Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 1
TEMAT: Nie jasne interpretacje
#16454
Nie jasne interpretacje 8 lat(a), 3 mies. temu  
Witam Serdecznie
Znalazłem na blogu Pani Izabeli Podlaskiej taką interpretację horoskopu horarnego dotyczącego Wyborów Prezydenckich. Pytanie jakie padło to:

Kto wygra w drugiej turze wyborów prezydenckich Komorowski czy Duda? 10.05.2015 g. 22:12:18 (CEDT), Warszawa, Polska, archiwum autorki
Oto interpretacja Pani Izy cytuję za blogiem oto link izabelapodlaska.pl/index.php?id=241

„Wracając do pytania o wybory prezydenckie 2015. Horoskop był bardzo jasny i klarowny, chociaż aspekty zastanawiały. W tego typu pytaniach, kiedy są dwie strony konfliktu, dwóch kandydatów czy dwie drużyny sportowe, przypisuję przeciwników do domów I i VII, a dom X symbolizuje to, o co walczą (stanowisko, nagrodę, itp.) Aby zdecydować, który dom przypisać której ze stron, trzeba dobrze zbadać sytuację każdego z tych domów (znak zodiaku na szczycie domu, obsadzenie planetami) oraz ich władcę. W tym konkretnym pytaniu władca pierwszego domu Jowisz w Lwie znajduje się w VIII domu, co dobrze opisuje obecnie urzędującego prezydenta (Jowisz), którego notowania drastycznie zaczęły spadać (VIII dom). Duda czyli nowy faworyt i zdobywca większej liczby głosów po I turze, to Merkury, który jest silny, bo w znaku swojego władztwa w Bliźniętach i w koniunkcji z osią (na descendencie), choć jeszcze po stronie szóstego domu (powoli rośnie w siłę).  

W każdym horoskopie horarnym trzeba dokładnie zbadać pozycję Księżyca. W tego typu pytaniach szczególnie, ponieważ Księżyc symbolizuje ludzi czyli wyborców, dzięki którym jeden z kandydatów wygra. Księżyc pokaże sympatię wyborców wobec kandydatów i mobilizację elektoratu. Księżyc w tym horoskopie jest w powietrznym znaku Wodnika i bardziej mu po drodze z Merkurym (Dudą) w znaku powietrznych Bliźniąt, co wskazuje na duże sympatie dla tego kandydata i daje mu punkt przewagi nad Jowiszem – Komorowskim.

Jeśli pytamy, co się wydarzy i mamy z góry określony czas rozstrzygnięcia sprawy, śledzimy pilnie wszystkie aplikacyjne aspekty między głównymi sygnifikatorami, Księżycem, głównymi domami i osiami. Dom dziesiąty wskazuje na wygraną i stanowisko prezydenta, o które walczą kandydaci. Aby sprawdzić, komu przypadnie wygrana, zawsze sprawdzam aspekty między planetami symbolizującymi kandydatów czy rywali do wierzchołka dziesiątego domu lub do jego władcy. Wenus, władczyni tego domu, nie robi aspektów aplikacyjnych ani z Jowiszem, ani z Merkurym, ani nawet z Księżycem. Merkury czyli Duda ma niecałe dwa stopnie, aby zrobić koniunkcję z descendentem (i nabrać mocy w domu kątowym) i niewiele ponad trzy stopnie, aby zrobić trygon z wierzchołkiem dziesiątego domu. Druga tura miała odbyć się za dwa tygodnie od zadania pytania, więc wszystkie półtora, dwu lub trzy stopniowe aspekty mogą wskazywać na ostateczny wynik. Jowisz też robi ścisły aspekt z wierzchołkiem dziesiątego domu, ale separacyjny, co jest kolejnym wskaźnikiem, że Komorowski ma mniejsze szanse na wygraną.

Księżyc, który w każdym horoskopie horarnym wskazuje na rozwój wydarzeń, separuje od Merkurego (Dudy) i aplikuje trygonem do dziesiątego domu, co symbolicznie wskazywało na duże prawdopodobieństwo wygranej kandydata PiS-u. Ten aspekt opisywał, jak wyborcy (Księżyc) utorują drogę Dudzie (separacyjny trygon do Merkurego i aplikacyjny trygon do medium coeli) do Pałacu Prezydenckiego (dziesiąty dom). Taki ciekawy przykład przeniesienia światła. Aż trzy mocne przesłanki w tym horoskopie (położenie Księżyca, jego aspekty, położenie Merkurego i jego aspekty) wskazywały na wygraną Andrzeja Dudy. Ani jedna przesłanka nie wskazywała na wygraną Bronisława Komorowskiego. Rzadko się zdarza tak czytelny horoskop i jasny werdykt. Horoskop zdecydowanie wskazywał na wygraną Dudy, co napisałam w komentarzu na forum. Inne osoby też komentowały, większość jednak była zdania, że wygra obecnie urzędujący prezydent, ponieważ Księżyc separuje od Merkurego i aplikuje do Jowisza, co można uznać, że pierwsza tura należała do Dudy, ale drugą wygra Komorowski. Jednak moim zdaniem w takich horarnych kluczową rolę odgrywa medium coeli i jego wierzchołek, warto na to zwrócić uwagę „

