Strona w budowie Strona w trakcie opracowywania.

Twórczość amatorskiego, dwuosobowego kabaretu MC/IC, obracająca się w astrologicznych realiach. Wszystko z duuuużym przemyrużeniem oka. :)

Projekt powstał zimą 2010 roku w celu, jak wspominają autorzy "zasiania fermentu w astro-branży", choć zważywszy na odzew ze strony tejże, fermentu jakoś nie widać. 

Twórczość MC/IC dzieli się na audycje i filmy, oraz kwartalnik astrologiczny "Kwadratura". Nagrania audio to cykl audycji radiowych "Oblicza Ery Wodnika", nadawanych na falach EzoRadia, filmy zaś są unikalnym zapisem programów powstałych w prywatnej stacji telewizyjnej niewielkiego zasięgu. "Kwadratura" nawiązuje do najlepszych tradycji astrologii rosyjskiej i polskiej, stanowi nieformalny organ Szkoły Pietuszkowskiej i jest "pięścią wymierzoną w twarz Moskwy". Jako polski dziennik nie unika przede wszystkim tematów związanych z rodzimym podwórkiem. Pierwszy numer "Kwadratury" ukazał się w styczniu 2011 roku. Główni bohaterowie:

- mgr Stefan Ryba, astrolog z trzydziestoletnim stażem. Jego pierwsza książka "Magia gwiazd w codziennym życiu" rozeszła się w nakładzie 300.000 egzemplarzy, a pomimo to jej autor wstydzi się swojego dzieła, nazywając je "harlequinem dla astrologów". W 1985 roku wymyślił cykl audycji "Oblicza Ery Wodnika".

- inż. dr hab. Irina Jekatrina Analia Jezoteryczna. Pochodzi z Rosji. Astrologią zajmuje się od urodzenia. W latach '80 zasłynęła zainspirowanym przez siebie przewrotem metodologicznym w rosyjskiej astrologii, doprowadzając do powstania Wyższej Szkoły Astrologii w Pietuszkach, opozycyjnej wobec Wyższej Szkoły Wróżb i Astrologii w Moskwie. Słynie z kontrowersyjnych poglądów. W "Obliczach..." występuje jako ekspert. W 2000 roku stworzyła prywatną sieć telewizyjną.

 

Filtr tytułów 

Wyświetl: 
# Tytuł artykułu
1 Kwadratura Nr 2
2 Kwadratura Nr 1