Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 1
TEMAT: Mohandas Gandhi
*
Mohandas Gandhi 10 lat(a) temu  
Specjalnie dla Potrka

[Kliknij aby powiększyć]

Pzdr.
panTo
Admin
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/06/04 22:41 Przez panTo.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Mohandas Gandhi 9 lat(a), 12 mies. temu  

1. Wg teorii radości planet Merkury raduje się w I domu – daje to duże zdolności intelektualne. Człowiek może bardziej utożsamiać się ze swoim intelektem niż swoim ciałem.

2. Księżyc w Lwie w X domu – król, który zyska wielką popularność. On w tym wszystkim jest taki teatralny, taki dramatyczny.

3. Bardzo silne obsadzenie znaków stałych – człowiek, który uparcie będzie dążył do celu, który sobie postawił.

4. Ascendent i Słońce w Wadze dają duże zdolności dyplomatyczne.

5. Władca horoskopu Wenus we władaniu Marsa, który jest władcą VII domu – walka z innymi aż do śmierci.

6. Wenus – czyli on – jest we władaniu innych, ale inni są w obrębie jego domu – tak to ładnie się przekłada na tę walkę, którą toczył z Anglikami.

7. Bardzo silne obsadzenie domów kątowych – człowiek wybitny, który do wielu rzeczy w życiu dojdzie.

8. Silne połączenia między władcami I, X oraz VII domu – silne wskazanie na osiągnięcie sukcesu poprzez innych ludzi.

9. Słońce jako dyspozytor Księżyca, który jest władcą X domu jest w upadku oraz w XII domu – zrezygnowanie ze sławy i zaszczytów.
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/06/08 02:42 Przez panTo.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Nehru tak pisał o Gandhim :

Wydaje mi się , że dominowały w Nim dwie naczelne cechy : poszukiwanie prawdy i nieustraszoność. To one zaprowadziły Gandhiego na drogę , na którą większość ludzi rzadko wstępuje .

Okoliczności i życiowe niejednego niejednego z spośród nas zmuszają do zawierania kompromisu z prawdą , wielu lęka się następstw, jakie może za sobą pociągnąć przystąpienie do akcji , którą skądinąd uważamy za słuszną.

Był nieprzejednany , gdy w grę wchodziły sprawy zasadnicze, a przecież jednocześnie był niezmiernie ludzki i ten właśnie bijący od niego humanizm sprawiał , ze Gandhi był tak bardzo wyrozumiały w obcowaniu z ludźmi .

( ...) Miał zdumiewającą zdolność przyciągania do siebie ludzi, nawet tych , którzy się z nim nie zgadzali .

Idea pokoju nie była dla Niego jakimś odległym ideałem, do którego trzeba dążyć, ale czymś co należało realizować w codziennej praktyce.

Gandhi wierzył ponadto, że jakkolwiek słuszny mógłby być cel, do którego się dąży , to przestanie nim być w chwili , gdy będzie się go realizować niegodnymi środkami. Toteż dla Niego równie ważne były środki, jak i metody działania.

(...) kierował posługując się nie tylko swoja mądrością , lecz także politycznym rozumem.

Gandhi stał się „ Ojcem Narodu” , jak go z miłością nazywano , a przecież Jego nauki są przeznaczone nie tylko dla Jego narodu, lecz również dla wszystkich innych narodów

Nehru we wstępie do Autobiografii Gandhiego , Warszawa 1969.

Polecam też ksiązkę Catherine Clement Gandhi- mocarz wolności, Wrocław 1994

Paula Weronika
lula322
:)
graphgraph

Horoskopy Gandhiego i Hitlera:

[Kliknij aby powiększyć]

1. Władca Horoskopu w domu kątowym oraz w koniunkcji z Marsem. Wskazuje to na osoby waleczne. Władcy X domu w domach kątowych, to podkreśla zdecydowanie w działaniu zmierzającym do osiągnięcia celu.

