Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 123
TEMAT: Sekty planetarne
*
#7552
Sekty planetarne 13 lat(a), 10 mies. temu  
Sekta nocna - gdy Słońce jest poniżej horyzontu, bardziej wygodne i wydajne są : KSIĘŻYC, MARS, WENUS.

Sekta dzienna - gdy Słońce jest powyżej horyzontu, bardziej wygodne i wydajne są : SŁOŃCE, JOWISZ, SATURN

Sekta wpływa na jakość planety, tzn. charakter maleficzny bądź beneficzny w danym wykresie.
Maleficzne działanie Marsa i Saturna może być łagodniejsze lub nawet zmienić się na korzystne gdy Saturn jest w wykresie dziennym, a Mars nocnym.

To samo dotyczy benefików, Wenus działa korzystniej w wykresie nocnym, a słabiej w dziennym, analogicznie Jowisz.

Planety „radują się” gdy są nad horyzontem dla wykresu dziennego ( Słońce, Jowisz, Saturn ) i pod horyzontem dla wykresu nocnego (Księżyc, Mars, Wenus ).

Drugim warunkiem radości jest, że planety nocne wolą być w znakach żeńskich ( Byk, Rak, Panna, Skorpion, Koziorożec, Ryby ), a planety dzienne w znakach męskich ( Baran, Bliźnięta, Lew, Waga, Strzelec, Wodnik ).

„W myśl tej teorii z horoskopem dziennym pracuje się zupełnie inaczej niż z horoskopem nocnym. Wg tej teorii w horoskopie Allena najważniejsze są Księżyc, Wenus oraz Mars.” www.astrolabium.pl/forum/3-astrologia-pr...e-i-upadek-merkurego

Księżyc jest pod horyzontem ale w znaku męskim, Wenus podobnie, a Mars pod horyzontem w znaku żeńskim, więc ma najlepszą pozycję ( to pewnie stan Hayz ).
Mars w 5 domu –cała aktywność skierowana na twórczość. Trygon z MC – wyniesienie tej twórczości, sława związana z twórczością.
Skoro ma zmniejszać się działanie maleficzne Marsa, to kwadrat do Wenus powinien mieć mniej niekorzystne działanie. Wenus jest symbolem sztuki, prawie wchodzi do 3 domu pisarstwa. Wydaje mi się, że ten kwadrat wskazuje na „ zniekształcone” uprawianie sztuki ale ponieważ Mars i Wenus „radują się” w swoich pozycjach to ta zdeformowana sztuka wychodzi na dobre, jest ceniona.

Bardzo ciekawa ta teoria. A na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że Jowisz ma najwięcej do powiedzenia.

Dodatkowo w antiscion Marsa stoi Merkury. Wygląd Allena (Merkury jako władca Asc) wydobywa na światło dzienne jego potencjał twórczy, przyczynia się do tego potencjału.

Mam pytanie: jak otworzyć w programie ZET kolumnę H ?

Pozdrawiam
Aga

PS. Złapałam bakcyla na całą tą stronę :), niestety mam za mało czasu, by to wszystko ogarnąć. Może jak mi dziecko podrośnie to rozwinę z nim skrzydła.
neptis
Posty: 243
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7553
Re: Sekty planetarne 13 lat(a), 10 mies. temu  
*
Rudzińska
Posty: 154
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2011/04/13 13:22 Przez Rudzińska.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7554
Re: Sekty planetarne 13 lat(a), 10 mies. temu  
neptis napisała:
Wg tej teorii w horoskopie Allena najważniejsze są Księżyc, Wenus oraz Mars. www.astrolabium.pl/forum/3-astrologia-pr...e-i-upadek-merkurego
Tutaj masz film o tym, jak linkować do konkretnych wypowiedzi na naszym forum:



Mam pytanie: jak otworzyć w programie ZET kolumnę H ?

Na dole po prawej stronie: Sect, Hayz

niestety mam za mało czasu, by to wszystko ogarnąć. Może jak mi dziecko podrośnie to rozwinę z nim skrzydła.
Spokojnie, na zgłębianie prawd zawartych w ruchach planet mamy przecież jeszcze całe życie :)

Dobra, zmykam do roboty, bo jutro zdanie projektu...

Pzdr.
panTo
Admin
Posty: 1636
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/05/09 22:51 Przez panTo.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7555
Re: Sekty planetarne 13 lat(a), 10 mies. temu  
Aga, zapomniałaś dodać jedną rzecz, chodzi o Merkurego, który może należeć do sekty dziennej lub nocnej. To, do której sekty należy, zależy od tego, czy wschodzi przed, czy za Słońcem:

- jeżeli wschodzi przed Słońcem, należy do sekty dziennej,
- jeżeli wschodzi za Słońcem, należy do sekty nocnej.

