Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Księżyc w okolicach MC
(1 wejść) (1) Gość
Forum dla astrologów i zaawansowanych, którzy chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami związanymi z astrologią. Forum zawiera kilka kategorii: astrologia wydarzeniowa, prognostyczna, wedyjska, czy studium horoskopów.
W dółStrona: 123
TEMAT: Księżyc w okolicach MC
Księżyc w okolicach MC 14 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Mężczyźni, u których w horoskopie Księżyc znajduje się w okolicach MC, są silnie związani z matką, i posiadają kobiecą psychikę. Można powiedzieć, że są kobiecymi facetami. To wszystko oczywiście przy założeniu, że nie ma przy tym Księżycu planet, które układ ten w jakiś sposób zabarwiają. Czy zgodzicie się z tym stwierdzeniem?

Pozdrawiam
Tomasz
panTo
Admin
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Księżyc w okolicach MC 14 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Zgadzam się na podstawie "znajomości" jednego tylko przypadku. To jest Księżyc w Raku w X domu z MC w Bliźniętach. Ten Księżyc blisko siebie żadnych planet nie ma, ale jest zabarwiony przez sextyl z Jowiszem, Plutonem, trygonem z Neptunem i... przepraszam za brak astrologicznie werbalnego profesjonalizmu - opozycję ze Słońcem.
Na ile związki z matką były na swój sposób silne - tego nie wiem, ale mogę się jedynie domyślać.....
Anita M
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Księżyc w okolicach MC 13 lat(a), 8 mies. temu  
ja mam ksiezyc w X domu na MC, w wodniku
ciekawa jestem co to daje dla kobiety?
jestem bardzo niezalezna - wodnik, liubie podrozowac, i mam liberalne poglady (asc w bliznietach) i tez mam sekstyl ksiezyca z jowiszem i sekstyl z uranem (jow i uran sa w koniunkcji)<br><br>Edytowany przez: nuvvo, w: 17.01.07 23:09
nuvvo
graphgraph

He, ja się nie zgadzam. Myślę, że jeśli już ma być widoczny wpływ Księżyca na psychikę, czy na osobowość to raczej przy koniunkcji z Asc. Koniunkcja z MC jako "obszarem szczytowych osiągnięć" ma chyba mniejszy związek z psychiką.
A nie jest to przecież równoznaczne ze związkiem z matką, i jej silnym wpływem na przebieg ważnych spraw życiowych.<br><br>Edytowany przez: rzanna, w: 18.01.07 01:52
rzanna
graphgraph

do ama: silny kontakt z matką i wrażliwość daje raczej księżyc w raku niż księżyc na MC

za co odpowiada MC? (w kontekście księżyca)
nuvvo
graphgraph

za popularność odpowiada, tłumy wokół :), chyba najbardziej
rzanna
graphgraph

A tak poważnie,to jeśli Księżyc wskazuje miejsce, gdzie angażujemy emocje, z ktorym instynktownie i podświadomie mamy silny związek i jest to akurat dom 10, to skądś się to bierze to zaangażowanie emocjonalne. Może na przykład mama wpoiła nam obraz: człowiek, który radzi sobie w życiu i potrafi zrobic karierę na pewno da sobie radę. I pomagała jak mogła. I może w zależności od aspektów pomoc taka sprawia, że człowiek się w tym odnajduje, czuje się dobrze, ma dużo życzliwych osób wokół siebie, przez wsparcie mamy, czuje się tam bezpiecznie i jak w domu, albo może być tak, że sprawia mu to kłopot i dyskomfort psychiczny, bo z jednej strony jest to podświadomy przymus wewnętrzny (spełnienie oczekiwań bliskich) a naprawdę czułby się lepiej w ciepłym domku bawiąc gromadkę dzieci i w pracy i karierze publicznej zupełnie się nie realizuje, czuje się źle i tak dalej.

Zresztą bardzo klasycznie rzecz ujmując Księżyc w 10 domu w dobrym aspekcie benefików wskazuje, że matka była znakomicie sytuowana, szczęśliwa i w dobrym zdrowiu (LILLY), jeśli tak, to same korzyści wychowawcze z tego dla osoby z takim horoskopem: bezpieczeństwo i zdrowe zaufanie do siebie i bliskich na pewno sprawiaja, że człowiek od razu pewniej i radosniej ekspanduje w przestrzeń.

Tak ja przynajmniej rozumiem wpływ Księżyca na sprawy MC (szczerze mowiąc od strony 10 domu). Zgadzacie się?
Księżyc symbolizuje także zmiany.<br><br>Edytowany przez: rzanna, w: 18.01.07 02:44
rzanna
graphgraph

Do góryStrona: 123
Moderatorzy: panTo