Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Pogoda i Saturn
(1 wejść) (1) Gość
Forum dla astrologów i zaawansowanych, którzy chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami związanymi z astrologią. Forum zawiera kilka kategorii: astrologia wydarzeniowa, prognostyczna, wedyjska, czy studium horoskopów.
W dółStrona: 12
TEMAT: Pogoda i Saturn
Pogoda i Saturn 16 lat(a), 2 mies. temu  
Witajcie

Jakoś nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ten zimny lipiec był spowodowany tym, że Słońce znajdowało się blisko Saturna. Lepsza pogoda przyszła wraz z ostatnim Nowiem, gdy Słońce oddaliło się już o kilkanaście stopni od Saturna. Sugerowałoby to, że w przyszłym roku chłodny będzie sierpień, bo Saturn będzie w Lwie, a Słońce w Lwie jest w sierpniu.

Idąc tym tropem, zdobyłem dzięki niezastąpionej Musze dane średnich miesięcznych temperatur powietrza w latach 1951-2005 ze stacji meteorologicznej w Białymstoku. Nie mogę na razie umieścić ich na stronie WWW, bo wymagają obrobnienia. Gdyby ktoś był nimi zainteresowany, to proszę o kontakt mailowy: 'pantomas małpa astrolabium.pl'

Myślę, że niebawem obrobię je do formatu html i umieszczę w Astrolabium.

Pozdrawiam
Pantomas
panTo
Admin
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Pogoda i Saturn 16 lat(a), 2 mies. temu  
No, znalazłem link. Więc do pracy poszukiwacze zaginionej korelacji ;)

-> http://republika.pl/pogpol/

(z lewej strony 'statystyka', a potem dane wieloletnie na górze)

Pozdrawiam
Pantomas
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Bardzo mnie tą sugestią zaintrygowałeś. Ale zaraz po tym zaczeły mnie ogarniać wątpliwości. Powiem dlaczego . W zeszłym roku też Saturn był w Raku i jeżeli mnie pamięc nie myli to lato było Extra. Ale pamięć rzecz zawodna i moge się mylić co do lata. Ale satrałem się dalej podążać twym tropem i mi zaraz skojarzyła się majowa koniunkcja Saturna z Marsem. I z tego co mi śię kojarzy Mars odpowieda z wysoką temperaturę , skwar i nie tylko w astrologi meterologicznej.
Z miesiąc temu czytałem bardzo ciekawy artkuł W .Jóźwiaka o Saturnie i pogodzie dla Polski w GWIAZDY MÓWIĄ. I mi także Saturn kojarz się z zimnem i chłodem tego lat . Pawiem wiecej .Opozycja Wenus - Pluton która trwa od maja ciągle mi przypomina mitologiczny spór Demeter z Plutonem o jej córkę Persefonę. Konsekfencje tego sporu wszycy tu zagladajacy z pewnością znają więc nie będe go przytaczać. Pozdrawiam.
potrek
graphgraph

.. no dobrze, ale nad morzem Śródziemnym też Saturn przebywa na Słońcu, a tam piękne lato mają... jakoś trudno z kolei mi sobie wyobrazić domifikację przy rozpatrywaniu pogody...
fru
graphgraph

Intuicje zostały potwierdzone:

"35. Jeśli Słońce osiąga miejsce jakiejkolwiek planety, wzmacnia jej wpływ na atmosferę. " Ptolemeusz Centiloquium

Pozdrawiam
Pantomas
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl

Witam
Jeżeli chodzi o pogodę to ja mam wrażenie, że głównym sprawcą jest Mars. Jak był w Raku to było deszczowo i wietrznie, teraz jak wszedł w znak Lwa, Mars gorący to mamy lato.
pozdrowienia
cezonia
graphgraph

Jedno paniętam dobrze - lato 1996. Było upalne nad miarę - Saturn w Rybach siedział, a Mars w Bliźniętach.
W poprzednim 1995 roku chłodno -Saturn kończył z Wodnikiem, Mars u Panny gościł...
Pozdrawiam
mucha
graphgraph

Do góryStrona: 12
Moderatorzy: panTo