Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Na temat VII domu...
(1 wejść) (1) Gość
Forum dla astrologów i zaawansowanych, którzy chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami związanymi z astrologią. Forum zawiera kilka kategorii: astrologia wydarzeniowa, prognostyczna, wedyjska, czy studium horoskopów.
W dółStrona: 123
TEMAT: Na temat VII domu...
Na temat VII domu... 15 lat(a), 7 mies. temu  
[List do Green z pewnego forum :-) ]

Droga Green

Zwracaj uwagę na tranzyty planet z VII domu, które zwykle objawiają się poprzez innych ludzi. Gdy wchodzi tam jakaś energetyzująca planeta, np. Mars, to najprawdopodobniej zostaniemy przez kogoś z zewnątrz zaatakowani. Pamiętam, jak gdzieś w okolicach wakacji była u Anahelli i na 'Wróżbiarstwie' na mnie wielka nagonka, wtedy właśnie Mars wszedł mi do VII domu.

Ale nie o tym tutaj chcę Ci napisać, tylko zadać takie retoryczne zapytanie. VII dom realizuje się przez innych ludzi. Ale przecież ten VII dom jest w moim horoskopie, więc nie należy do tych innych ludzi, tylko do mnie. Zastanówmy się więc, jak to więc jest z osobą, która ma na stałe Marsa w VII domu?

1) Czy skazana jest na kontakty z agresywnymi osobnikami?
2) A może w ramach tego, że to jest JEJ VII dom, takich agresywnych osobników z tłumu sobie wybiera?
3) A może jest jeszcze inaczej, może ona tych ludzi prowokuje?

Ciekawe, prawda?

No dobrze, a jak to jest z tą kobietą, która ma koniunkcję Słońca z Plutonem w VII domu i jej mąż zaraz po małżeństwie umarł? W sumie to mądra z niej babka i w kółka dość często zagląda, więc nie żeni się już, by następnych mężów sobie nie uśmiercić, przez co związki załatwia z perspektywy V domu. Ale jak to było z jej pierwszym mężem? Przecież to jej horoskop, a nie jego, więc dlaczego on umarł? Zadajmy te same pytania, które zadawaliśmy przy Marsie:

1) Czy skazana jest na kontakty z przyszłymi nieboszczykami?
2) A może w ramach tego, że to jest JEJ VII dom nieboszczyków sobie z tłumu wybiera?
3) A może jest jeszcze inaczej, może ona ich uśmierca?

Ciekawe, prawda?

Pozdrawiam
Pantomas
panTo
Admin
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Na temat VII domu... 15 lat(a), 7 mies. temu  
Zastanówmy się więc, jak to więc jest z osobą, która ma na stałe Marsa w VII domu?

O kurczę, mam w VII domu Urana - stale trafiam na dziwaków różnej maści.
Wcale ich sobie nie wybieram do współpracy. Sami się materializują.
Dzięki Pantomasie
Lilith
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

No tak - wygląda na to, że ten Mars właśnie wszedł mi do VII domu. Ledwo tak się stało, a już wyłowiłam z mnóstwa osób akurat kogos, kto mnie od dawna irytuje i dałam się sprowokować, a odzew był niewspółmierny do treści i tonu mojego postu :dry: Działa, nie da się ukryć...

Ale nie o tym tutaj chcę Ci napisać, tylko zadać takie retoryczne zapytanie. VII dom realizuje się przez innych ludzi. Ale przecież ten VII dom jest w moim horoskopie, więc nie należy do tych innych ludzi, tylko do mnie. Zastanówmy się więc, jak to więc jest z osobą, która ma na stałe Marsa w VII domu?
1) Czy skazana jest na kontakty z agresywnymi osobnikami?
2) A może w ramach tego, że to jest JEJ VII dom, takich agresywnych osobników z tłumu sobie wybiera?
3) A może jest jeszcze inaczej, może ona tych ludzi prowokuje?

Zastanawiam się, czy przypadkiem nie wszystko razem. Może być skazana na agresywnych osobników właśnie dlatego, że właśnie takich wyławia z tłumu - mogą na początku nie wydawać się agresywni, ale coś w nich może być, co wskazuje na ukrytą sklonność do agresji lub zapowiada, że może się ona rozwinąć w przyszłości. Być może jest to osoba, która lubi ludzi silnych i twardych, a granicę między kimś silnym i twardym a agresywnym trudno czasem uchwycić - poza tym jedno może łatwo przejść w drugie.

