Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

astrolog = wegetarianin?
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 1
TEMAT: astrolog = wegetarianin?
astrolog = wegetarianin? 14 lat(a) temu  
Wprawdzie był już kiedyś podobny wątek, ale zdecydowałam się wrócić do tematu z innej strony, nie pod kątem uwarunkowań horoskopowych wskazujących na upodobanie do tego rodzaju diety. Mianowicie zauważam, że wegetarianizm jest niezwykle rozpowszechniony wśród astrologów, zarówno zajmujących się tym zawodowo, jak i hobbystów. Na znanych mi forach astrologicznych wegetarianie stanowią znaczną większość (inna sprawa, że są to często te same osoby). No i właśnie zdałam sobie sprawę, że jestem chyba jedyną nie-wegetarianką w całym zespole redakcyjnym Astrolabium :) Może generalizuję, ale wygląda to tak, jakby istniał jakiś szczególny związek między zainteresowaniem akurat tą dziedziną a dietą. Związek o tyle dla mnie niezrozumiały, gdyż sama traktuję astrologię jako domenę częściowo intelektu, częściowo intuicji, natomiast nie wiem co ma ona wspólnego z czymś tak prozaicznym jak jedzenie :) Nigdy nie sądziłam, że to, co ktoś potrafi wyczytać z kółka, ma jakiekolwiek powiązania z zawartością zupełnie innego, bardziej namacalnego kółka - talerza ;) A co Wy o tym sądzicie? Czy potraficie jakoś to wyjaśnić? Zastanawiam się też, dlaczego ja sama się do tej pory konsekwentnie z tej tendencji wyłamuję. Być może to kwestia wrodzonej przekory, sprawiającej, że nie lubię niczego robić "bo wszyscy" i im bardziej ludzie mnie do czegoś namawiają, tym bardziej ja jestem na nie - po prostu dla zasady, żeby utrzymać swoje stanowisko i wygrać walkę na argumenty. A może też to kwestia mojej nieumiejętności i niechęci odmawiania sobie czegokolwiek, co mi się już w jakiś sposób zdążyło spodobać, i wtedy żadne argumenty zdroworozsądkowe czy ideologiczne nie są w stanie mnie przekonać (tu podejrzewam silną Wenus)?<br><br>Edytowany przez: stargazer, w: 16.06.06 19:22
stargazer
Admin
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: astrolog = wegetarianin? 14 lat(a) temu  
Niektórzy sądzą,że niejedzenie mięsa oczyszcza myślenie, czy coś w ten deseń. Nie mam bladego pojęcia czy tak rzeczywiście jest, ale wiele osób interesujących się astrologią czy pokrewnymi 'naukami' jest wegetarianami. Myślę, że to kwestia tego, że wegetarianizm jest pewną formą postawy życiowej, która niektórym wydaje się kontrowersyjna i niedorzeczna. Idąc tym tropem: astrolodzy czy inni 'wróżbici' chcą czasem poprzez niejedzenie mięsa dodatkowo zamanifestować, że 'patrzcie! ja się różnię, jestem inny, (czasem) lepszy'. Chcą, a nawet muszą wyróżniać się czymś od zwykłych ludzi.

Wegetarianizm wiąże się też chyba z wodnikową przekorą, chęcią humanitarnego traktowania wszystkich stworzeń, chęcią odróżnienia się. A jak nam wiadomo od wodnika do astrologicznego Urana rzut beretem:)

Ja nie jem mięsa wyłącznie dlatego, że mi zawsze śmierdziało i już jako dziecko zmuszano mnie do jedzenia niedosmażonych pulpetów. Nie jestem wegetarianką i taką się nie mianowuję. Poprostu- nie smakuje mi.

A zarzuciłam mięso w strasznym dla mnie okresie, gdy Pluton wszedł dokładnie na IC, a Saturn w tym samym czasie opozycją na MC.

Pozdro
nataszka
nataszka
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Czyli w Twoim przypadku po prostu uraz z przeszłości - ja z bardzo podobnych powodów nie piję mleka :)

Zgadzam się z tym, co piszesz - widzę, że to odnosi się do sporej części osób zajmujących się astrologią. Jeszcze tak sobie myślałam o czymś, co chyba kiedyś przeczytałam na jakims forum - że niektórzy astrologowie (astrolodzy? nigdy nie mam pewności, która forma jest poprawna :)) najwyraźniej traktują astrologię nie tylko jako zwykłe hobby, ale też jako swego rodzaju sposób na życie, wymagający szczególnej dyscypliny ciała i ducha - niemal traktują ją jak religię narzucającą określone wymagania wyznawcom. Nieraz się zastanawiałam, czy taka dyscyplina rzeczywiście jest potrzebna i co to ma wspólnego z np. wiedzą, intuicją, umiejętnością kojarzenia pewnych faktów czy też ich przekazania. Wydaje mi się, że mnie osobiście to potrzebne nie jest. Ja traktuję naukę astrologii trochę podobnie jak naukę języka obcego. Poznawanie astrologicznego alfabetu, pojęć, nazewnictwa itp. można porównać z nauką słówek; opanowywanie reguł z nauką gramatyki; w obu przypadkach też potrzebne jest pewne wyczucie, swoista intuicja, pozwalająca wyłapywać pewne prawidłowości, a także mnóstwo, mnóstwo praktyki.Kwestia umysłu, pewnych zdolności i predyspozycji, a także pracy, bez której się nie obejdzie. Natomiast nie wydaje mi się, żeby ani w jednym, ani w drugim przypadku jakiekolwiek znaczenie miało, co jadam na obiad, o której wstaję i czy np. uprawiam ćwiczenia fizyczne :)
stargazer
Admin
graphgraph

stargazer napisała:
Jeszcze tak sobie myślałam o czymś, co chyba kiedyś przeczytałam na jakims forum - że niektórzy astrologowie najwyraźniej traktują astrologię nie tylko jako zwykłe hobby, ale też jako swego rodzaju sposób na życie, wymagający szczególnej dyscypliny ciała i ducha - niemal traktują ją jak religię narzucającą określone wymagania wyznawcom.

Myślę, że takie podejście reprezentuje Leon Zawadzki, który w swojej pierwszej książce pt. Astrolog pisał, że uprawia astrologię świątynną.

Pozdrawiam
Tomasz
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl

Do góryStrona: 1