A oto interpretacja moja

Cytat z interpretacji Pani Izabeli Podlaskiej
„Wracając do pytania o wybory prezydenckie 2015. Horoskop był bardzo jasny i klarowny, chociaż aspekty zastanawiały. W tego typu pytaniach, kiedy są dwie strony konfliktu, dwóch kandydatów czy dwie drużyny sportowe, przypisuję …...”

...o właśnie i tu rodzi się pytanie czyż astrologia horarna nie kieruje się pewnymi zasadami? Jeżeli ogólnie przyjętą zasadą jest iż Dom X opisuje między innymi Prezydenta (czy też głowę Państwa może idźmy tym śladem ,my nie mamy prawa nic PRZYPISYWAĆ! Możemy to tylko interpretować ,opisywać to co widać na niebie ,w kosmosie), tak pięknie ta Wenus (symbolizująca Prezydenta) znajduje się w Domu VII (jak by nie było to horoskop wyliczony po I-wszej turze wyborów)– dom „jawnych wrogów” ,bo kim jest dla elektoratu który zagłosował na Pana Dudę (w pierwszej turze) ,Prezydent Komorowski - który uzyskał mniejszą liczbę głosów – najwyraźniej stał się „jawnym wrogiem” tego elektoratu który głosował na Pana Dudę.
I tu nasuwa się stwierdzenie – jeżeli szczyt Domu X to Pan Prezydent Komorowski (reprezentuje go Wenus) to jasnym i oczywistym jest że przeciwnikiem jego będzie opozycyjny znak BARANA a reprezentował go będzie MARS w tym horoskopie a nie MERKURY (jak pisze Pani Izabela Podlaska na swoim blogu, gdyż autorka „PRZYPISAŁA” - moim skromnym zdaniem astrolog nie ma być kimś kto tworzy coś nowego dla swoich potrzeb a jedynie osobą która odbiera to co pokazuje kosmos i interpretuje to tak jak , było ,jest czy będzie )
MARS (Pan Andrzej Duda) w Domu VI i znaku BYKA – dyspozytorem więc jest także WENUS – co znakomicie pokazuje że i on jako pretendent stał się dla niektórych wyborców „jawnym wrogiem” (różnica głosów niewielka).

Pani Iza interpretuje poniżej tak sytuację związaną z Księżycem.....
”W każdym horoskopie horarnym trzeba dokładnie zbadać pozycję Księżyca. W tego typu pytaniach szczególnie, ponieważ Księżyc symbolizuje ludzi czyli wyborców, dzięki którym jeden z kandydatów wygra. Księżyc pokaże sympatię wyborców wobec kandydatów i mobilizację elektoratu. Księżyc w tym horoskopie jest w powietrznym znaku Wodnika i bardziej mu po drodze z Merkurym (Dudą) w znaku powietrznych Bliźniąt, co wskazuje na duże sympatie dla tego kandydata i daje mu punkt przewagi nad Jowiszem – Komorowskim..."
Ale czemu naginać (ponownie) zasady dla swojej wygody w interpretacji;)
DYSPOZYTOREM ZNAKU WODNIKA PO PIERWSZE JEST SATURN!!! I to w retrogradacji!!! . Który jak sądzę wskazuje wyraźnie na „wycofanie” Prezydenta Komorowskiego z jego urzędu. Proszę popatrzeć że SATURN jest w D XII domu który pokazuje „izolację” tej osoby odejście w „cień wydarzeń”. Gdyż nawet SŁOŃCE jest już pod horyzontem a SATURN wyszedł z "OŚWIETLONEJ" SŁOŃCEM strefy wschodząc w strefę „cienia”.

