałżonek. Szczególnie ważne jest to dla mężczyzn; współmałżonki potrafią w takim przypadku stanąć na wysokości zadania i wcielić się w rolę anioła stróża; kobieta staje się dla mężczyzny motorem napędowym kariery.

Ujemną stroną koniunkcji przednatalnej jest to, że mężczyzna dostaje się pod wpływ kobiety i uzależnia się od niej.

u mnie się zgadza ...

a jak to sie realizuje u Was?

pozdr Lucyna
lucy
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2011/08/22 19:45 Przez lucy.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Nów prenatalny 9 lat(a), 2 mies. temu  
Nów prenatalny służy także do obliczania doby księżycowej.

Doby księżycowe oblicza się tak:
Przy obliczaniu doby księzycowej, w horoskopie odnajdujemy przede wszystkim najbliższy przed urodzeniem nów Księzyca. Jeśli w horoskopie Księżyc jest pod horyzontem, to dzień ten należy uznać za pierwszy dzień Księżyca. Jeśli w horoskopie Księżyc jest nad horyzontem, to dzień ten należy pominać, a za pierwszy dzień księżyca przyjąć następny. Następnie policzyć dni do urodzenia.
„Ariadna Misterium” L.Zawadzki

Program Zet sam to wylicza, np. w horoskopie Cardano w lewym górnym rogu przy Księżycu jest liczba 13, która oznacza właśnie dobę księzycową.

Na tej stronie jest opis dób księżycowych : astrologyfor2011.com/search/lunar+days+meaning/
neptis
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/03/16 22:01 Przez neptis.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Ponieważ jednak poprzednia koniunkcja znajdowała się w 29 stopniu Panny, którego władcą jest Merkury i ani on, ani Księżyc, ani Ascendent nie ma nic wspólnego z tym miejscem do tego stopnia, że nawet nie jest zwrócony na przedostatni stopień Panny, przepowiadało mi to, że na pewno urodzę się potworkiem, co więcej mogło się zdarzyć, że zostanę wyciągnięty z łona matki w kawałkach www.astrolabium.pl/forum/28-astrologia-k...oskop-jerome-cardano

Nie rozumiem.. dlaczego przepowiadało to urodzenie się potworkiem?
Gdyby np. Merkury miał cos z tym miejscem wspólnego, np. gdyby był w koniunkcji z tym miejscem, to wtedy uchroniłby WłH od takiego losu? Czy punkt nowiu prenatalnego jest sygnifikatorem zdrowia? www.astrolabium.pl/forum/2-podstawy-astr...ygnifitatory-zdrowia

Astrologia średniowieczna brała poważnie pod uwagę punkt nowiu, brano go tez pod uwage przy dyrekcjach. Czasami nawet traktowano go jako hyleg.
neptis
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/03/16 23:08 Przez neptis.

Punkt koniunkcji Słońca i Księżyca jest początkowym punktem domów księżycowych tak, jak ascendent początkowym punktem domów słonecznych; oba te punkty mają poważne znaczenie w prognozowaniu.

Jeśli w horoskopie radix Księżyc jest przybywający, to za podstawę obliczeń domów księżycowych , należy przyjąć Nów poprzedzający urodzenie; jeśli zaś Księżyc przeszedł już przez punkt Pełni i ubywa, to taką podstawą jest Nów następujący po urodzeniu.

W horoskopie Cardano Księżyca przybywa, więc punkt nowiu to nów prenatalny, który może być owym hylegiem
neptis
graphgraph

O nowiu prenatalnym jest trochę tutaj: www.royalastrologers.com/ThePhaseMoon.pdf
i tutaj : www.khaldea.com/rudhyar/astroarticles/newmoonbeforebirth.php

Gdy nów prenatalny jest w innym znaku niż urodzeniowe Słońce występuje dualizm osobowości. Znak, w którym jest nów prenatalny jest jak gdyby nieświadomą częścią naszej osobowości, natomiast znak Słońca znakiem wyrażanym na co dzień, świadomie.

Gdy nów prenatalny jest w ścisłym aspekcie do planety w horoskopie urodzeniowym, planeta ta może być uznana za kanał przeznaczenia, przez który życiowa energia może znaleźć ujście.

Mam Urana niecałe 3 stopnie od prenatalnego nowiu. Pasuje do mnie: wewnętrzne pragnienie odkrycia nowych sposobów robienia rzeczy, nie trzymanie się starych i sprawdzonych metod, chęć uwolnienia się od ortodoksji

Natomiast opis z logonii o umiejscowieniu nowiu prenatalnego w domu IV nie za bardzo sie u mnie sprawdza.
neptis
graphgraph

neptis napisał:
Nów prenatalny służy także do obliczania doby księżycowej.

Doby księżycowe oblicza się tak:
Przy obliczaniu doby księzycowej, w horoskopie odnajdujemy przede wszystkim najbliższy przed urodzeniem nów Księzyca. Jeśli w horoskopie Księżyc jest pod horyzontem, to dzień ten należy uznać za pierwszy dzień Księżyca. Jeśli w horoskopie Księżyc jest nad horyzontem, to dzień ten należy pominać, a za pierwszy dzień księżyca przyjąć następny. Następnie policzyć dni do urodzenia.

Program Zet sam to wylicza, np. w horoskopie Cardano w lewym górnym rogu przy Księżycu jest liczba 13, która oznacza właśnie dobę księzycową.

Na tej stronie jest opis dób księżycowych : astrologyfor2011.com/search/lunar+days+meaning/

fajnie wiedzieć ... czasami nie mamy dostepu do programu liczącego ... tylko efemerydy pod ręką :D

pozdr
lucy
graphgraph

neptis napisał:
O nowiu prenatalnym jest trochę tutaj: www.royalastrologers.com/ThePhaseMoon.pdf
i tutaj : www.khaldea.com/rudhyar/astroarticles/newmoonbeforebirth.php

Gdy nów prenatalny jest w innym znaku niż urodzeniowe Słońce występuje dualizm osobowości. Znak, w którym jest nów prenatalny jest jak gdyby nieświadomą częścią naszej osobowości, natomiast znak Słońca znakiem wyrażanym na co dzień, świadomie.

Gdy nów prenatalny jest w ścisłym aspekcie do planety w horoskopie urodzeniowym, planeta ta może być uznana za kanał przeznaczenia, przez który życiowa energia może znaleźć ujście.

Mam Urana niecałe 3 stopnie od prenatalnego nowiu. Pasuje do mnie: wewnętrzne pragnienie odkrycia nowych sposobów robienia rzeczy, nie trzymanie się starych i sprawdzonych metod, chęć uwolnienia się od ortodoksji
Natomiast opis z logonii o umiejscowieniu nowiu prenatalnego w domu IV nie za bardzo sie u mnie sprawdza.

no z tego by wynikało że zupełnie inaczej niż ja ... nów prenatalny jest w koniunkcji z Merkurym w Koziorożcu ... więc zapewne głoszenie ortodoksyjnych poglądów :D ... choć nigdy nie myslałam o sobie w ten sposób ... ale kto wie ;) może coś w tym jest

pozdr Lucy
lucy
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/03/19 00:22 Przez lucy.

Do góryStrona: 12