Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Trickster
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 1
TEMAT: Trickster
Trickster 11 lat(a), 2 mies. temu  
Nad ranem 15.05.2011 kiedy księżyc tworzył dokładną koniunkcję z moim urodzeniowym uranem (23st. 02min. wagi) miałem sen.
Śnił mi się Beetlejuice i Joker. Obydwie te postacie obrazują archetyp trickster'a.
W mitologii rzymskiej ten archetyp reprezentuje Merkury. Również sygnifikacje planety merkury nawiązują do tego archetypu.
Jednak w związku z tym, że uran jest wyższą oktawą merkurego i jego znaczenie w astrologii nie odbiega od archetypu trickster'a - sen ów w tym czasie jest zrozumiały.

Trickster

Dużo by o tym archetypie pisać. Dla mnie osobiście ważna jest jego personifikacja Eris.

Przytoczę tu zdanie jej wyznawców, Dyskordian:
"Wszystkie twierdzenia są w pewnym sensie prawdziwe, w pewnym sensie fałszywe, w pewnym sensie bez sensu, w pewnym sensie prawdziwe i fałszywe, w pewnym sensie prawdziwe i bez sensu, w pewnym sensie fałszywe i bez sensu oraz w pewnym sensie prawdziwe, fałszywe i bez sensu."
Malaklipsa Młodszy, Principia Discordia
michael
Admin
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Mężczyzna kwinkunks23 Kwinkunks Blog Miejsce: Gdańsk Urodziny: 10/10
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
s1.polchat.pl/chat.php?_room=chat_astrolabium
"Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą."
Fiodor Dostojewski
"Wniosek to punkt w którym nie masz już siły dalej myśleć."
Eddie Murphy

Re: Trickster 11 lat(a), 2 mies. temu  
"Beetlejuice", mój ulubiony film z dzieciństwa:)
aluna
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Trickster 11 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Trickster Jack Sparrow:

"Jestem nieuczciwy i uczciwie możesz liczyć na moją nieuczciwość. Bo uczciwi są nieprzewidywalni... Zawsze mogą zrobić coś niewiarygodnie... głupiego."

"Z nas dwóch tylko ja nie dopuściłem się zdrady. Więc zaufamy mojemu słowu."

"Zamknij oczy i pomyśl, że mnie tu nie ma..."

Rolą trickstera w różnych mitologiach jest łamanie zasad i dbanie o powtarzanie się cyklu tworzenia i niszczenia. Trickster jest łotrzykiem, który zmienia swoją postać, kłamie, oszukuje, będąc jednak często pozytywną lub przynajmniej ambiwalentną postacią mitów. Zwykle, jest on autorem dowcipów drwiących z autorytetów.
Satarn
graphgraph

Re: Trickster 11 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Znalazłem jeszcze jednego łotrzyka : James Eugene "Jim" Carrey (ur. 17.01.1962 w Newmarket, Kanada) Jego droga do sławy rozpoczęła się wraz z występem w Ace Ventura: Psi detektyw (1994). Film zarobił ponad 100 milionów dolarów w pierwszym miesiącu wyświetlania, a Carrey otrzymał nagrodę Blockbuster Entertainment Award. Magazyn "Empire" umieścił go na 54 pozycji wśród 100 najwspanialszych gwiazd kina.

Satarn
graphgraph

Do góryStrona: 1