Teraz popatrzmy na SATURNA który przebywa w Domu XII a dyspozytorem tego domu jest władca znaku SKORPIONA – MARS.
Jaka piękna aplikacyjna opozycja SATURN-MARS ( Mars jest jak widzimy dyspozytorem Domu IV a więc reprezentuje „NARÓD”) i „No i NARÓD stanął przeciwko Panu Prezydentowi” nie po drodze im „patrzą na siebie wrogo …...ale ale MARS reprezentuje jednocześnie Pana Andrzeja Dudę i Pana Prezydenta Komorowskiego a MARS jest pięknie „WYGNANY” bo w znaku BYKA i jeszcze na dodatek w stopniu 29*06' KRYTYCZNYM (obaj kandydaci mieli nóż na gardle bo różnica procentowa głosów była mała mogło być „na dwoje babka wróżyła”) …..
…...tak ale jak widzimy SŁOŃCE jest bardziej po drodze z Panem Andrzejem Dudą (MARS) niż z Panem Prezydentem Komorowskim (WENUS) gdyż SŁOŃCE po pierwsze „OŚWIETLA” MARSA a poza tym jako drugi dyspozytor Domu IV (jego szczyt jest w drugim dekanacie znaku BARANA dysponuje nim właśnie SŁOŃCE (taki mały niuansik;)) i tu dochodzimy do sedna sprawy – SŁOŃCE DAJE IDEALNY ,ŚCISŁY SEKSTYL DO PUNKTU SZCZĘŚCIA – I KTO ZOSTANIE PREZYDENTEM!!! HOROSKOP ODPOWIADA PERFEKCYJNIE! (jedynie należy go prawidłowo interpretować)

A co z nieszczęsnym MERKURYM – którego Pani Iza przypisała Panu Andrzejowi Dudzie - (jako dyspozytor D VII w którym jest położona WENUS z wcześniejszych ustaleń wiem że reprezentuje Prezydenta Bronisława Komorowskiego) – jak by nie było MERKURY pokazuje Pana Prezydenta - Duda to inna bajka na pewno nie MERKURY jak pisze Pani Izabela. MERKURY pokazuje że „SILNY BO W GODNOŚCI I PRZEZ ZNAK I DOM VI inteligentny pracowity – jednak już pod HORYZONTEM i Dom już nie KARDYNALNY a UPADAJĄCY (choć jeszcze padają na niego "PROMIENIE" SŁOŃCA) (taki mniej pracowity) – i tu ważna dygresja PROSZĘ ZWRÓCIĆ UWAGĘ ,SPOTKAŁO SIĘ W TYM „DOMU VI” DWÓCH KANDYDATÓW MARS (DUDA) MERKURY (KOMOROWSKI) . Jednak DUDA ma ASA w rękawie DEKANAT W KTÓRYM LEŻY SZCZYT D IV A KTÓRYM RZĄDZI SŁOŃCE!!! No i jego aspekt do Punktu szczęścia.

MERKURY Pana Prezydenta w trakcie drugiej tury wejdzie w stan retrogradacji (WYCOFANIE) a 24-06-2015 o godzinie 21:00 (miało być zakończenie oficjalne wyborów ,jednak z powodu tego że jeden z wyborców zasłabł a następnie zmarł w miejscowości KOWALE (woj Śląskie), komisja wyborcza przedłużyła wybory o 1,5h jednak to nie mogło być brane pod uwagę przy interpretacji GDYŻ HOROSKOP HORARNY Z PYTANIEM „Kto wygra w drugiej turze wyborów prezydenckich Komorowski czy Duda? ZADANE BYŁO W WARSZAWIE DNIA 10.05.2015 g. 22:12:18 – (OFICJALNIE WTEDY WIADOMO BYŁO ŻE WYBORY ZAKOŃCZĄ SIĘ O 21:00 DNIA 24-06-2015) MERKURY jest wówczas w strefie „CIENIA” MARS (Pana Andrzeja Dudy ) natomiast jest „OŚWIETLONĄ” planetą przez SŁOŃCE i w ścisłej koniunkcji z DESCENDENTEM.

