Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 1
TEMAT: Moduł 'Zaćmienia'
#359
Moduł 'Zaćmienia' 19 lat(a), 6 mies. temu  
Witam

Sugestje dotyczą modułu 'Zaćmienia', który pokazuje daty zaćmień Słońca i Księżyca:

1. Czy można dodać do tabeli pokazującej zaćmienia informację o tym, w jakim miejscu ekliptyki to zaćmienie mam miejsce? Tak, żebyśmy trzymając w ręku wydrukowany jakiś horoskop mogli od razu w tabelce mieć informację o tym, czy zaćmienia które są wyświetlane padają na jakiś punkt wydrukowanego horoskopu.

2. Czy po wyborze jakiegoś zaćmienia i wygenerowaniu jego horoskopu informacja o nim może być przenoszona do schowka w module dane? Będzie to przydatne wtedy, gdy będziemy chcieli zrobić szybki horoskop porównawczy jakiegoś hroskopu z horoskopem zaćmienia. Teraz, gdy to chcemy zrobić - o ile czegoś nie przeoczyłem - datę zaćmienia musimy wprawadzać ręcznie.

Co do zaćmień to polecam Panu <A href="eclipse.astroinfo.org/sofi/activemaps.html" target="_blank" target="_blank">tę stronę</A>.

Pozdrawiam
Pantomas
panTo
Admin
Posty: 1636
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#371
Re: Moduł 'Zaćmienia' 19 lat(a), 6 mies. temu  
Witam!<br/> Co do obszaru zaćmienia, to nie widzę obecnie takiej możliwości obliczeniowej. Mógłbym jedynie taką informację pobierać z uprzednio przygotowanej tablicy.<br/> Rzeczywiście nie ma możliwości wprowadzenia horoskopów zaćmieniowych do bazy danych. Są one traktowane jak horoskopy efemerydalne. Do bazy danych wprowadzane są horoskopy wprowadzone z formularza danych.<br/> Być może rozważymy możliwość zakladania odrębnej bazy danych. W nowej wersji pojawi się baza danych dla horoskopów horarnych. Jest to już zrobione.<br/> Pozdrawiam <br/> rigel
rigel
Posty: 17
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 1