2. Podkreślenie znaków stałych w tych horoskopach wskazuje na uparte trwanie w swoich radykalnych poglądach.

3. Wedyjczycy zliczają ile naturalnych malefików i benefikow znajduje się w domach kątowych i na tej podstawie wnioskują o szczęściu w życiu WłH. Gdy popatrzymy na te horoskopy w ten sposób, to widać, że Gandhi będzie człowiekiem szczęśliwym i uśmięchniętym, a Hitler smutnym i zgorzkniałym. Porównaj z: www.lightonvedicastrology.com/online_course_lesson_6_1.htm

To łączy się z tym, co kiedyś pisał Rafał Gendarz:

Benefiki w kendra (domy kątowe) lub trikoṇa (domy 1, 5, 9) kiedy są w upadku prowadzą do niefortunnych wydarzeń, szczególnie gdy planeta się cofa, często porównuje się taką pozycję do stanu klątwy (ṣāpa) w horoskopie. Malefiki w upadku w kendra prowadzą do dużych finansów oraz sukcesu, natomiast kiedy są w egzaltacji prowadzą do duchowości. Planeta w egzaltacji daje idealizm. Planety w swoim znaku (swakshetra) bądź w egzaltacji (uca) w Kendra prowadzi do Mahapurusa yogi (Hamsa - Jowisz, Malavya - Wenus, Bhadra - Merkury, Rucaka - Mars, Śaśa - Saturn) i gwarantuje błogosławieństwa oraz inteligencję związaną z daną planetą.
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/06/08 14:24 Przez panTo.

Horoskopy Hitlera i Gandhiego wg zodiaku gwiazdowego (wedyjskiego)

W horoskopie Gandhiego:
– wg zodiaku syderycznego Maalavya Yoga (silna Wenus w domu kątowym)
– wg systemu zachodniego Ruchaka Yoga (silny Mars w domu kątowym)

W horoskopie Hitlera:
– wg zodiaku syderycznego Ruchaka Yoga (Silny Mars w domu kątowym)
- wg systemu zachodniego Maalavaya Yoga (silna Wenus w domu kątowym)

Gdybym miał wnioskować po sygnifikatorach ogólnych, to do Gandhiego bardziej byłbym skłonny przypisać Wenus, a do Hitlera Marsa. Widać, że w przypadku tych Yóg zodiak syderyczny jakby lepiej się sprawdzał.

Definicja tych Yóg:

11.4.1 Ruchaka Yoga – Silny Mars w domu kątowym
Results: One born with this yoga is a great man of fiery nature. He has a lot of
enthusiasm. He is a natural leader. He loves to fight wars and he is victorious over
enemies. He is discriminative and a devotee of learned people. He is well-versed in
occult sciences. He has good taste. He is always successful.

11.4.4 Maalavya Yoga – Silna Wenus w domu kątowym
Results: One born with this yoga is a great man of watery nature. He emits a lustre
akin to moonlight. He enjoys tasty food. He has luxuries. He has excellent health. He
is well-versed in arts.

Narasimha Rao; Vedic Astrology An Integrated Approach

Nie wiem, pomyślę, jeszcze nad tym...
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/06/08 14:52 Przez panTo.

Mars w swoim znaku ale w złych aspektach, a więc maleficzne działanie.W całym horoskopie ta planeta ma najwyższą godność. Mars jest nie tylko w swoim znaku ale też w swoim domu. To osoba, która nie atakuje bezpośrednio jak Baran ale z ukrycia, podstępnie jak Skorpion. Pierwsze skojarzenie, że jest to osoba wojownicza i na pewno bardzo asertywna. I tu od razu się nie zgadza, bo M.Ghandi był całkowicie przeciwny przemocy.

Znalazłam coś takiego:

Gandhi sprzeciwiał się wszelkiego rodzaju gwałtowi, ale gwałt stosował wobec własnego ciała: ciągle sobie czegoś odmawiał, czy to w diecie, ciągle poszcząc, czy to w obyczaju, ślubując celibat, kiedy miał 31 lat
Mars w 1 domu i do tego Mars na Wenus władcy Asc czyli gwałt na sobie.( nie myślałam o tym tak, bo ascezę kojarzyłam z Saturnem np koniunkcja Saturna ze Słońcem ).Mars włada też 7 domem, a więc walka skierowana nie tylko przeciwko sobie ale także przeciwko drugiemu człowiekowi (?).

walka z innymi aż do śmierci
Brak przemocy jest pierwszym przykazaniem mojej wiary. Jest też ostatnim z moich przekonań. Bierny opór został stworzony jako broń ludzi słabych, nie wyłącza on możliwości, że dla osiągnięcia celu użyje fizycznej przemocy.

