Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Gust muzyczny w horoskopie
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 12
TEMAT: Gust muzyczny w horoskopie
#4466
Gust muzyczny w horoskopie 17 lat(a), 7 mies. temu  
Jak myslicie, czy można znaleźć jakiekolwiek prawidłowości, zależności między upodobaniami muzycznymi a jakimiś elementami horoskopu? Kiedyś myślałam, że to kwestia Księżyca, ale stwierdzam, że niekoniecznie - znane mi osoby z podobnie położonym Księżycem słuchają kompletnie czego innego. Natomiast znana mi osoba o bardzo podobnych upodobaniach do moich ma Księżyc między moim ascendentem a Słońcem (dokladnej godziny ur. nie znam), Slońce na moim Słońcu, a Wenus na moim IC.<br><br>Edytowany przez: stargazer, w: 05.09.06 01:20
stargazer
Admin
Posty: 728
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Kobieta Urodziny: 07/03
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#4468
Re: Gust muzyczny w horoskopie 17 lat(a), 7 mies. temu  
Hmm...dobre pytanie! Spotkalam sie z teoria, iz nasi idole, badz ulubieni Tworcy, czy to muzyczni, czy inni, zazwyczaj maja scisla koniunkcje, z naszymmi najwazniejszymi planetami...Poza tym mysle, iz aspekty i polozenie Wenus i Ksiezyca powie nam , co dana osoba naprawde lubi, co jej sprawia przyjemnosc.Np.dobre aspekty pomiedzy wenus a uranem -sztuka nowoczesna, nieszablonowa....itd....
liru vivis sisy
Posty: 31
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#4469
Re: Gust muzyczny w horoskopie 17 lat(a), 6 mies. temu  
stargazer napisał:
Kiedyś myślałam, że to kwestia Księżyca, ale stwierdzam, że niekoniecznie - znane mi osoby z podobnie położonym Księżycem słuchają kompletnie czego innego.

A ja zawsze myslałem, że to kwestia Wenus i znaku Wagi, ale po Twoim poscie, hmmm... zaczynam się zastanawiać nad Księżycem, bo chyba cos w tym jest. No bo przecież tam, gdzie mamy Księzyc tam sa nasze "ulubione" aspekty zycia.

Ale jedno jet pewne, że tutaj nie ma prostej recepty, trzeba brac pod uwage całe kółko, tylko szczególnie zwracając uwage na Wenus, jej aspekty, władcę, znak wagi itp.
kemot
Posty: 73
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#4475
Re: Gust muzyczny w horoskopie 17 lat(a), 6 mies. temu  
Moim zdaniem nie da się chyba jednak znaleźć takiej prawdidłowości, ze osoby z koniunkcją Księżyców czy choćby ich położeniem w tym samym znaku będą miały podobne upodobania muzyczne. Znane mi inne księżycowe Wagi słuchają zupełnie czego innego niż ja, nie spotkałam ani jednej, która choćby częściowo miałaby tu wspólne ze mną upodobania. Już bardziej zadziałało tu połączenie czyjś Księżyc-mój ascendent.<br><br>Edytowany przez: stargazer, w: 05.09.06 20:39
stargazer
Admin
Posty: 728
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Kobieta Urodziny: 07/03
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#4478
Re: Gust muzyczny w horoskopie 17 lat(a), 6 mies. temu  
Zauwaz stargazer, ze gust muzyczny zmienia sie z wiekiem..
...w wieku kilkunastu lat wszyscy sluchaja tego samego (kwestia czy im sie to naprawde podoba czy sluchaja tego,bo tego slucha reszta dzieciakow).. potem jest juz inaczej, ale nadal gust sie zmienia... im czlowiek starszy tym ten gust staje sie jednolity, ale ten wiek nie jest taki sam u wsyztskich... zlozona sprawa :)

Sa tez ludzie, ktorzy (mimo dojrzalego wieku 30, 40 i wiecej) po zadaniu pytania "czego sluchasz?" odpowiadaja "wszystkiego" czyli tak naprawde niczego :) .. pewnie nic nie maja w wadze, a wenus "chlodzi" opozycja saturna ;)

temat pozostaje otwarty....

pozdro<br><br>Edytowany przez: uranity, w: 06.09.06 00:03
uranity
Posty: 95
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Astrologia dla każdego
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#4479
Re: Gust muzyczny w horoskopie 17 lat(a), 6 mies. temu  
Sa tez ludzie, ktorzy (mimo dojrzalego wieku 30, 40 i wiecej) po zadaniu pytania "czego sluchasz?" odpowiadaja "wszystkiego" czyli tak naprawde niczego :) .. pewnie nic nie maja w wadze, a wenus "chlodzi" opozycja saturna ;)

Wiesz co... ciekawe jest to co piszesz. Czy rzeczywiście opozycja wenus z saturnem pozbawia ludzi gustu muzycznego ? Przez całą podstawówkę i liceum miałem ten aspekt i nigdy nie słuchałem tego czego moi contemporaries (metal, hip-hop, itd.) Ze swoją wenus w byku wolałem (i nadal wolę) spokojniejsze klimaty. Kiedy ten aspekt był bardzo ścisły to na każdej wycieczce szwendałem się sam ze słuchawkami na uszach, a jak wchodziłem do pokoju gdzie leciała akurat zwyczajowa wycieczkowa rolada muzyczna, to jakbym wysiadł na innej planecie. Teraz to się trochę rozluźnia i otwieram się na różne inne, nawet mocniejsze "tryndy" ale z tą wenus w opozycji... to chyba trochę tak, że wyobrażenie o pięknie staje się bardzo oddalone od rzeczywistości i człowiek jest jakby między młotem a kowadłem. Jak chce być blisko życia to pozbawia się przyjemności, jak go rzuca w drugą stronę to zatraca się w pięknie, traci kontakt z rzeczywistością i staje się śmiesznym w oczach otoczenia ... Ktoś kto ma ten aspekt w urodzeniowym pewnie mógłby na ten temat coś więcej powiedzieć ...
Alias
Posty: 110
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#4480
Re: Gust muzyczny w horoskopie 17 lat(a), 6 mies. temu  
gust muzyczny zmienia sie z wiekiem..

Mam przyjaciela który ma matkę (niespodzianka!). Ta matka ma księżyc w lwie, wenus w wodniku w opozycji do urana (też w lwie)i przez długi czas słuchała sobie jakiegoś progresywnego rocka czy czegoś w tym klimacie (co nawet pasuje : lew - teatralność, itp...) jak każda szanująca się pani domu. Przyszedł jednak dzień kiedy z głośników wieży stereo mamy popłynął przerażający, ciężki niemiecki metal. Przyjaciel poczuł się trochę zdezorientowany - a ponieważ astrologią nie ma ochoty się zajmować to nie może wiedzieć, że mamie w progresywnym wenus utworzyła kwadraturę do neptuna w skorpionie a jowisz w międzyczasie też wskoczył do skorpiona (z ostatnich stopni wagi w natalnym)i z nim też wenus utworzyła kwadraturę. Teraz przyjaciel ma dwie alternatywy : albo pokochać niemiecki metal, albo wyprowadzić się z domu. To prawie jak klasyczny konflikt pokoleń - tyle że w drugą stronę ;)
Alias
Posty: 110
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 12