Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

O Ascendencie
(1 wejść) (1) Gość
Forum dla astrologów i zaawansowanych, którzy chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami związanymi z astrologią. Forum zawiera kilka kategorii: astrologia wydarzeniowa, prognostyczna, wedyjska, czy studium horoskopów.
W dółStrona: 1234
TEMAT: O Ascendencie
O Ascendencie 15 lat(a), 4 mies. temu  
„Pozorny ruch ekliptyki wokół Ziemi sprawia, że przeciętnie co dwie godziny nad wschodnim horyzontem pojawia się nowy znak, a wraz z nim – jak wynika z czysto matematycznego rachunku – zmienia się Ascendent. Jednak wskutek nachylenia ekliptyki prędkość wschodzenia znaków, patrząc z perspektywy Ziemi, jest różna. Przykładowo na półkuli północnej najszybciej przemieszają się Ryby, które wschodzą przez około 30 minut, najdłużej zaś, bo aż 3 godziny – Panna. Dlatego w tej części świata ascendentalne Ryby są raczej rzadkością w przeciwieństwie do ascendentalnych Panien. Na półkuli południowej stosunek ten przedstawia się odwrotnie.”

Hajo Banzhaf i Anna Haubler; Klucze do astrologii

Bardzo mocno polecam tę książkę...

Pozdrawiam
Pantomas
panTo
Admin
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: O Ascendencie 15 lat(a), 4 mies. temu  
To stawia w nowym świetle przyczyny róznic kulturowych - bo ASC państwa wszystkiego nie załatwia, a ludy północy :D zdają się być bardziej Pannolwie niż Rybnowodnikowe południe - ?
mucha
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Właśnie to zauważyłam - najczęściej spotykam ascendentalne Lwy, Panny i Wagi, natomiast Ryb czy Wodników niewiele. A gdzie tę książkę można zdobyć?
mmk7
graphgraph

Witam po raz pierwszy z nadzieją,że nie ostatni. Od dłuższego czasu rozczytuję się w Waszych foremkowych tworach, z rozkoszą niemałą przyznaję...dlatego też postanowiłam się też zFormować. Nie zaprzeczę ,iż przełomem była mistrzowska analiza horoskopu Davida Bovie dokonana przez Ciebie Pantomasie....w zasadzie po kilkunastu zdaniach obraz jego sam z podswiadomości mi wypłynął...:).

A propos kultur, o których czytam w Re: muchy...muszę to przemyśleć, ponieważ to właśnie na północy od zawsze rozwijała sie nauka, technika/wodnik/ oraz literatura mistyczna/od baśni Andersena począwszy, a skończywszy na gotyku, poezji romantycznej etc...bardziej tożsamej z rybami, niż z panną czy lwem...hmmm

Pozdrawiam:)
hanna

Re: O Ascendencie - do Hanna 15 lat(a), 4 mies. temu  
Och, dziękuję Hanno. Taki łasy jestem na różne komplementy. Jeszcze w ramach pochrabąszczenia mnie po brzuszku możesz powiedzieć, że

1. projekt graficzny Astrolabium jest śliczny;
2. że to naprawdę wspaniały portal astrologiczny, który wart jest dalszej nad nim pracy;
3. etc, etc, etc...

a, i że jestem bardzo przystojny...

;)

Serdecznie pozdrawiam
Pantomas
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl

Re: O Ascendencie - do Hanna 15 lat(a), 4 mies. temu  
No to fajnie ... intryguje mnie niezmiernie gdzie można znaleźć tą wspomnianą interpretację. Próbowałem interpretować kosmogram Bowiego, szczególnie zainteresował mnie ten jowisz w skorpionie (w zestawieniu z burzliwą młodością) nie wspominając o saturnie (X dom w lwie -> horoskop Adolfa H.->wcielenie pt. "szczupły biały książe") i tym podobne delicje. Chętnie skonfrontowałbym przemyślenia. Jakiś link ?
Pozdrawiam,
Alias
Alias
graphgraph

Re:hororskop D. B. 15 lat(a), 4 mies. temu  
mucha
graphgraph

Do góryStrona: 1234
Moderatorzy: panTo