Prognoza polityczna 2007/2008

Tomasz Stąpor - Panto

Będzie bez zbędnych wodotrysków. Po prostu napiszę o tym, o czym ostatnio myślę i już. Po czasie zobaczy się, jak to odnośnie prognoz politycznych mi wychodzi. Ponoć ta smykałka przychodzi wraz z wiekiem, a przynajmniej tak to widzę, że wcześniej mnie to w ogóle nie interesowało. Więc widzę to tak:

1. Ciemne chmury nad Lechem Wałęsą. Saturn nieubłaganie zbliża mu się do Ascendentu, który przekroczy na przełomie sierpnia i września 2007 roku. Już jakiś czas temu w tym artykule pisałem, co na ten temat myślę. Od tamtego czasu dało się zauważyć wzmożoną uwagę mediów kierowaną na Wałęsę. Choćby dzisiaj dotarła do mnie informacja, że telewizja publiczna jakoś specjalnie zakryła nazwę gdańskiego portu lotniczego, który nosi imię Lecha Wałęsy. Dodatkowo dzisiaj znalazłem również informację, ze Wałęsa dostał sądowy nakaz przeproszenia Krzysztofa Wyszkowskiego, którego nazwał kiedyś debilem: http://www.tvn24.pl/-1,1509860,wiadomosc.html.

Ale to nie wszystko – telewizja publiczna wyemitowała ostatnio film Jacka Kurskiego (polityk PiS) pt. Nocna Zmiana, który pokazuje kulisy nocy teczek z 1992 roku. To właśnie wtedy Wałęsa obalił rząd Olszewskiego, by zapobiec lustracji. To jeszcze nie koniec, ten film nie mówi tak dosadnie o przeszłości Wałęsy, jak film Plusy dodatnie, plusy ujemne – film Grzegorza Brauna (tego, który zasłynął również z medialnej lustracji profesora Miodka), który pokazuje dokumenty z wczesnych lat 70, które pogrążają Wałęsę. Film został zrealizowany na zlecenie TVP3, a następnie nie dopuszczony do emisji, a obecnie krąży gdzieś w sieci. Gdy na niego wpadniecie, zwróćcie uwagę na słowa kolegi, który w latach 70 pracował z Wałęsą. Opowiada on, jak Wałęsa przychodził do pracy i mówił, że śni mu się, że jest kimś wielkim i go niosą na rękach. Czyż to nie jest manifestacja Nowiu w koniunkcji z Neptunem, z którym mamy do czynienia w horoskopie Wałęsy? Jakoś nie mogę się oprzeć wrażeniu, że Wałęsa na tyle podpadł braciom, że oni postarają mu się przyłożyć. Kto wie, czy nie puszczą w jakimś czasie wysokiej oglądalności tego cofniętego filmu. To by dość mocno pogrążyło Wałęsę.

Tak czy inaczej patrzcie i obserwujcie, gdyż jaśniejąca Regullus na naszych oczach zostanie w najbliższym czasie zgaszona przez Saturna. Przyglądajcie się temu uważnie, bo to już się dzieje. Najważniejsze przełomowe wydarzenia już na przełomie sierpnia i września.

2. U Kaczyńskich wielkie zmiany. Przede wszystkim czeka ich domknięcie drugiego cyklu Saturna. Cóż to znaczy? Ważny moment w życiu każdego dorosłego mężczyzny – koło 60 osiąga się wszystko co można osiągnąć w najbardziej produkcyjnym momencie życia, a następnie czas jest przejść na emeryturę. Tak więc plotki na temat rzekomego przekazania władzy przez Jarosława Kaczyńskiego młodemu Zbigniewowi Ziobro (obaj mają Księżyc w Rybach, więc rozumieją się doskonale) wydają się być jak najbardziej prawdopodobne.

Domknięcie cyklu Saturna będzie miało miejsce w horoskopie Kaczyńskich w połowie września 2007 roku. To sugeruje, że w tym czasie zaczną myśleć o oddaniu władzy i zaczną do niej zupełnie inaczej podchodzić – nie będą tymi, którzy przed chwilą doszli, tylko już tymi, którzy coś osiągnęli i pora będzie po raz kolejny określić nowe plany. Ale zanim oddają władzę będziemy musieli trochę poczekać. Na przełomie sierpnia i września Pluton działa na ich Słońca, co sugeruje, że postarają się w tym czasie przepchnąć dla siebie coś ważnego, przez co wejdą w konflikt ze swoim otoczeniem. To dziwnie zbiega się z przejściem Saturna przez Ascendent Wałęsy. Nie twierdzę, że to będzie z tym związane, ale jest to całkiem prawdopodobne.

Od kwietnia 2008 roku duże zmiany w rządzie. Uran zacznie przechodzić przez Księżyc Kaczyńskich. Jakoś nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to zadziała w następujący sposób: Kaczyńscy zaczną mieć potrzebę poczuć się mniej skrępowanymi. W konsultacjach z koalicjantami będą bardzo chimeryczni. To grozi zerwaniu koalicji. Kaczyńscy wejdą w to – doprowadzą do zerwania koalicji. Zyskają na tym to, że wyborcy nie będą ich utożsamiali z watażkami z Samoobrony i radykałami z LPR. Tzw. przystawki również w to wejdą, ale nie będą chciały doprowadzić do wcześniejszych wyborów. Ugrają na tym odzyskanie tożsamości wizerunkowej swoich partii. Nie będą już małymi koalicjantami – będą głośno krzyczeli, a głośno się krzyczy krytykując rząd. Tak czy inaczej wróżę, że w przyszłym roku jest duża szansa, że to, będziemy mieli rządy mniejszościowe.

Panto - 12 czerwca 2007; Warszawa

 


 

Tych, którzy doczytali do końca informuję, że właśnie zaczynam zajęcia internetowe zajęcia warsztatowe, gdzie będziemy rozmawiali o horoskopach Wałęsy, Kaczyńskich i kilku innych Vipów. Koszt zajęć 60 zł za 6 spotkań, które odbywają się 2 razy w tygodniu (poniedziałek i czwartek o 21) na czacie, dodatkowo dyskusje na forum. Jeżeli jesteście zainteresowani, to zapraszam – piszcie na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Pozdrawiam. Tomasz