Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Punkty arabskie
(1 wejść) (1) Gość
Forum dla astrologów i zaawansowanych, którzy chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami związanymi z astrologią. Forum zawiera kilka kategorii: astrologia wydarzeniowa, prognostyczna, wedyjska, czy studium horoskopów.
W dółStrona: 123
TEMAT: Punkty arabskie
Punkty arabskie 18 lat(a), 2 mies. temu  
Czy coś o nich wiecie? Jakieś zasady interpretacji? Taki na przykład punkt szczęścia, jak ładnie się nazywa..

Czekam na propozycje :)

fru
fru
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Punkty arabskie 18 lat(a), 2 mies. temu  
Witaj Fru

Osobiście mało wiem na ten temat i raczej nie wciągnąłem ich do mojego warsztatu. Oto kilka linków, które mogą być Ci przydatne w poszukiwania.

-> http://www-personal.umich.edu/~pfa/dream...ttic/lots/index.html - jedno z lepszych opracowań na ten temat.

-> http://www.arlenekramer.com/astrology5.asp Arlene Kramer o położeniu punktu szczęścia w domach i znakach.

-> http://astrologix.de/artikel/rhand/rpof1.htm - opracowanie Roberta Handa.

-> http://www.noendpress.com/pvachier/arabicparts/ - przydatny kalkulator.

Gdybyś chciała na ten temat napisać artykuł, to bardzo gorąco zachęcam.

Serdeczie pozdrawiam
Pantomas
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Punkty arabskie 18 lat(a), 2 mies. temu  
I jeszcze polecam bardzo dobre opracowanie w Interenetowej Encykopedii Astrologii:

http://www.encyklopedia.drem.strefa.pl/P/punkty_losu.htm

Pozdrawiam
Pantomas
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl

Re:Do fru- Punkty arabskie 18 lat(a), 2 mies. temu  
Zauważyłam coś ciekawego- z tego co wyliczyłam, to punkt ojca mam w 2 st ryb, w opozycji do saturna w 9 domu (w radixie), przy orbie 5 st.Czyżby to miało oznaczać utratę ojca?
kk
graphgraph

Re: Punkty arabskie 17 lat(a), 9 mies. temu  
Punkt Szczęścia (Pars Fortuna) to matematycznie wyznaczany punkt na
ekliptyce, tak więc nie jest to fizycznie istniejący "obiekt".
Formuła obliczeń jest taka: Punkt Szczęścia = ASC + Słońce - Księżyc
np. jesli ASC to 0 stopni Barana, Slonce 0 Bliźniąt, Księżyc 0 Byka, to
Punkt Szczęścia = 0 + 60 - 30 = 30 stopni czyli 0 Byka. Tak więc Punkt Szczęścia, podobnie jak Ascendent podlega relokacji.

ZNACZENIE W HOROSKOPIE:
1. Sposoby na jakie szukamy szczęścia, czy też wewnętrznej harmonii.
2. Jak realizujemy swoje talenty, możliwosci, siły twórcze, dzięki czemu
osiagamy zadowolenie
3. Sposoby wyzwolenia siły życiowej
4. Najlepszy sposób działania w społecznosci (osiagniecia harmonii ze
społecznoscia)

Przez wieki Punkt Szczęścia symbolizował materialne i społeczne sukcesy, a także to, co dawało dobre samopoczucie. Jesli istnieje cos takiego jak siła życiowa, to Punkt Szczęścia pozwala zrozumiec jak ja przyjmujemy i uzywamy. Czy i w jaki sposob ją ujawniamy. Ta sila zyciowa manifestuje sie jako udany seks, milosc, osobiste przyciaganie, dobre zdrowie, powodzenie materialne - to wszystko co przez wieki ludzie nazywali "szczesciem". Jesli P.S. znajduje się w koniunkcji z planetą, to teoretycznie swobodne wyrazanie energii tej planety powinno dawac poczucie szczescia. Szczescia ze wyrazilismy wrodzone potencjaly.

O Punkcie Szczescia pisal bardzo szczegolowo Dane Rudhyar w swojej ksiazce "The Lunation Cycle". Nie wiem czy sie ukazala po polsku. Poza Punktem Szczescia jest jeszcze wiele innych formul astrologicznych. Wspolnie sa one nazwane "punktami arabskimi", poniewaz przypisuje sie ich odkrycie astrologom arabskim.
Astromarket
graphgraph

Cześć!
Myślę,że temat jest b. ciekawy. Tyle, że istnieje kilka szkół obliczania P.A
a podany wyżej sposób obliczania Punktu Szczęścia nie jest jedyny, z jakim się zetknęłam w swojej praktyce. No i jeśli chodzi o definicję i znaczenie to jakoś nikt do tej pory nie wyrwał się z własnymi przemyśleniami na ten temat, korzysta się ze standardowych określeń
( ja też!). Pantomas podaje linki, tam są rzeczywiście dobre info. Ale proponuję podzielenie się na forum swoimi obserwacjami, o ile ktoś takowe ma. Ja nie mam; uważam też, że P.A nie są najważniejszą rzeczą
i zaliczam je-przynajmniej na dzień dzisiejszy-do "kosmetyki" horoskopu.
Pozdrawiam-ass.
ass
graphgraph

Cześć!
Myślę,że temat jest b. ciekawy. Tyle, że istnieje kilka szkół obliczania P.A
a podany wyżej sposób obliczania Punktu Szczęścia nie jest jedyny, z jakim się zetknęłam w swojej praktyce. No i jeśli chodzi o definicję i znaczenie to jakoś nikt do tej pory nie wyrwał się z własnymi przemyśleniami na ten temat, korzysta się ze standardowych określeń
( ja też!). Pantomas podaje linki, tam są rzeczywiście dobre info. Ale proponuję podzielenie się na forum swoimi obserwacjami, o ile ktoś takowe ma. Ja nie mam; uważam też, że P.A nie są najważniejszą rzeczą
i zaliczam je-przynajmniej na dzień dzisiejszy-do "kosmetyki" horoskopu.
Pozdrawiam-ass.
ass
graphgraph

Do góryStrona: 123
Moderatorzy: panTo