Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Opis wersji demo programu Astrolog
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 1
TEMAT: Opis wersji demo programu Astrolog
#343
Opis wersji demo programu Astrolog 19 lat(a), 6 mies. temu  
Cieszę się, że powstało forum Astrolog, bo właśnie przygotowałem opis wersji demo tego programu. Jeśli ktoś jest zainteresowany jego ściagnięciem, znajdzie poniżej podstawowe o nim informacje.

- Jak uruchomić program?
Program jest spakowany w ZIP-ie. Po rozpakowaniu należy oczywiście wyszukać ikonkę Setup i zainstalować program. Po uruchomieniu programu mogą u niektórych pojawić się problemy, gdy wybierze się opcję narysowania horoskopu. Program może wtedy wyświetlić informacje o braku odpowiednich czcionek. Co należy zrobić? Należy w komputerze wejść w Panel Sterowania (Start/Ustawienia/Panel sterowania) i wybrać ikonkę Czcionki. Program informuję, by najpierw wykasować swoje czcionki, ja jednak nie widzę takiej potrzeby. Po otworzeniu się okienka z czcionkami, wybieramy Plik/Zainstaluj nową czcionkę. Zaznaczamy folder, na którym jest zainstalowane demo, po wyświetleniu się czcionek naciskamy Zaznacz wszystko a potem OK. Po zainstalowaniu nowych czcionek program powinien już działać normalnie.

- Co jest dostępne w wersji demo?
W wersji demo dostępne jest głównie wyliczenie horoskopu urodzeniowego (bez interpretacji), biorytmu i dostępny jest tez zegar astrologiczny.

- Jak wyliczyć swój radix?
Po otworzeniu programu wyświetla się Menu. Należy wybrać Horoskop a następnie Radix. Otworzy się wtedy okienko do wprowadzania danych. Najpierw należy zaznaczyć jakiej grupy ma to być horoskop: klienci, postacie, rodzina, zbiorczy (zbiorczy oznacza klienci+rodzina; a postacie, to spis znanych osobistości). Następnie wybieramy któryś z przycisków: Dane ze spisu lub Nowe dane. Po wprowadzeniu danych można je zapisać naciskając Zapisz dane. Gotowe? Naciskamy więc Wykreśl horoskop. Dolne przyciski służą do przesuwania strony do dołu lub w górę. Program jest nastawiony automatycznie na system domów Placidusa. Jeśli chcemy to zmienić, to wybieramy w Menu opcję Ustawienia a potem Systemy domów.

- Co można sprawdzić na wykreślonym horoskopie urodzeniowym?
Na kole zodialanym oprócz podstawowych danych, tzn. planet i domów astrologicznych jest podany także wstępujący węzeł Księżyca, Vertex, Chiron i Lilith. Istnieje możliwość zamiany Vertexu na Punkt Szczęścia (Menu/Ustawienia/Wyświetlany obiekt). Poniżej koła znajduje się tabela aspektów (bez Chirona i Vertexu). Dostępny jest wykres figur planetarnych, schemat dyspozytorów planetarnych zodiaku i domów, symbole sabiańskie z krótką interpretacją, sygnifikatory zdrowia (hyleg, alkachod, apheta i anareta) oraz sprawdzenie biegu jałowego Księżyca.

- Co jeszcze jest dostępne w wersji demo?
W wersji demo można wyliczyć też tranzyty, progresje, dyrekcje, planetariusz (solariusz, lunariusz, merkuriusz, wenusjusz, marsjusz), powroty planet ciężkich, midpunkty, punkty arabskie, gwiazdy stałe, planetoidy - ale tylko dla osób urodzonych w 2004r. . Jest dostępny zegar astrologiczny. Są efemerydy planet i planetoid. Jeśli ktoś interesuje się astrokartografią i przestrzenią lokalną, też znajdzie coś dla siebie. Można sprawdzić swój biorytm. Oprócz astrologii program zawiera I Cing (bez analizy), Tarot (bez omówienia), Runy (tylko Futhark Starszy) i numerologię (dla osób urodzonych w 2004r.). Zamieszczony jest też podręcznik podstaw astrologii.

- Co jest dodatkowo w wersji pełnej programu?
Jeśli ktoś byłby zdecydowany nabyć wersję pełną programu znajdzie tam horoskop porównawczy, potrójny, kontaktowy, relacyjny, poczęciowy, projektowany, harmoniczny, horarny, węzłów księżycowych i efemerydalny. Prognostyka jest już oczywiście w pełnej wersji. Są tam też m.in. cykle Jonasa, interpretacje horoskopów oraz pełne wersje innych opcji ezoterycznych.

- Podsumowanie wersji demo.
Jeśli ktoś jest początkującym adeptem astrologii, to wydaje mi się, iż wśród bezpłatnych programów astrologicznych, właśnie ta wersja demo może najbardziej przybliżyć mu astrologię (dzięki łatwości obsługi, przejrzystości horoskopu, podręcznikowi astrologii, horoskopów znanych osobistości). Zauważyłem też, że program może się przydać osobom zainteresowanym wyborem imienia pod kątem numerologii, dla dziecka urodzonego w tym roku <img src="www.astrolabium.pl/components/com_simple...cons/happy.gif" width="19" height="19" alt="" border="0">

Pozdrawiam serdecznie

Rekinek
rekinek
Posty: 20
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#369
Re: Opis wersji demo programu Astrolog 19 lat(a), 6 mies. temu  
Dziękuję bardzo za zwięzły opis naszej wersji demo. Ja z wszelkimi opisami mam zawsze problemy, bo jakoś mi się to zawsze rozwleka. Wiem, ze nie powinno, ale tak jakoś wychodzi :). Tym większe dzięki.<br/>
rigel
rigel
Posty: 17
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 1