Teraz trochę o KSIĘŻYCU jest on jak by nie było DYSPPOZYTOREM Domu VIII. Domu który pokazuje „zniszczenie ale jednocześnie i regenerację” w tym konkretnym wypadku pokazuje zmianę na stanowisku Prezydenta Polski . I co widnieje w tymże DOMU VIII – JOWISZ (DYSPOZYTOR WCZEŚNIEJ WSPOMNIANEGO SATURNA W RETROGRADACJI ). Ustaliłem że SATURN wskazuje na Pana Prezydenta Komorowskiego – więc JOWISZ jako kolejny PRZEDSTAWICIEL „prezydenckiej nici wydarzeń” wskazuje na „rozkład” tej prezydentury. – Co ważne jeszcze to to że DOM VIII ZAMKNĄŁ W SOBIE ZNAK LWA A WSKAZUJE TO TRANSFORMACJE NA STANOWISKU „KRÓLA ,WŁADCY” W TYM WYPADKU PREZYDENTA.
KSIEŻYC zaś pokazuje co jest przedmiotem tego „rozkładu” Dom II – STAN POSIADANIA – W TYM WYPADKU WŁADZA ,HONOR ,ZASZCZYTY ,PRESTIŻ NO I PIENIĄDZE (bo to Dom II)– gdyż na szczycie tego domu znajduje się znak KOZIOROŻCA ściśle związany z Domem X a separujący KSIĘŻYC trygonem od prezydenckiego MERKUREGO i w opozycji do JOWISZA (również prezydenckiego) jak i dyspozytor Domu II SATURN wskazują że nie uda się utrzymać tego STANU POSIADANIA przez obecnego (na tamtą chwilę) PREZYDENTA.

KSIĘŻYC rzeczywiście pokazuje rozwój wydarzeń ,wchodząc do Domu VIII (a był w znaku LWA I DEKANACIE MARSA-tego Pana Andrzeja Dudy) - dnia 24-05-2015 o godz 21:00 pokazał koniec starego i początek nowego PREZYDENTA-patrz SŁOŃCE w Domu V o 22:30 – bo czym jak nie hazardem grą o najwyższy stołek w Polsce są wybory ;)) .

Jeszcze o opozycji KSIĘŻYC -JOWISZ o ile wiem Pan Prezydent Komorowski z wykształcenia jest HISTORYKIEM yhyyy (HISTORIA TO PRZECIEŻ KSIĘŻYC – bo to on przedstawia ten zawód w horoskopie) a Pan elekt Andrzej Duda to PRAWNIK (PRAWO TO JOWISZ – bo to on przedstawia w horoskopie prawo i prawników) ale to może tylko zbieg okoliczności ;).

Coś nie coś jeszcze o planetach których astrologia HORARNA nie bierze pod uwagę (a szkoda moim zdaniem) bo URAN (rewolucjonista) w aplikacyjnej koniunkcji ze szczytem Domu IV który niszczy stare struktury wyraźnie wskazuje na to że „NARÓD” Dom IV ma dość STARYCH STRUKTUR.
PLUTON – wyraźnie pokazuje TRANSFORMACJE w POLITYCE (znak KOZIOROŻCA)
NEPTUN – wyraźnie pokazuje ŻE W RUCH PÓJDĄ NIEZDROWE „MANIPULACJE ZA POMOCĄ SIRODKÓW MASOWEGO PRZEKAZU” - (DOM III – to środki masowego przekazu informacji TV ,Radio ,Internet …......) - kampania wyborcza pomiędzy dwoma turami pokazała to dokładnie brudy (NEPTUN) śmiecie pomówienia ,wyciągane na światlo dzienne przez ludzi związanymi z TV ,radiem i innymi środkami informacji.

Bez żadnych domysłów czytając krok po kroczku (jak szanowni astrolodzy sprzed setek lat ustalili) „igłą” jest DYSPOZYTOR SPRAWY ,OSOBY a „nicią wydarzeń” KOLEJNI WŁADCY (DYSPOZYTORZY) ZNAKÓW W KTÓRYCH PRZEBYWAJĄ I ZNAKÓW KTÓRE SĄ NA SZCZYTACH DOMÓW.

Jeszcze coś co mi się nasunęło to to że dyspozytorem godziny planetarnej z momentu obliczenia horoskopu jest SŁOŃCE tak pięknie robiące aspekt ścisłego sekstylu z Punktem Szczęścia a będące symbolem Pana Andrzeja Dudy.

