Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Księżyc w Wodniku nie potrafi kochać
(1 wejść) (1) Gość
Na forum tym zbieramy komentarze, które pojawiają się przy niektórych artykułach. W tej chwili możecie komentować Przemyślenia Magdy K, które znajdują się w naszej czytelni.
W dółStrona: 1
TEMAT: Księżyc w Wodniku nie potrafi kochać
#7471
Księżyc w Wodniku nie potrafi kochać 13 lat(a), 5 mies. temu  
„..opozycją dla Raka nie jest Koziorożec lecz Wodnik”.
„Jeżeli naturą Księżyca w swoim znaku Raka jest pamięć, jaka jest zatem natura Księżyca w Wodniku?”
Bardzo ciekawe spostrzeżenie na temat związku Raka z Wodnikiem, nigdy tak wcześniej o tym nie myślałam. Sama mam Księżyc w 11 domu i Urana w koniunkcji z IC, więc coś na kształt Księżyca w Wodniku. Rzeczywiście Wodnik ma krótką pamięć emocjonalną. W pierwszej chwili wybucha, by potem udobruchany ( zdystansowany ) całkowicie zapomnieć o sprawie.

Kojarzy mi się tu działanie Wodnika na Księżyc jak działanie leków anksjolitycznych ( przeciwlękowych – nasennych, uspokajających ). Hamują one przewodnictwo w neuronach, a także działają na pamięć, hamują ją. Z kolei zapamiętywanie polega na tworzeniu nowych połączeń między neuronami, im więcej razy powtarzasz, tym szlak jest trwalszy.

Dlaczego dzieci się niczego nie boją? – bo nie pamiętają. Muszą się najpierw sparzyć, skaleczyć, upaść aby zapamiętać, że to boli. Dopiero po wytworzeniu warunkowych odruchów, człowiek się lęka, aby ustrzec się w przyszłości przed niebezpieczeństwem.

Taki Księżyc w Wodniku ściąga na siebie emocjonalne niebezpieczeństwo, bo szybko zapomina, co złego wyrządzili mu inni. Pakuje się ciągle w te same sytuacje, bo brakuje mu naturalnego odruchu unikania osób, które są dla niego nieodpowiednie.

Wydawało mi się, że jestem taka dobroduszna i wyrozumiała, bo szybko zapominam, o zgrzytach i nieporozumieniach w stosunkach z innymi. To nie dobroduszność tylko wodnikowa tolerancja i umiejętność emocjonalnego dystansowania się. Niektórzy mogą odebrać to jako obojętność.

„Nie przywiązuje się do rzeczy i ludzi. Z łatwością wchodzi w związki, z łatwością je zrywa.” To nie prawda. Księżyc w Wodniku daje innym wolność, którą sam wyznaje. Nie chce nic wyrzucać, wytykać, żądać, bo uznaje, to za atak na wolność jednostki – i tego samego oczekuje. To wydaje się takie bezuczuciowe, jak gdyby nie zależało mu na niczym. Tak naprawdę bardzo mu zależy ale nie chce tego wymuszać. Chciałby, żeby ktoś z nim był z potrzeby serca, niczym nie przymuszony. Aby to wspólne bycie w rodzinie było wyzwoleniem, czysta radością, niczym nieograniczoną.

Dla Księżyca w Wodniku nie pamiętać to nie bać się - to działa jak lek uspokajający.
Nie czuć się emocjonalnie uzależnionym, to być wolnym. Księżyc w Wodniku nie ucieka przed swobodnym przepływem emocji ale gdy ktoś próbuje go stłamsić, coś narzucić.

Niestety często tak bywa, że gdy ludzi dostają za dużo wolności, to zaczynają to wykorzystywać. Gdy jesteś z osobą z Księżycem w Wodniku wydaje ci się, że skoro nie ma zasad, ani granic, bo ona ci ich nie wytycza, to możesz robić wszystko na co masz tylko ochotę. Dla Wodnika najważniejsza oprócz wolności jest równość. Jeśli poprzez swoje rozpasanie wolnością zrzucisz na niego swoje obowiązki, odwróci się od ciebie.

Wodnik symbolizuje wszelką odmienność, ludzi prześladowanych za gorszą rasę, za nieodpowiednie wyznanie, za gorszącą orientację seksualną, wszystkich ludzi, którzy wydają się być inni niż większość, kalekich, ułomnych, chorych psychicznie, chudych, grubych..

Czy Księżyc w Wodniku nie potrafi kochać? – Księżyc w Wodniku ma ogromne pokłady współczucia dla tych „gorszych ludzi”, bo sam czuje, że do nich w jakiś sposób należy.
Chce pokazać światu, że każdy człowiek jest indywidualistą, że każdy z nas jest inny i wyjątkowy, a jednocześnie wszyscy jesteśmy równi sobie.

„W kwietniu 1987 r. Diana została pierwszą wysoko postawioną osobą, która została sfotografowana z osobą zarażoną wirusem HIV. Bill Clinton napisał później: W 1987 r., kiedy wiele osób wierzyło jeszcze, że AIDS można się zarazić przed dotyk, księżna Diana usiadła obok chorego człowieka i ścisnęła jego dłoń. Pokazała światu, że ludzie z AIDS nie zasługują na izolację, ale na pomoc i współczucie.”

