Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 12
TEMAT: Saturn w XII domu
#7375
Saturn w XII domu 13 lat(a), 11 mies. temu  
** To jest dyskusja do artykułu: Saturn w XII domu **

admin
Admin
Posty: 43
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7376
Re: Saturn w XII domu 13 lat(a), 11 mies. temu  
Witam Wszystkich,
Zastanawiam się jak może manifestować się Saturn w XII domu w Pannie w hor.urodz? Przyszło mi doświadczyć niedawno przy domykaniu cyklu Saturna czegoś co moge okeślić jako przymusową "izolacje" i "degradacje" (właściwie to najbardziej trafne wydaje się określenie tego - "stać się więźniem we własnym domu" (domu rozumianego jako mieszkanie, ściany) gdzie uciążliwość i długotrwała niemożność wyrwania się z tego "zmaknięcia" niemożność podróżowania, jakby, (choć nie wiem czy to dobre słowo) jakby zabrała mi "beztroske" i poczucie, że to ja mam siłę sprawczą i to ja decyduję o swoim życiu. Czy to bardziej działałanie Saturna w XII domu..? czy bardziej Saturna w Pannie? Czy może w ogóle to pytanie jest postawione nietrafnie?

Pozdrawiam

Nowiciujsz w Astrolabium (i w astro)
Chasing
Posty: 8
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7377
Saturn raduje się w XII domu 13 lat(a), 11 mies. temu  
Witaj w Astrolabium!

Zwróć uwagę na jedną z tradycyjnych technik astrologicznych, która została dokładnie opisana tutaj: www.skyscript.co.uk/horary1e.html Otóż, każda z 7 tradycyjnych planet "raduje się" w jakimś domu. Mówi się, że Saturn raduje się w XII domu. Pochodzenie tej teorii jest najprawdopodobniej takie: domy VI, VIII oraz XII są domami, w których planety mają problem z pełnym "wyrażeniem siebie". Zwróć uwagę, że malefiki radują się w tych "słabych" domach, a dokładniej - Mars raduje się w VI domu, a Saturn raduje się w domu XII. Radowanie się planet w poszczególnych domach przedstawia rysunek dostępny na stronie www.skyscript.co.uk/horary1e.html

Więcej na ten temat w języku polskim znajdziesz u Johna Frawley'a w jego Rzeczywistej Astrologii, gdzie w rozdziale na temat domów astrologicznych zwraca na to uwagę i poddaje głębszej analizie.

Pozdrawiam
Tomasz
panTo
Admin
Posty: 1636
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/04/13 22:08 Przez panTo.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7378
Re: Saturn w XII domu 13 lat(a), 11 mies. temu  
Mówiąc "raduje sie" masz na myśli że dana planeta w danym domu jest szczególnie mocna? Czy uwydatnione sa pozytywne cechy danej planety wtedy czy negatywne?
girl in jeans
Posty: 28
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7379
Re: Saturn raduje się w XII domu 13 lat(a), 11 mies. temu  
girl in jeans napisała:
> Mówiąc "raduje sie" masz na myśli że dana planeta w danym domu jest szczególnie mocna?
> Czy uwydatnione sa pozytywne cechy danej planety wtedy czy negatywne?


Witaj Dziewczyno w Dżinsach.

Frawley pisze tak:

Stosując pojęcia praktyczne, kiedy ocenia się horoskop, każda planeta przebywająca w domu swojej radości zyskuje na sile. Jeżeli jest w domu przeciwnym, wtedy słabnie.
[...]
Dom dwunasty to dom grzechu, naszych własnych wykroczeń; Saturn, planeta powściągliwości, to najbardziej użyteczne narzędzie, jaki możemy tam znaleźć. Szósty dom to w widoczny sposób to, co nieprzyjemne i paskudne ze strony innych ludzi i świata. Mars to miecz, za który możemy chwycić, by z tym walczyć i tym sposobem dostarcza woli czynienia dobra. Mars może być albo chorobą, albo zabiegiem chirurgicznym, który usuwa chorobę; tak samo jest z Saturnem: albo jest brzemieniem grzechu, które więzi, albo dyscypliną, która powściąga grzech i uwalnia od niego.

John Frawley, Rzeczywista Astrologia, Wydawnictwo KOS, Katowice 2010

Dodam jeszcze, że Frawley definiuje XII dom jako dom samozniszczenia, a dom VI jako dom złych rzeczy, które mogą do nas przyjść poprzez innych ludzi. Przyznaję, że tzw. system radości planet jest dla mnie techniką, którą poznałem niedawno i nie mam na ten temat wyrobionego jeszcze zdania. Niemniej widzę, że ta koncepcja wydaje się być dość interesująca i warta zbadania.