Dlatego nie mogę zgodzić się z interpretacją Pani Izy co o tym sądzicie?
Walczak
Posty: 10
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2015/06/18 12:35 Przez Walczak.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16456
Re: Nie jasne interpretacje 8 lat(a), 3 mies. temu  
Nie wiem,jak dalece jesteś zawansowany w astrologii horarnej,ale sądząc według Twej interpretacji horoskopu na temat wyborów prezydenckich 2015 myślę,że nie bardzo.Pani Iza Podlaska jest świetnym i doświadczonym astrologiem horarnym a jej interpretacja pytania horarnego jest bardzo dobra.Nie musisz się z tą interpretacją zgadzać,to Twoja sprawa,ale w tym przypadku bardzo się mylisz.To zrozumiałe,że Pani Iza używając określenia „przypisuję“ niczego nie przypisuje weług własnego widzi mi się,ale oznacza to,że w tego typu pytaniach przeciwników umieszczamy („przypisujemy“) do domów I oraz VII właśnie według zasad astrologii horarnej,czego Ty nie zrozumiałeś.Masz rację ,że X dom to w astrologii horarnej oznacza między innymi prezydenta.Właśnie,między innymi,o tym trzeba pamiętać,bo zależy na konkretnym pytaniu.W tym pytanuiu chodzi o walkę dwóch kandydatów,więc X dom musi oznaczać to ,o co walczą (o stanowisko prezydenta) i nie interesuje nas,czy ktoś z nich jest prezydentem.Obaj są tutaj tylko kandydatami.Dlatego jest wielkim błędem umieszczenie (czyli przypisanie-Ty tego określenia nie lubisz) Komorowskiego do X domu.To,że Twoja interpretacja się również sprawdziła,jest kwestią przypadku.Tak nieraz bywa i przy niewłaściwym oznaczeniu domów.
Pani Iza również nic nie nagina w sprawie Księżyca.Postępuje według zasad,tylko Ty jakoś tego nie rozumiesz,albo masz za mało wiedzy.
Moja odpowiedź nie jest krytyką Twej interpretacji,lecz ostrzeżeniem, żeby w przyszłości w podobnych pytaniach nie popełniać błędów przy ustalaniu domów.
Bronek
Posty: 38
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Urodziny: 04/02
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16464
Re: Nie jasne interpretacje 8 lat(a), 3 mies. temu  
Ja też umieściłam Komorowskiego w X domu. I być może to że moja interpretacja się sprawdziła, też jest kwestią przypadku. To samo dotyczy Pani Izy.


astromix.pl/component/option,com_joomlab...w/id,51207/catid,10/
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2015/07/01 10:44 Przez lucy.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16474
Re: Nie jasne interpretacje 8 lat(a), 3 mies. temu  
Pytanie brzmiało : Kto wygra w drugiej turze wyborów prezydenckich Komorowski czy Duda? W tego radzaju pytań kandydatom zawsze dajemy I i VII dom. Żeby Komorowskiego można było umieścić do X domu, musiało by pytanie brzmieć : Czy Komorowski wygra w drugiej turze wyborów prezydenckich? To duża różnica.W każdym razie ciekawe,że obie opcje dały jednakową odpowiedź.
Bronek
Posty: 38
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Urodziny: 04/02
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16475
Re: Nie jasne interpretacje 8 lat(a), 3 mies. temu  
Kto wygra w drugiej turze wyborów prezydenckich Komorowski czy Duda? W tego radzaju pytań kandydatom zawsze dajemy I i VII dom.

Frawley "Podręcznik astrologii horarnej" s. 221

"Większość wyborów można postrzegać jako zmagania króla przeciwko komuś ... " i tak też zrobiliśmy w tym przypadku. Król był, więc nie było powodu udawać że go nie ma :)
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16478
Re: Nie jasne interpretacje 8 lat(a), 3 mies. temu  
Może być,jak podaje Frawley.Ma to swoją logikę.Ja jednak zostanę przy swoim.Może nadarzy się kiedyś okazja do zadania tego pytania w innych wyborach prezydenckich,gdzie jednym z kandydatów będzie równierz kandydat na stanowisku prezydenta i sprawdzić obie metody,która z nich się sprawdzi.
Bronek
Posty: 38
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Urodziny: 04/02
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16489
Re: Nie jasne interpretacje 8 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Witam Panie Bronku
Pytanie sformułowane było TAK
"Kto wygra w drugiej turze wyborów prezydenckich Komorowski czy Duda"
Tak więc mamy wymienionego z nazwiska Pana Prezydenta Komorowskiego (D X) on faktycznie jest PREZYDENTEM. Nie przestał nim być na czas wyborów takie są fakty.
A co Pan Panie Bronku sądzi o źle odczytanych pytaniach a nawet źle zrozumianych. Wówczas brniemy w ciemny zaułek trzymając się kurczowo nie pewnych zasad i próbujemy zinterpretować to na "własną modłę".

Uważam że jeżeli mam do wyboru Dom określający osobę po tym czym się zajmuje ,kim jest i kogo sobą reprezentuję to wówczas moja ocena wydarzeń dotycząca jego osoby będzie bardziej szczegółowa niż gdybym "przypisał" coś do jakiegoś Domu bo tak powiedział np. jakiś słynny astrolog. Pozdrawiam
Walczak
Posty: 10
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 1