Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Przekleństwa w horoskopie :)
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 12
TEMAT: Przekleństwa w horoskopie :)
Przekleństwa w horoskopie :) 13 lat(a), 8 mies. temu  
Chodzi o te słowne :) Teza: osoby z Księżycem w Wadze same nie przeklinają i nie lubią przeklinania u innych, natomiast najbardziej klną osoby z silnym Marsem. Potwierdzicie czy zaprzeczycie?
stargazer
Admin
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2009/12/13 04:06 Przez stargazer.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: przekleństwa w horoskopie :) 13 lat(a), 8 mies. temu  
Stargazer i ta jej inwencja ;) To może posortujemy : przekleństwa na "k" - ten znak, na "p" - ten, itd ...
Mówią, że porażony strzelec "klnie jak szewc" zwłaszcza jak brakuje mu innych środków do podkreślenia znaczenia tego co mówi w myśl koncepcji : "ważne, więc okraszę paroma k@#!*@! dla zasady".
Dlaczego mars a nie merkury ? Kwadrat pluton-merkury albo mars w złym aspekcie do merkurego na przykład ...

PS. Chciałem napisać, że wszystko zależy od kultury osobistej, itp. ale zasada ta nie ma niestety zastosowania w meandrach życia codziennego :)
Alias
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Merkury - Mars jestem w stanie się zgodzić, ale dlaczego Pluton?

Teza o silnym Marsie pochodzi z obserwacji. Spośrod znanych mi osob, które najbardziej klną w sytuacjach stresowych bądź przygnębiających, tak się złożyło, że trzy mają Marsa przy którejś z osi, jedna Marsa na Ksieżycu, a dwie Marsa w aspektach ze Slońcem (koniunkcja i kwadratura).

A co z Księżycem w Wadze? To on odpowiada za niechęć do bluzgów czy coś innego?
stargazer
Admin
graphgraph

Chodzi o te słowne :) Teza: osoby z Księżycem w Wadze same nie przeklinają i nie lubią przeklinania u innych, natomiast najbardziej klną osoby z silnym Marsem. Potwierdzicie czy zaprzeczycie?

Muszę się przyznać, że ja zdecydowanie nadużywam tego rodzaju słów, mam po prostu niezwykłą łatwość wypowiadania ich, wręcz nawet można powiedzieć potrzebę, nie znaczy to jednak, że nie potrafię się powstrzymywać. Jak to powiedział mój przyjaciel - "przeklinam kulturalnie" czyli bez żadnego zaangagażowania emocjonalnego. W szkole średniej wywoływało to śmiech, a teraz degustację otoczenia, dlatego staram się tego nie robić.

Na pewno przyczyną tego jest koniunkcja Marsa i Merkurego w Wadze i V domu - cięty język i gwałtowne reakcje, zresztą już mi raz dostało za to :-). Przy okazji posiadam też Księżyc w Wadze i nie przeszkadza mi to w przeklinaniu u siebie i u innych.
lukas
graphgraph

Sam mam Słońce blisko Marsa, ascedent Strzelec i gdy mnie cos zafascynuje albo emocjonalnie poniesie, klnę jak najęty.
Gdy byłem wiele lat temu za granicą na kontrakcie, wielu osobom kojarzyłem się jako wyważony emocjonalnie facet. Do czasu. Doprowadzony do szewskiej pasji zrywałem z wizerunkiem kulturalnego faceta. Mój menadżer poprosił mnie nawet specjalnie na rozmowę na ten temat, powiedział wtedy : "Pan taki fajny facet, a tak klnie ... "
tele
graphgraph

Ja mam księżyc w baranie (silny bo aspektowany przez większość innych planet) (i raczej silny mars w horoskopie) i wogóle nie klne, a jak już to jest to zamierzone celowe... nieprawda.<br><br>Edytowany przez: sweet0, w: 20.10.06 13:56
sweet0
graphgraph

a ja bym chyba patrzyła na Merkurego
eufrozyna
graphgraph

Do góryStrona: 12