Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Problem z programami astrologicznymi - różnica Asc
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 123
TEMAT: Problem z programami astrologicznymi - różnica Asc
Problem z programami astrologicznymi - różnica Asc 14 lat(a), 11 mies. temu  
Posługuję się dwoma programami: Urania Lite oraz Astrolog32. Jednak zauważyłam dziwny błąd:przykładowo w Uranii w jednym horoskopie Saturn jest w I domu,pod Asc, Astrolog zaś uparcie pokazuje , że jednak jest on w 12... Tak samo jest np.z Jowiszem- Astrolog32- koniunkcja z IC,czego nie ma w Uranii... Dane wpisywane na pewno są takie same, pewnie to kwestia programów,ale teraz mam problem: które pozycje są prawidłowe?
Ven
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Problem:/ 14 lat(a), 11 mies. temu  
Bardziej ufałbym Uranii, podaj dane przykładowe... sprawdzę u siebie.
Pozdrawiam
michael
Admin
graphgraph
Płeć: Mężczyzna kwinkunks23 Kwinkunks Blog Miejsce: Gdańsk Urodziny: 10/10
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
s1.polchat.pl/chat.php?_room=chat_astrolabium
"Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą."
Fiodor Dostojewski
"Wniosek to punkt w którym nie masz już siły dalej myśleć."
Eddie Murphy

Sprawdź w ustawieniach, bo w Uranii domyślnym systemem domów jest system wymyślony przez jej autora Krusińskiego a nie Placidus, może stąd różnica. Starczy otworzyć rekord i w zakładce wyświetlanie zmienić. Pewnie można też zmienić, żeby Placidus był domyślny, ale w tej chwili nie pamietam jak...
Pozdrawiam!
mvagner
graphgraph

Witaj
U mnie w Uranii jest na dole pasek z 3 okienkami:1)dotyczy płaszczyzny odniesienia(np.ekliptyka)2)-system domów dla płaszczyzny,tutaj zobacz co masz napisane,może faktycznie być inny niż Placidus. Spróbuj też policzyć to na piechotę,to nic trudnego.Wydaje mi się,że Urania jest bardziej szczegółowa,nawet do przesady,toteż tak jak Michael-stawiam na nią,o ile nie jest to sprawa systemu domów.
Pozdrawiam-ass
ass
graphgraph

Witajcie
Dziękuję za pomoc. Niestety, to nie jest kwestia systemu domów, sprawdzałam to już wcześniej.

Michael:
Bardziej ufałbym Uranii, podaj dane przykładowe... sprawdzę u siebie.
Pozdrawiam

Przykładowo: 12.10.1987, g. 10:50, Wodzisław Śląski. Urania: Asc 9st.29' Strzelec, Astrolog- 21st 32' Strzelec.

Dziękuję wszystkim za pomoc, pozdrawiam.

PS. Też byłam bardziej przekonana do Uranii ;)
Ven
graphgraph

Ven napisał(a):

Przykładowo: 12.10.1987, g. 10:50, Wodzisław Śląski. Urania: Asc 9st.29' Strzelec, Astrolog- 21st 32' Strzelec.

Dziękuję wszystkim za pomoc, pozdrawiam.

PS. Też byłam bardziej przekonana do Uranii ;)

Sprawdź czy masz dobrze ustawioną strefę czasową albo czy masz zaznaczony czas letni czy zimowy w Astrologu. Zauważ, że różnica jednej godziny powoduje zmianę ascendentu z 9st.29' Strzeleca na 21st 32' Strzeleca.
russell
graphgraph

Racja z tymi strefami. Pamiętam, że tez miałem ten problem. Wiedząc jednak gdzie "tak naprawdę" mam swój Asc, tak manipulowałem godziną (+1, -1), że zaczęło się zgadzać, podobny problem był chyba w Astrolog 5.4
Może generalnie programy anglosaskie mają jakiś inny system liczenia tych stref czasowych?
Pozdrawiam
mvagner
graphgraph

Do góryStrona: 123