Pzdr.
panTo
Admin
Posty: 1636
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7447
Re: Saturn raduje się w XII domu 13 lat(a), 11 mies. temu  
PanTo nim doczytam Frawley`a, zastanawia mnie to.. bo przecież ten Saturn "radował się" w tym moim XII domu od zawsze prawda, a nie moge powiedzieć, że dane mi było odczuć wcześniej (tj do momentu skończenia 28 lat) jakichkolwiek ograniczeń, choć z pewnością one istniały, ale chyba byly dla mnie niezauważalne, nieistotne, niedokuczliwe i nie-ciemiężące, poniekąd też jakkolwiek to zabrzmi "nie tak bardzo unaocznione"; mając wizje siebie, swoich planów, pragnień, marzeń po prostu przestępowało się do ich realizacji i te plany się realizowały (czasem na pstrykniecie, czasem troche wolniej, ale to wszystko "hulało"). Było we mnie przekonanie, ba niepodważalna pewność, że "chcieć to móc" i optymizm a teraz jakby się okazało że żyję w kompletnie innej czaso-przestrzeni, że musze się "dopasować - dawać wyraz i posłuch środowisku normom i ludziom, których ani słuchać ani podlegać wewn. nie chcę". Pragnę wierzyć (choć ta wiara jest jeszcze "merytorycznie niedoczytana" ;), że to stan przejściowy i ze wszystko wróci do normy (tj. do mojej normy) gdy Saturn wejdzie do 1go domu (w Wadze).
Z większości stron czytam o b.dużym pesymiźmie, blokadach i braku poczucia pewności siebie takiego człowieczka z urodzeniowym Saturnem w XII-ce, ja mam tam jeszcze Lilith (w Wadze)- i faktem jest że ostatnie 1,5 roku dało mi maxymalnie w dup.. okoliczności zewnętrzene sprowadziły mnie do parteru i spowodowały że mój entuzajazm topniał w ekspresowym tempie, ale przecież nie taką osobą byłmm wcześniej...
Pozdr ;)
Chasing
Posty: 8
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7451
Re: Saturn raduje się w XII domu 13 lat(a), 11 mies. temu  
Chasing napisał:
bo przecież ten Saturn "radował się" w tym moim XII domu od zawsze prawda. [...] a teraz jakby się okazało że żyję w kompletnie innej czaso-przestrzeni, że musze się "dopasować - dawać wyraz i posłuch środowisku normom i ludziom, których ani słuchać ani podlegać wewn. nie chcę". Pragnę wierzyć (choć ta wiara jest jeszcze "merytorycznie niedoczytana" ;), że to stan przejściowy i ze wszystko wróci do normy (tj. do mojej normy) gdy Saturn wejdzie do 1go domu (w Wadze). [...] Z większości stron czytam o b.dużym pesymiźmie, blokadach i braku poczucia pewności siebie takiego człowieczka z urodzeniowym Saturnem w XII-ce, ja mam tam jeszcze Lilith
Chasing, po tym, co piszesz, wnioskuję, że działa na Ciebie silnie domknięcie cyklu Saturna. Przeczytaj sobie to, co kiedyś napisałem: www.astrolabium.pl/czytelnia/panto/136-r...a-domknieciu-saturna

Piszesz, że masz Saturna w XII domu. Dla porównania popatrz sobie na kobietę, która ma Saturna w na Ascendencie w I domu: www.astrolabium.pl/forum/24-gwiazdy-stal...t=7&start=7#7253

Pamiętaj, że te opisy o Saturnie w domach, niezależnie w jakim domu znajdzie się Saturn, zawsze będą mówiły o jakichś ograniczeniach. Wg Ptolemeusza Saturn ma naturę przede wszystkim chłodną a potem suchą, a to z natury swej jest niedobre dla życia, które potrzebuje wilgoci i ciepła (www.astrolabium.pl/forum/28-astrologia-k...y-u-ptolemeusza#7452). Wg astrologii Saturn jest planetą maleficzną, więc te opisy, o których piszesz, siłą rzeczy będą mówiły o rzeczach trudnych.

Pozdrawiam
Tomasz
panTo
Admin
Posty: 1636
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/04/22 12:52 Przez panTo.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 12