Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Propozycja - wznowienie czatu
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 12345678...12
TEMAT: Propozycja - wznowienie czatu
Propozycja - wznowienie czatu 10 lat(a), 6 mies. temu  
Ponieważ po krótkim okresie ożywienia znowu się tu niewiele dzieje, pomyślałam, że można by jakoś ożywić społecznościowy aspekt tego serwisu. Pamiętam, że kilka lat temu odbywały się tu regularnie czaty - co Wy na to, żeby to wznowić? Nie chodzi mi tu o jakieś wykłady astrologiczne ani sesje interpretacji horoskopów online (chyba że ktoś chce i mógłby się tego podjąć), ale o swobodne rozmowy na tematy astrologiczne i okołoastrologiczne. Z myślą o tym już założyłam pokój na Polchacie:

Czat Astrolabium

Oczywiście, trzeba by się umówić na jakiś stały termin, by się nie rozmijać. Proponuję raz w tygodniu - ja mogę właściwie każdego dnia po 21, przynajmniej na razie. Co Wy na to? Jaki dzień proponujecie?
stargazer
Admin
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2010/01/30 18:43 Przez stargazer.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Propozycja - wznowienie czatu 10 lat(a), 6 mies. temu  
Ja mam zbyt nieregularny rozkład zajęć, ale sporą jego część zajmuje siedzenie przy kompie. Więc jak jestem to jestem. ;)
michael
Admin
graphgraph
Płeć: Mężczyzna kwinkunks23 Kwinkunks Blog Miejsce: Gdańsk Urodziny: 10/10
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
s1.polchat.pl/chat.php?_room=chat_astrolabium
"Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą."
Fiodor Dostojewski
"Wniosek to punkt w którym nie masz już siły dalej myśleć."
Eddie Murphy

No to proponuję piątki od 21. Mogę czekać pół godziny, póki się ktoś nie pojawi. Długość dyskusji zależna od chęci rozmawiających i pomysłów na tematy.
stargazer
Admin
graphgraph

Magda, chaty wydają mi się przestarzałą technologią, która jest bardzo niewygodna w użyciu. Trzeba pomyśleć nad konferencjami głosowymi, a najlepiej nad możliwością tego, aby osoba prowadząca mogła pokazywać swój monitor innym. Skype ma możliwość konferencji głosowych chyba do 5 osób, nie wiem, jak to wygląda z przesyłaniem widoku pulpitu – wiesz o co chodzi... Wiem, że Google wchodzi w nowy system budowania społeczności. Google Wave:

www.google.com/accounts/ServiceLogin?ser...F&ltmpl=standard

Chodzi o to, by robić wideokonferencje na żywo. W takim czymś owszem, mogę Ci pomóc...

Pzdr.
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl

Dzięki za informację o Google Wave, wydaje mi się to bardzo ciekawe. Jeszcze nie jest dostępne dla wszystkich (trzeba mieć jakieś zaproszenie), ale będę śledzić na bieżąco. Natomiast konferencje głosowe wydają mi się na razie dość dużym wyzwaniem, zwłaszcza z osobami, których jeszcze dobrze nie znam :) Może lepiej pisemne czaty grupowe na Skype, chociaż na początku?
stargazer
Admin
graphgraph

Też chętnie pogadam na czacie na Skypie ( gdy już rozgryzę Skype, to nie jest mój ulubiony komunikator:) ) Może do strony Astrolabium powinien być dołączony chat by osoby, które są zalogowane mogły na niej pogadać sobie na bieżąco ? Czy jest to możliwe technicznie? Samo umawianie się na konkretny dzień i godzinę wydaje mi się dość sztuczne.

Mam kilka spostrzeżeń co do strony Astrolabium :

( jasne ze można je postrzegać jako moje „widzimisię”:))

1) Posty mogłyby być opatrzone datą ( nie czasem ,który upłynął od dodania postu)

2) Kiedyś na stronie było możliwe wysłanie wiadomości do użytkownika ( jest coś takiego teraz, ja chyba takiej opcji nie widzę ?)

3)Myślę, że osoby zalogowane na stronie powinny być widoczne tylko dla innych zalogowanych

to chyba na razie tyle

Pozdrawiam

L.
lula322
:)
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2012/12/27 07:01 Przez lula322.

Re: Propozycja - wznowienie czatu 10 lat(a), 5 mies. temu  
Kolejny mój kaprys jest taki : drażni mnie wyciąganie tematów które były poruszane na forum przed kilku laty i rozpisywanie do nich świeżych dyskusji ( pokusa zawsze jest:))

Czy nie lepiej zacząć nowy temat a do starej dyskusji umieścić linka? Ja bym tak zrobiła, ale to ja:)

Pozdrawiam
lula322
:)
graphgraph

Do góryStrona: 12345678...12