W tych dwóch zdaniach sa sprzeczności. Odczytuję to tak, że ta osoba z jednej strony nie chce przemocy ale z drugiej strony chce walki i ma problem z pogodzeniem jednego z drugim.

Chciałabym jasno zobaczyć w tym horoskopie, co tu symbolizuje ten protest przeciwko przemocy. Chyba jest to Wenus.. Wenus jest władcą horoskopu, w Skorpionie, w 1 domu i w złych aspektach "produkuje pozorne dobro lub ukryte słabości". Wydaje mi się, że M.Ghandi był świadomy swojej słabości ( świadomość siebie dają planety w 1 domu )i dlatego z nią walczył. Dlatego nakładał na siebie trud ascezy.

To, że Mars włada planetami w 1 domu, Asc przez Wenus, 2 domem i 7 domem może wskazywać na to, że on walczy ze sobą (1)i z innymi (7) o swoje wartości (2).

Wenus jest tym brakiem przemocy, którą jednak rządzi przemoc Mars. Wenus włada Jowiszem -

Brak przemocy jest pierwszym przykazaniem mojej wiary.

Przekonania to Merkury, w tym samym znaku i domu co Mars.[quote]Jest też ostatnim z moich przekonań.

Sprzeciwiał sie przemocy sam stając sie jej ofiarą. Nastapił skuteczny zamach na jego osobę. Trudne aspekty Marsa zadziałały maleficznie mimo dobrej pozycji Marsa.

Natomiast porównując horoskop K.Wojtyły, Mars jest w detrymencie, w 12 domu ale bez aspektów, jedynie antiscion. Były 2 zamachy z ukrycia ( 12 dom) ale bez skutku śmiertelnego.

Mars w 1 domu to aktywność w kierunku zdobycia niezależności, niepodległości. Ja jestem, nikogo nie potrzebuję i od nikogo nie zależę.
Wenus tu nie pasuje, bo sama jej natura to dawanie siebie, bycie zależnym od kogoś, bo nie da się byc z kimś w zwiazku i być jednocześnie całkowicie niezależnym.

Bierny opór został stworzony jako broń ludzi słabych, nie wyłącza on możliwości, że dla osiągnięcia celu użyje fizycznej przemocy.

Wenus jest w koniunkcji z Marsem i staje sie jego bronią. Wenus symbolizuje kogoś słabego, podległego, kto ma zbyt mało siły, by się bronić. Ta koniunkcja jest w Skorpionie, czyli podstępne działanie. Wenus Włada Asc, Słońcem, Jowiszem. Ta osoba świadoma swej słabości, wykorzystuje jak tylko może swoja słabośc by sie bronić, by być niepodległym.

Bierny opór mógłby przekształcić się w aktywny gdyby szanse były większe ale wobec małych szans to było jedyne wyjście.

Słaba pozycja Wenus i jej trudne aspekty wskazuja na trudności w zwiazkach.

została jego żoną, kiedy miał lat 13 i nie rozumiał, co się dzieje. Śluby w Indiach są aranżowane przez rodziców...Gandhi pokochał swoją żonę-dziecko miłością zmysłową i cały czas o niej myślał. Kontrolował każdy jej ruch, niewolił ją. Zarazem chciał być jej wiernym na zasadach wzajemności. Dręczył żonę atakami zazdrości (całkowicie nieuzasadnionej). W końcu dał żonie wolność i przeszedł na celibat..Kochał żonę bezgranicznie, ale wyrządzał jej wiele przykrości. Chciał, żeby wynosiła nocniki po obcych i żeby robiła to z radością. Nie mogła się zgodzić i raczej była gotowa odejść, więc siłą wyrzucał ją z domu. Do sprzeczek dochodziło często, potrafili być dla siebie bardzo nieuprzejmi.

Mars powodował zaborczość i chęc kontrolowania miłości, a także kłótliwość. Wenus jest całkiem zawładnięta przez Marsa i przez 1 dom. Dlatego celibat to było zapewne jedyne wyjście, bo kompromis w postaci Wenus (zawładniętej zaborczym Marsem) i Słonca w upadku był niemożliwy.