I przeklejam linki z wypowiedzi o Woodym Allenie (www.astrolabium.pl/forum/3-astrologia-pr...=7&start=21#7546)

en.wikipedia.org/wiki/Astrology_of_sect
horoscopicastrologyblog.com/2008/11/25/the-astrology-of-sect/
– przykład pracy z sektami (bardzo dobry artykuł): www.astrologyinstitute.com/Articles/arti...tical_Beginning.html

*******************

Zwróć uwagę na jeszcze jedną rzecz. Chodzi o władców żywiołów, o których wcześniej pisałaś (www.astrolabium.pl/forum/3-astrologia-pr...=7&start=14#7514), a których tabelki są tutaj:

http://wiki.astrolabium.pl/index.php/Zes..._Władcy_żywiołów

Zwróć uwagę, że system władztw żywiołów u Ptolemeusza i Doroteusza opiera się na sektach planetarnych.

Pzdr.
panTo
Admin
Posty: 1636
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/05/09 23:16 Przez panTo.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7575
Re: Sekty planetarne 13 lat(a), 10 mies. temu  
Jak rozpatrywać Słońce i Księżyc w horoskopie dziennym i nocnym?

W dzień widoczne jest tylko Słońce, a Księżyca jak gdyby nie było. Nocą widać tylko Księżyc ale to nie znaczy, że nie ma Słońca. Podobnie musi być z horoskopem. Osoby urodzone w dzień świecą cechami Słońca, a urodzone w nocy ukazują oblicze Księżyca. Cechy niewidocznego Słońca lub Księżyca są ukryte w głębi tego człowieka, są niewidoczne dla otoczenia, sam ich właściciel może być nie w pełni ich świadomy.

Osoba urodzona w dzień jest też bardziej otwarta, bezpośrednia, zrozumiała dla świata, bo jak dzień jest jasna i widoczna z każdej strony.
Osoba urodzona w nocy jest skryta, zamknięta w sobie, bardziej skomplikowana, bo osnuwa ją tajemnica nocy.


[Kliknij aby powiększyć]

Patrząc na Woodego Allena i jego Słońce w Strzelcu i Księżyc w Wodniku, widzę w nim przede wszystkim Wodnika – oryginalny, zdystansowany do siebie i innych „paralityk” z 6 domu.

Wenus jest najmocniejsza w tym horoskopie i „patrzy w przyszłość” na inne planety ( we własnym znaku, we wzajemnej recepcji z Saturnem przez egzaltację w koniunkcji ze Spicą www.astrolabium.pl/forum/24-gwiazdy-stal...ca--klos--alfa-panny i Arcturusem )

Planety patrzące w przyszłość mają przewagę nad innymi planetami, kontrolują je. Planeta 1 patrzy w przyszłość na planetę 2, jeśli planeta 1 stoi w znaku zodiaku wcześniejszym niż planeta 2 ( patrząc na kolejność znaków odwrotnie do wskazówek zegara ). Planeta 2 z kolei rzuca z powrotem promienie na planetę 1.

Wenus jest więc głównym motywem postępowania W.Allena.

Znaczenie Wenus jest oczywiste – sławny artysta.
Wenus patrzy na Księżyc i jest z nim w trygonie.
Władcą żywiołu dla Księżyca i Wenus jest Merkury.

Odczytuję to jako harmonię w związku twórcy(Księżyc, który tu zastępuje Słońce)ze stworzonym dziełem ( Wenus ). Także odgrywanie ról w swoich filmach, przez co film ten nabiera jeszcze lepszego efektu.

Merkury ma najsłabszą pozycję – wygląd jest najsłabszym punktem tej osoby.
Merkury jest władcą żywiołu dla Księżyca i Wenus.
Najsłabszy włada najsilniejszym i jeszcze patrzy na Wenus do tyłu. Czy może to oznaczać sztukę opartą na autoironii? Komedia intelektualna.

Mars jest gorący i suchy, noc jest wilgotna i zimna, więc ochładza Marsa, zmniejsza jego maleficzne cechy.
Saturn jest zimny i wilgotny, więc dzień go rozgrzewa i wydobywa z niego bardziej pozytywne cechy.
Natura planet : www.astrolabium.pl/forum/28-astrologia-k...lanety-u-ptolemeusza

Natura planety aspektującej może być ważniejsza niż typ aspektu. Odwrotnie niż w nowoczesnej astrologii – kwadrat Jowisza może być beneficzny, a sekstyl Saturna może być trudny. Dlatego kwadrat Wenus z Marsem uważam za korzystny i podtrzymuję moją wczesniejsza wypowiedź.

