Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Moduł do obliczania horoskopu
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 1
TEMAT: Moduł do obliczania horoskopu
Moduł do obliczania horoskopu 14 lat(a), 3 mies. temu  
Na razie cichutko, bez żadnego krzyku – zresztą bez krzyku nie tylko na razie, tylko raczej już do końca. Zapraszam do zapoznania się modułem obliczającym horoskop, nad którym ostatnio pracowałem. Znajdziecie go tutaj.

Nie jest to jeszcze to, o co mi do końca chodzi, dlatego piszę o tym na forum, a nie na stronie startowej. Proszę sprawdzać i testować. Jak na razie wygląda to tak:

1. Aby sprawdzić w jakim znaku zodiaku znajdowało się Słońce, Księżyc, Wenus i Mars w danym momencie (np. momencie narodzin) należy poprawnie wprowadzić datę i godzinę.

2. Moduł oblicza położenie planet w latach 1945-2020 i uwzględnia polski czas letni i zimowy, a przede wszystkim rysuje magiczne kółko.

3. Dodatkowo pojawiają się opisy Symboli Sabiańskich, które pochodzą z Astrowikipedii, jak również Symboli Tebańskich, które są ze strony Pani Ewy Seydlitz.

Co do planów, to nie będę pisał, bo jako właściciel kwadratury między Słońcem i Jowiszem już wiele razy przejechałem się na hejże-hola-planowaniu...

Pozdrawiam
Tomasz<br><br>Edytowany przez: Panto, w: 24.03.06 12:55
panTo
Admin
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Moduł do obliczania horoskopu 14 lat(a), 3 mies. temu  
Panto napisał:
Na razie cichutko, bez żadnego krzyku &amp;#8211; zresztą bez krzyku nie tylko na razie, tylko raczej już do końca. Zapraszam do zapoznania się modułem obliczającym horoskop, nad którym ostatnio pracowałem. Znajdziecie go tutaj.

Nie jest to jeszcze to, o co mi do końca chodzi, dlatego piszę o tym na forum, a nie na stronie startowej. Proszę sprawdzać i testować. (...)

Pozdrawiam
Tomasz&lt;br&gt;&lt;br&gt;Edytowany przez: Panto, w: 24.03.06 12:55

Witam,

Technicznie - pod FF, przy generowaniu horoskopu jakieś dziwne efekty się pojawiają. Coś takiego, jakby pop up próbował wyskoczyć - trwa to przez dobrych kilka sekund.
Pod IE tego nie ma, natomiast tam długo mi się ładował obraz...

Natomiast jest i druga sprawa...
Wprowadziłam sobie dwie daty z różnicą dwudziestu kilku godzin. Słońce winne było się przesunąć conajmniej o 1 stopień, jednak tak się nie stało...
Jaka jest więc aktualnie dokładność?

Pomysł bardzo fajny ;)

Pozdrawiam,
Hanni
Hanni
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Technicznie - pod FF, przy generowaniu horoskopu jakieś dziwne efekty się pojawiają. Coś takiego, jakby pop up próbował wyskoczyć - trwa to przez dobrych kilka sekund.
Pod IE tego nie ma, natomiast tam długo mi się ładował obraz...

Dziwne, u mnie działa poprawnie pod IE i pod FF. Co do długiego wczytywania się obrazka, to też dziwne, bo on waży mniej niż 10 KB, więc powinien wczytywać się szybko.

Wprowadziłam sobie dwie daty z różnicą dwudziestu kilku godzin. Słońce winne było się przesunąć conajmniej o 1 stopień, jednak tak się nie stało... Jaka jest więc aktualnie dokładność?

Dokładność do kilku minut kątowych. Zwracam uwagę na to, że moduł oblicza dokładnie położenie planet, natomiast nie podaje dokładnej długości ekliptycznej z minutami kątowymi, tylko stopień zodiaku, w którym znajduje się dana planeta. Z tym zwykle bywa trochę zamieszania, bo np. dla Słońca znajdującego się w 3*15", czy 3*55" Barana pojawia się opis 4* Barana. Ci, którzy korzystają z Symboli Sabiańskich, czy Tebanskich, powinni wiedzieć, o co chodzi. Tak czy inaczej osoby, które są zupełnymi laikami, mogą spokojnie sprawdzić położenie w znaku zodiaku Słońca, Księżyca, Wenus i Marsa.

Co do tej Twojej daty, to możesz mi ją przesłać, to ją sprawdzę i powiem Ci dlatczego tak się dzieje.

Pozdrawiam
Tomasz
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl

FF pod Linuxem - wszystko działa i ładuje się błyskawicznie. Ale czy przy symbolach tebańskich oprócz zaokrąglenia do pełnego stopnia nie dodaje się jeszcze 1 stopnia? Przynajmniej tak zrozumiałam czytając opis na stronie Astrowyrocznia - że skoro wszystko zaczyna się od 1 stopnia, wszystko ulega przesunięciu o 1. Np. jeśli mamy Marsa w 4 st. 57' Bliźniąt, to czy w symbolach tebańskich nie powinno wyjść 6?
stargazer
Admin
graphgraph

czy przy symbolach tebańskich oprócz zaokrąglenia do pełnego stopnia nie dodaje się jeszcze 1 stopnia? Przynajmniej tak zrozumiałam czytając opis na stronie Astrowyrocznia - że skoro wszystko zaczyna się od 1 stopnia, wszystko ulega przesunięciu o 1. Np. jeśli mamy Marsa w 4 st. 57' Bliźniąt, to czy w symbolach tebańskich nie powinno wyjść 6?

Wejdź tutaj i sprawdź, jak z tymi stopniami pracuje Pani Ewa Seydlitz. Wg. mnie moduł liczy to dobrze...

Pozdrawiam
Tomasz
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl

No tak, choćby po analizie ascendentu forum widzę, że P. Ewa liczy tak jak w module. W takim razie opis na stronie Astrowyrocznia jest nieco niejasny, bo nie wiadomo, do czego tak naprawdę dodać ten 1 stopień...<br><br>Edytowany przez: stargazer, w: 24.03.06 22:44
stargazer
Admin
graphgraph

Do góryStrona: 1