Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

księżyca kwestia
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 12
TEMAT: księżyca kwestia
księżyca kwestia 15 lat(a), 2 mies. temu  
link: http://www.atomnet.pl/~stella/zodiak/slonce.html

"Człowiek zachowuje się odpowiednio do położenia swego Księżyca, lecz źródło jego działalności związane jest ze Słońcem. Księżyc więc jest jak ubranie, osłona zewnętrzna. Stąd jednym z wniosków jest to, że Księżyc nie posiada własnych emocji. Tu wchodzę w strefę kontrowersji, ponieważ czytaliście zapewne, że Księżyc kieruje emocjami. Zdaniem współczesnych astropsychologów, nie tylko moim, Księżyc jest tylko przewodnikiem emocji. Księżyc odbija (odzwierciedla) emocje innych planet" Michaił Lewin

Zapraszam do podzielenia się uwagami, na mnie to zrobiło wrażenie, szczególnie zawarty opis Księżyca w Koziorożcu: "Wewnętrznie mogą być bardzo wrażliwi, bardzo emocjonalni, lecz otoczenie nigdy tego nie zauważy, jeśli oni sami tego nie będą chcieli" - dokładnie tak,

a co sądzicie o tym:
"Jeśli osoby z mocnym Księżycem, czymś się dzielą, to tylko po to, by drugiego człowieka do siebie przywiązać poprzez wdzięczność, poczucie obowiązku, poczucie winy. "

?
mucha
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: księżyca kwestia 15 lat(a), 2 mies. temu  
mucha napisał(a):
Zapraszam do podzielenia się uwagami, na mnie to zrobiło wrażenie, szczególnie zawarty opis Księżyca w Koziorożcu: "Wewnętrznie mogą być bardzo wrażliwi, bardzo emocjonalni, lecz otoczenie nigdy tego nie zauważy, jeśli oni sami tego nie będą chcieli"

Bardzo ciekawe.... Właśnie sobie uświadomilam, że w ciągu swojego dotychczasowego życia poznałam chyba 7 czy 8 osób z Księżycem w Koziorożcu (!) - najliczniejsza grupa wśród moich znajomych jesli chodzi o znak Księżyca. Znaczna część tych osób rzeczywiście na pierwszy rzut oka nie sprawiała wrażenia wrażliwych i emocjonalnych - tymczasem, po bliższym poznaniu, wszystkie bez wyjątku takie się okazały. Wygląda na to, że taka osoba ukrywa swoje uczucia jakby w twierdzy - osoby z zewnątrz muszą zostać poddane szczegółowej inspekcji, by do tej twierdzy otrzymać klucz. Muszą się okazać godne zaufania, właściciel Księżyca musi się przekonać, ze jego emocji nie wykorzystają przeciwko niemu. Być może wrażliwość jest tu postrzegana jako swego rodzaju słabość, którą można pokazać nielicznym, wybranym. Zwłaszcza gdy wziąć pod uwagę to, że z 5 dotychczas poznanych przeze mnie osób z takim Księżycem postępuje tak, jakby starała się wszystkich wokół przekonać: "Jestem twarda/y, silna/y, nic mnie nie złamie, sam(a) sobie poradzę" - nawet jeśli tak nie jest ;)
mmk7
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Dokładnie mm7.
Posiadam księżyc w koziorożcu i zawsze gram twardzielkę.
Nie chcę aby ktoś obcy widział moje łzy bo co to by było.
Taka znieczulona księżniczka.
astrei
graphgraph

:) mmk7, jeszcze ten fragment Ludzie z Księżycem w Koziorożcu mają podobne cechy, tak samo jak podobne cechy mają ludzie z Księżycem w Skorpionie. Są oni czujni, powściągliwi, nie śpieszą się z wypowiedzeniem własnego zdania. :) nie dziwne więc, że Twój Księzyc uznaje te w Koziorożcu za bratnie dusze
:)
mucha
graphgraph

A ja nawet nie mam Księżyca w Skorpionie, tylko w koniunkcji z Plutonem, ale to coś podobnego :) I fakt, ze jakoś "czuję" Księżyce w Koziorożcu, choć raczej bym nie podejrzewała, zważywszy na to, że mój własny jest w Wadze, znaku przecież niezgodnym. Ale podejrzewam, że dom VII też robi swoje - coś jednak może być w tym, że albo my przyciągamy, albo nas przyciągają osoby mające coś wspólnego z naszym VII domem. Ciekawe, że taką korelację widzę tylko w przypadku Księżyca - niewiele dotąd spotkałam osób z innymi elementami horoskopu w moim VII domu.
mmk7
graphgraph

Jeszcze a propos Księżyca w Koziorożcu i "radzenia sobie" - często takie osoby są zmuszone rzeczywiście same sobie radzićjuż od bardzo młodego wieku, bo nie otrzymują od rodziców takiej opieki i wsparcia, jakich potrzebują. Może to być problem niepełnej czy rozbitej rodziny, któreś z rodziców może nie spełniać wystarczająco swoich obowiązków; ale może też być tak, że w momencie, gdy dziecku rodzice są najbardziej potrzebni, ich uwaga jest skoncentrowana na czym innym i w rezultacie nie otrzymuje ono tyle zainteresowania ile by sobie życzyło (tu już kombinuję, czy uważacie, że to ma jakiś sens?). I stąd to założenie "Mogę polegać tylko na sobie, więc muszę wszystkiemu sprostać samodzielnie i nie mogę sobie pozwolić na słabość".

Może tu się trochę zapędzam, ale mam wrażenie, że taka pozycja Księżyca działa podobnie do Saturna w domu IV - element Koziorożcowy w elemencie Raczym. I może dlatego też w jakimś sensie to rozumiem...

Co do pozycji Księżyców u znajomych i rodziny - mnie akurat się rzuciło w oczy, że znam szczególnie dużo Księżycowych Koziorożców; czy zauważacie jakieś księżycowe prawidłowości u Waszych znajomych? Czy jest jakaś pozycja Księżyca (znak, dom, aspekty) która najczęściej się powtarza?Czy jest jakaś pozycja Księżyca, która Was specjalnie przyciąga lub którą Wy specjalnie przyciągacie? I odwrotnie - czy jakaś Was szczególnie odpycha? I jak to się ma do Waszego radiksu - czy taki Ksieżyc coś Wam aspektuje lub znajduje się w jakichś konkretnych domach? Ja sobie zrobiłam takie zestawienie i wyniki nieco mnie zdziwiły, ale może o tym potem....
mmk7
graphgraph

koziorożcowe pasmo posadowienia Księżyca cieszy sie złą sławą...poza władczością i despotyzmem,sianiem wrogości i zwątpienia, wpływ na rodzinę i związki bywa od osób z taką pozycją równie niebezpieczny;
nadmiar ambicji, wieczna obawa przed utratą tego co zdobyte;
sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem...
co zsyła los , trzeba mu będzie stracić...
no same koszmarki.../cyt.za L.Zawadzki Ariadna Misterium str.429-433
dorin

Do góryStrona: 12