Saturn, jest nad horyzontem, ale z kolei w znaku żeńskim. Kwadrat do planet z 4 domu powinien być niekorzystny, zwłaszcza, że dyspozytor Saturna jest jedną z tych planet. Pierwsze skojarzenie to trudności w związkach, w rodzinie, w twórczości, z dziećmi.
Jowisz oznacza prawo i moralność – związki „ spoza prawa”, niemoralne. 3 żony, 2 partnerki i 4 żona w postaci adoptowanej córki mówią same za siebie.

Jak interpretować planetę, na którą patrzą wszystkie pozostałe?
Jeśli planeta patrząca w przyszłość jest przyczyną to planeta patrząca wstecz musi być skutkiem.

Kwadrat Wenus z Marsem w 5 domu może mieć wpływ na poruszanie w swojej twórczości tematyki seksualnej, oczywiście seksu nieharmonijnego.

Wenus, Saturn i Mars są ze sobą powiązane.
Wenus i Saturn są we wzajemnej recepcji przez egzaltację. Saturn jest władca Marsa, a Mars jest władcą troistości dla Saturna.
Z tego może wynikać, że W.Allen może odnaleźć spełnienie w partnerstwie poprzez aktywne uprawianie sztuki o tematyce miłosno-erotycznej lub poprzez swoją córkę-partnerkę!

Jowisz nie jest w swojej sekcie, a więc jego pozytywne działanie wynikające z bycia we własnym znaku i własnej troistości, będzie obniżone.

Jowisz w 4 domu może być związany z religią wyniesioną z domu – żydowskie pochodzenie. Gdyby nie rozpatrywać sekt to pierwsze skojarzenie z tym Jowiszem, to że jest to osoba głęboko wierząca, która swoja wiarę wyniosła z domu. Tymczasem W. Allen jest ateistą i na dodatek opowiada kawały o Bogu. Jowisz patrzy na Marsa czyli aktywne uprawianie sztuki jest związane z jego podejściem do religii, nie ukrywa tego..
neptis
Posty: 243
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2010/05/16 00:18 Przez panTo.Powód: Dodałem horoskop Woodego Allena
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7580
Re: Sekty planetarne 13 lat(a), 10 mies. temu  
Witaj Aga!

> W dzień widoczne jest tylko Słońce, a Księżyca jak gdyby nie było. Nocą widać tylko Księżyc ale to nie znaczy, że nie ma Słońca.

No nie wiem, nie wiem, co mam o tym myśleć, bo jak jakiś czas temu wracałem samochodem z wypadu za miasto, to widziałem zarówno Słońce, jak i Księżyc. Działo się tak w okolicach pełni. Z kolei w okolicach nowiu w nocy nie widać ani Słońca ani Księżyca.

> Osoba urodzona w dzień jest też bardziej otwarta, bezpośrednia, zrozumiała dla świata, bo jak dzień jest jasna
> i widoczna z każdej strony. Osoba urodzona w nocy jest skryta, zamknięta w sobie, bardziej skomplikowana,
> bo osnuwa ją tajemnica nocy.


Patrzę na to trochę inaczej:

Sekta dzienna: Słońce, Jowisz i Saturn
Sekta nocna: Księżyc, Wenus oraz Mars

Planety z sekty nocnej kojarzą mi się z popędliwością. Planety z sekty dziennej kojarzą mi się ze świadomością. Z Michaelem ostatnio o tym rozmawialiśmy i on też coś takiego zauważył. Napisz proszę, czy coś takiego 'wyczuwasz'.

Rafała Gendarza muszę o to podpytać, bo coś mi się kojarzy, że gdzieś w dyskusjach z nim on dokonywał podobnego podziału planet i nawet po wedyjsku jakoś to nazywał, ale wtedy jeszcze nie operowałem pojęciem sekt planetarnych i w tym kontekście nie zwróciłem na to uwagi. Podpytam się go o to, i jak coś będę wiedział, to skrobnę...

*******

> Planeta 1 patrzy w przyszłość na planetę 2, jeśli planeta 1 stoi w znaku zodiaku wcześniejszym niż planeta 2
> (patrząc na kolejność znaków odwrotnie do wskazówek zegara ). Planeta 2 z kolei rzuca z powrotem promienie na planetę 1.


Skąd ta teoria?

