Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Twoje życie w pigułce ...
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 1
TEMAT: Twoje życie w pigułce ...
#3651
Twoje życie w pigułce ... 18 lat(a), 11 mies. temu  
Witam wszystkich,
Chciałem tylko powiedzieć, że właśnie przed chwilą wszelkie moje wątpliwości odnośnie astrologii, jej sprawdzalności i niesprawdzalności rozwiały się w powietrzu jak dym z ogniska. Uparłem się, zwyczajnie uparłem się żeby sprawdzić działanie miesięcznych cykli księżyca ... Kurczę, nagromadzenie emocji jakie przed chwilą przeżyłem... cięzko cokolwiek napisać ale gdzie jak nie na astrolabium, taka baśń o życiu w pigułce :) To własnie dają cykle księżyca - wgląd w naturę horoskopu, w krótkim odcinku czasu i pod lupą.
Miałem już pewne podejrzenia kiedy księżyc schodził ze steru w XII domu (któż wtedy może nas poratować...chyba tylko wielki sternik :rolleyes: ) wprost pod burtę ascendentu. Tego uczucia nie da się porównać więc zacząłem na nie zwracać baczniejszą uwagę. To coś w stylu wielkiego odkurzacza, który wysysa cię wprost do rzeczywistego świata, często prosto "na główkę" :) Podobno praktykujący buddyści powracając z poziomu 'czystej pustki' (Dharmakaja czy coś wtym stylu) opisują ten stan jako 'wielkie ziewnięcie' (dosłownie ?) , powrót do 'wielkiego koła', zderzenie z grubym obszarem materii.
Ano było jak było, może to przypadek, niewiele mysląc postanowiłem czekać na księżyc w skorpionie - "teraz zacznie się zabawa..."
I wierzcie lub nie... zaczęła się :unsure: Jedyna w swoim rodzaju. Jeżeli ktoś ma twarde aspekty do plutona albo ulokowanego tam saturna ten wie co znaczą słowa 'jesteś zupełnie inną osobą kiedy się boisz ...' :y32b4:
Bałem się... cholerny pluton jest jak chrzest ognia. Usypiasz i budzisz się w płonącym domu. Później wszystko gaśnie i wychodzisz, czując się jakieś 15 lat starszy (saturn ?)
Życzę wszystkim... a może właściwie nie. W każdym razie życzę żeby każdy mógł wyciągnąc swoją lekcję z twardych aspektów taką jaką dane mi było zaliczyć dzisiaj ,
Pozdrawia -
Wzmocniony Alias B)
Alias
Posty: 110
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3652
Re: Twoje życie w pigułce ... 18 lat(a), 11 mies. temu  
Przy okazji nauczyłem się że dzieci płacą za grzechy swoich rodziców w taki czy inny sposób, często nieświadomie ...
Pozdrawiam,
A.
Alias
Posty: 110
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3656
Re: do Alias...Twoje życie w pigułce ? 18 lat(a), 11 mies. temu  
wszystko bardzo pieknie od strony literackiej ..ale nie łatwo jest zrozumieć co spowodowało u ciebie szereg doznań o których piszesz/?/
cykl Księzyca jednak trochę trwa, twoja opowieść tymczasem jest pisana pod wpływem jekiejś szczególnej chwili...
może rozwazymy jej wyjątkowość astrologicznie?
jak doszedłeś do swoich spostrzeżeń ?
twój stam emocjonalny przypomina sytuacje pacjenta po seansie regresingu
/...nawet popłakałeś sobie za cudze grzechy.../
dorin
Posty: 44
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3662
Re: do Alias...Twoje życie w pigułce ? 18 lat(a), 11 mies. temu  
Pod wpływem szczególnej chwili ... to prawda.
Nie słyszałem o 'regresingu' - to jakas odmiana psychoanalizy ?
Takie praktyki mogłyby być całkiem pomocne dla osób z 'ciężkimi planetami' w dolnej lewej ćwiartrce horoskopu.
Zastanawiałem się tylko nad cyklami księżyca - jak oddziaływuje w danych punktach horoskopu... Jak inni czują się np. w czasie koniunkcji księżyca z saturnem ? Wzmożone poczucie obowiązku ? Odpowiedzialność ?
Zakładam że np. osoby z dobrymi aspektami do saturna przeżywają problem lżej niż właściciele 3 opozycji i kwadratury (nie mówię oczywiście o sobie ale i takie przypadki bywają ...)
Moment był dość szczególny...chaos uczuciowy, problem z pozbieraniem myśli :) Ciekawi mnie czy cykle księżyca wpływają w równym stopniu na wszystkich - znam osobę z 12 domowym skorpionem w którym rezyduje słońce i merkury w kwadraturze do plutona w lwie. W dniu przechodzenia księżyca przez ww. punkt obseruję u niej niesamowitą frustrację, emocje nieporównywalne z żadnymi innymi, przechodzące prawie że w nienawiść, agresję ... Podobnie jest przy przechodzeniu księżyca przez tegoż plutona w lwie (aspekt działa oczywiście w obie strony). Chyba nie może być mowy o przypadku ...
Lecę, mam autobus za 2 minuty a kierowca jest niestety (albo -stety) równie punktualny co księżyc w horoskopie ;)
Alias
Posty: 110
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 1