[quote][Przed kobietą i pożądaniem chroni Bóg./quote]

Był jedynym bojownikiem o wolność Indii, który jednocześnie przyjaźnie odnosił się do głównego adwersarza – Wielkiej Brytanii.

Gdzie w horoskopie jest nasz kraj ojczysty? - najpierw pomyslałam o domu 4, naszym domu rodzinnym, korzeniach. Ale nasza ojczyzna to znacznie więcej niż nasz dom rodzinny, bo stoi ponad naszym domem. Pomyślałam więc, że ojczyzna musi byc w domu 10. W horoskopie M.Ghandiego to ładnie widać: na szczycie domu 10 Rak i tak samo w 10 domu Księżyc, we Lwie.
Uważany jest za ojca narodu i patrona partii Kongres

Jego imiona Mohandas Karamczand mogą oznaczać "sługę piękna" oraz "zmieszany (zakłopotany) księżyc"
Słońce jest władcą Księżyca - pkt 9 powyżej.

Brytyjczycy skazywali go wielokrotnie na kilkuletnie więzienie. Głodował tam, zapowiadając głodówkę do śmierci. Brytyjczycy się cofali i Gandhi się cofał, po czym znowu dochodziło do starcia frontalnego.
- Słońce.

Opozycja na osi domów 1-7, czyli napięcie między moją sprawą, a sprawą drugiego człowieka. Ogniskową rozładowująca to napięcie jest Księżyc w 10 domu.

Ten człowiek staje się "duchowym Królem" swojego narodu, o którego wolność walczy.

Jowisz i 7 dom - poszerzanie wartości drugiego człowieka, człowieka słabego i "zacofanego". Wartość podkreślona 2 razy, przez znak Byka i przez Saturna w drugim domu, ktorym włada Jowisz. Jowisz włada też 6 domem - służenie człowiekowi.

Walczył o prawa dla niedotykalnych, czyli najbardziej poniżanych i upodlonych hindusów, ale sprzeciwiał się wykluczeniu tej kasty z hinduizmu, co zamierzali uczynić Brytyjczycy

„Nie” wypowiedziane z najgłębszym przekonaniem jest lepsze niż „tak” powiedziane by sprawić przyjemność lub, co gorsza, uniknąć problemów.

Merkury w Skorpionie mówi "z najgłębszym przekonaniem".

Nawet jeśli tylko ja jeden mówię prawdę, to prawda ciągle pozostaje prawdą.
Nie jest moim celem budowa prawdziwej autobiografii. Po prostu chcę opowiedzieć historię moich eksperymentów z prawdą... jako, że moje życie składa się wyłącznie z takich eksperymentów.

Co to jest prawda?

Najbardziej szczere, otwarte i bezpośrednie sa znaki ogniste. W Strzelcu jest Saturn, we Lwie Księżyc.
Ale Słońce jest w 12 domu w upadku, co mogłoby oznaczać, że ta osoba coś ukrywa, nie jest szczera. Merkury w skorpionie także głeboko ukrywa to co chce przekazać ale Merkury jest w 1 domu kątowym więc na pewno wyrzuci z siebie co mu na duszy leży.
Natomiast Słońce włada Księżycem i jest od niego 3 domy ( komunikacja), a więc jeśli nawet Słońce chciałoby się schować to Księżyc wszystko wyśpiewa.

Okoliczności życiowe niejednego z spośród nas zmuszaja do zawierania kompromisu z prawdą

Z prawdą nie ma kompromisów. Prawda jest jedna. W tym horoskopie ja nie widzę kompromisu.

Cytaty: www.eioba.pl/a88647/ghandi , pl.wikiquote.org/wiki/Mohandas_Karamchand_Gandhi
neptis
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/06/08 15:37 Przez panTo.Powód: Dodałem horoskop.

Re: Mohandas Gandhi 9 lat(a), 11 mies. temu  
Podobna kombinację Mars i Wenus w Skorpionie ma Maria Skłodowska ale w 10 domu i Mars jest władca MC. Dochodzi tam jeszcze Saturn, który jest w scisłej koniunkcji z Wenus i jest władca Asc.

www.astro.com/astro-databank/Curie%2C_Marie
neptis
graphgraph

Do góryStrona: 1