Raka nie byłoby stać na taki czyn dlatego, że przez swoje tradycyjne podejście do życia, stanąłby pierwszy w kolejce do potępiania, by chronić siebie i bliskich przed nieznaną zarazą. A Lew zrobiłby to zapewne dla podbudowania swego ego, dla poklasku i sławy.

„Chciałby poczuć się członkiem grupy, ale nie może. Szuka sobie podobnych, zwykle nie znajduje. Dla mas jest irracjonalny, nieobliczalny, dziwny, dla siebie samego jest zwykły.”Czy Murzyn poczuje się swojsko wśród Białych dookoła? Czy śmiertelnie chory człowiek będzie mógł cieszyć się życiem wśród samych zdrowych? Przykładów takich pytań jest mnóstwo.

Jeśli założymy, że rozwój człowieka przebiega kolejno od domu 1 do 12, to dom 11 dom Wodnika jest przedostatni, przed osiągnięciem pełni znaku Ryb. Ryby są symbolem chrześcijaństwa ale zanim ono powstało musiała nastąpić rewolucja w wierze.

„Kochaj bliźniego jak siebie samego” – kochaj siebie jako jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne stworzenie Boże i tak samo kochaj drugiego człowieka, bez względu na to jaki jest, a jest wyjątkowy.

Jezus był samotny wśród tłumów. Przychodził do wyrzutków społeczeństwa, do prześladowanych i potępianych, sam będąc Bogiem, zrównywał ich z sobą.
„ Nie robi niczego dla poklasku, dla chwały, nie puszy się, nie ryczy jak Lew. Nie dba. Zakłada zrzeszenia, gromadzi się, uczestniczy w wiecach. Prowadzi ludzi do innego, lepszego świata, poszukuje. To wieczny tułacz, nie posiada stałego adresu zamieszkania. Jest ponad wszystkich, jest ponad siebie samego, jest ponad własne ego.”

Dopiero pełna akceptacja drugiego człowieka, bez oceniania, jest podstawą, warunkiem prawdziwej miłości. Jezus do niczego nie zmuszał, nie nakłaniał, dawał wolny wybór, mówił o wolności, która jest ponad ego, ponad nas samych.

Agnieszka
neptis
Posty: 243
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#14189
Re: Księżyc w Wodniku nie potrafi kochać 11 lat(a), 11 mies. temu  
Witaj Agnieszka, dzien dobry.
A wiec opozycja do raka to koziorozec.
Naleza te znaki do kardynalnego krzyza, baran/waga, rak/koziorozec
Jezeli masz uran na IC, to pewnie czesto bedziesz zmieniac swoj dom , miasto a byc moze tez panstwo, to musisz dokladniej popatrzec w swoj radix i 9 dom.
Bardzo mi sie podoba to co napisalas, masz racje co do zwiazkow i zaleznosci miedzyludzkich , ale swiata od razu nie mozemy zmienic.
Co do nieszczesliwych ludzi , z tego czy innego powodu, jestem tego zdania ze wlasnie oni zasluguja na podziw , bo wielu z nich robi wiecej dla siebie i dla swiata , jak my "normalni".
Wazne jest zebysmy sie wzajemnie akceptowali i respektowali , bo nikt z nas sie sam nie zrobil i kazdy czlowiek zasluguje na szacunek i mile traktowanie.
W tlumie wygladamy tak samo , ale naprawde kazdy z nas to cos bardzo szczegolnego i zaslugujemy na wzajemny szacunek.
I wlasnie w tym pomaga nam astrologia , ktora moze odpowiedziec na pytanie DLACZEGO ?
Pozdrawiam forum, Antares
Antares
Nie mam butow, pani nie kupila, mowi ze kryzys
Posty: 345
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Kobieta
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#14190
Re: Księżyc w Wodniku nie potrafi kochać 11 lat(a), 11 mies. temu  
A teraz o ksiezycu w wodniku ?
Moim zdaniem nie zawsze sie ksiezyc w wodniku prezentuje , jako ten nieumiejacy kochac.
Wazna jest tez wenus , ktora pokazuje nasz stosunek do milosci i jak my milosc traktujemy. Np. wenus w wodniku bedzie napewno pieknie kochac, ma tez sklonnosc do kochania piekna i nadzwyczajna miloscia , ale mysle tez ze tylko na krotki czas.
Szybko rozpali sie milosc i jeszcze szybciej wygasnie.
Ksiezyc w wodniku , bedzie sie charakteryzowal zmianami nastrolow, dzis wspaniale a jutro spantanicznosc wygasnie. Ksiezyc, to tez nasza mamusia , ktora byc moze nie bedzie miala tyle czasu dla nas , jakbysmy tego chcieli , ale z drugiej strony , to madra i nteligetna mama, ale tez traktujaca zycie z pewna lekkoscia , bez rozpaczy i paniki.
Mysle ze jej dzieci , przez to beda szybciej samodzielne i kreatywne w zamiarach i zawodzie.
Nigdy nic nie jest na 100% bezbledne, ale wlasnie dlatego jest nasz swiat taki fascynujacy.
Antares
Antares
Nie mam butow, pani nie kupila, mowi ze kryzys
Posty: 345
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Kobieta
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#14191
Re: Księżyc w Wodniku nie potrafi kochać 11 lat(a), 11 mies. temu  
"samotność w tłumie" może też się zgadzać, oni jakby odczuwają ją bardziej od reszty

Pozdrawiam
patientia
Posty: 16
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2011/10/15 17:13 Przez patientia.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 1