No dobrze, a jak to jest z tą kobietą, która ma koniunkcję Słońca z Plutonem w VII domu i jej mąż zaraz po małżeństwie umarł? W sumie to mądra z niej babka i w kółka dość często zagląda, więc nie żeni się już, by następnych mężów sobie nie uśmiercić, przez co związki załatwia z perspektywy V domu. Ale jak to było z jej pierwszym mężem? Przecież to jej horoskop, a nie jego, więc dlaczego on umarł? Zadajmy te same pytania, które zadawaliśmy przy Marsie:

1) Czy skazana jest na kontakty z przyszłymi nieboszczykami?
2) A może w ramach tego, że to jest JEJ VII dom nieboszczyków sobie z tłumu wybiera?
3) A może jest jeszcze inaczej, może ona ich uśmierca?

Poważnie wątpię, by ich uśmiercała i w ogóle by samo małżeństwo z kimś miało prowadzić do śmierci (chyba że mamy do czynienia z tzw. czarną wdową ;) ) Najbardziej skłaniam się ku wersji podobnej do tego, co dotyczyło Marsa powyżej - może być skazana na przyszłych nieboszczyków, bo wybiera z tłumu osoby, które mogą się nimi stać. Nie mam pojęcia, co konkretnie na to wskazuje - skłonność do chorób? niezdrowy tryb życia? stresy? nerwowość mogąca prowadzić do wypadków? Tak czy inaczej, być może wybiera takie osoby, bo coś jej w nich odpowiada. A może to one ją wybierają, bo ona im odpowiada? Podobnie jak osoba z Uranem w VII może trafiać na ekscentryków, bo tacy będą ją przyciągać, albo ona będzie przyciągać ich. Natomiast nie wydaje mi się, że to sam fakt małżeństwa czy partnerstwa z kimś z określoną planetą w VII domu wyzwala u partnera/partnerki określone cechy, których nie miał/a on/a wcześniej.
mmk7
graphgraph

Tomku....czemu od razu tak drastyczne przykłady z tym Marsem w VII?przecież VIIjest z natury wenusjański,więc? nagonki nie było,a reakcja na zaczepne bodżce mocno przesadzona...ale to już było i nie wróci więcej...

tymczasem to osoba z Marsem w VII musi zachowywać łagodność i dyplomację,aby unikac negatywnego kontaktu z ludzmi /...taka pozycja Marsa ma charakter karmiczny.../-istnieje prawdopodobieństwo konfliktu małzeńskiego jeśli tej pozycji towarzyszą inne negatywne aspekty do Marsa
poza tym osoby te są bardzo niezależne,przedsiębiorcze ,potrafią same pracować na dom i rodzinę...ale musza nauczyć się ustępować i dzielić się tym co zdobyły dzieki własnym zdolnością..........dziękuję
dorin
graphgraph

Re: Na temat VII domu - do Dorin 15 lat(a), 7 mies. temu  
dorin napisał(a):
Tomku....czemu od razu tak drastyczne przykłady z tym Marsem w VII?przecież VIIjest z natury wenusjański,więc? nagonki nie było,a reakcja na zaczepne bodżce mocno przesadzona...ale to już było i nie wróci więcej...
Szanowna Pani.

1. Prosiłbym o nie spoufalanie się ze mną.

2. Co do tego, czy wróci, czy nie, to przypominam, że tranzytujący Mars wraca w to samo miejsce w horoskopie średnio raz na dwa lata.

Pozdrawiam ozięble
Pantomas
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl

Re: Na temat VII domu - do Pantomas 15 lat(a), 7 mies. temu  
ty nie musisz czekac dwa lata...wraz z wejsćiem Marsa do Koziorożca ponownie zacząłeś swoje "akcje"...
dorin
graphgraph

Dwaj moi bracia cioteczni, byki z asc w skorpionie, dodatowo z domieszką barana moją marsa na dsc.Są krytyczni ,złośliwi (chwilami wręcz chamscy) i to jest ich naturalny sposób bycia.Cała moja rodzina jest taka i jeteśmy do tego przyzwyczajeni, ale obcy mogą to badzo źle odbierać.Mars w VII domu wygląda mi właśnie na negatywne reakcje otocznenia wynikające z ich prowokującego zachowania.
kk
graphgraph

Do góryStrona: 123
Moderatorzy: panTo