> Merkury ma najsłabszą pozycję – wygląd jest najsłabszym punktem tej osoby.

No, no, cóż za piękne wglądy. Podoba mi się to!

Początkującym wyjaśniam: Agnieszka prawdopodobnie wnioskuje tutaj na podstawie Merkurego, jako władcy Ascendentu. Skoro Ascendent, to ciało, a jego Władca jest słaby, to ciało WłH będzie...

Aga popraw mnie, jeśli się mylę.

Pzdr.

PS. Kogo następnego bierzemy na warsztat? Napisz proszę jakieś imię i nazwisko, przygotuję kółko i 'rozbierzemy' go klasycznie...
panTo
Admin
Posty: 1636
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/05/16 00:42 Przez panTo.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7589
Re: Sekty planetarne 13 lat(a), 10 mies. temu  
Planety z sekty dziennej kojarzą mi się ze świadomością.

Też tak myślę, ale jak to odnieść do sekty nocnej? – nieświadomość.
Jeśli Księżyc to podświadomość to osoby z sekty nocnej postępują instynktownie, intuicyjnie.
Słońce to rozum - sekta dzienna obserwuje świat, który wyraźnie widzi, wyciąga wnioski i na tej podstawie działa.
Księżyc to emocje – sekta nocna nie widzi świata, lub widzi go niewyraźnie, w zniekształconej przez cienie postaci, wyczuwa go, może się opierać tylko na instynkcie.

Planety z sekty nocnej kojarzą mi się z popędliwością.

Popędliwość to gwałtowność, porywczość, wybuchowość.
Sama jestem urodzona w nocy i nie ma we mnie takiej cechy.
Popędliwość może być skutkiem trudności w zrozumieniu tego niejasno widzianego świata. Logika nakazuje liczyć przynajmniej do 10 zanim się zareaguje, a emocje rwą do przodu.

Kieruję się instynktem, planuję ale nie trzymam się sztywno obranej drogi, żyję jakby nieświadomie,po omacku, impuls popycha mnie do zmiany, wszystko samo się jakoś układa.

Zastanawiałam się jeszcze nad rolą jaką ma odegrać w życiu człowiek z sekty dziennej i nocnej. Słońce ma tworzyć, ma świecić dla ludzi, dawać im światło i ciepło. Na dzień przypada nasza największa aktywność, w nocy odpoczywamy po trudach dnia.
Jaką funkcję maja planety z sekty nocnej?
Noc zapewnia schronienie, a jeśli znajdziemy to schronienie możemy poczuć się bezpieczni. Czy osoby z sekty nocnej mają chronić, zapewniać bezpieczeństwo?

No nie wiem, nie wiem, co mam o tym myśleć, bo jak jakiś czas temu wracałem samochodem z wypadu za miasto, to widziałem zarówno Słońce, jak i Księżyc. Działo się tak w okolicach pełni. Z kolei w okolicach nowiu w nocy nie widać ani Słońca ani Księżyca.



Na pewno faza Księżyca ma duży wpływ. Gdy Księżyca „przybywa” tj. u W.Allena dostaje on 2 punkty dodatnie. Gdy „ubywa” 2 pkt. ujemne. W czasie nowiu najbardziej maleficzne położenie 5 pkt. ujemnych za spalenie. A w pełni to nie wiem.
Pełnia to opozycja Słońca do Księżyca, a więc niekorzystna. Ale wydaje mi się, że pełnia jest bardziej niekorzystna dla sekty nocnej, gdy Słońce jest pod horyzontem, a Księżyc nad horyzontem. Dla sekty dziennej Słońce i Księżyc leżą w swoich sektach ( z tym, że znak może być tylko żeński lub męski dla obu świateł), a więc opozycja między Słońcem i Księżycem może być pozytywna. Przykładem takiej osoby może być Michalel Jackson ( 29.08.1958 10:00 Gary, Indiana, USA), szkoda tylko, że Słońce w znaku żeńskim.
PanTo, jeśli znajdziesz taką osobę z opozycją Słońca do Księżyca, ze Słońcem w stanie Hayz, to moglibyśmy się nią zająć, a jeśli nie to może być M.Jackson.

******

Coś takiego jak "planeta patrząca w przyszłość" było w tym tekście www.astrologyinstitute.com/Articles/arti...tical_Beginning.html ale nie wiem czy to dobrze zinterpretowałam, bo wcześniej też się z tym nie zetknęłam

Pozdrawiam
Aga
neptis
Posty: 243
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2010/05/16 14:44 Przez panTo.Powód: Poprawiłem link do artykułu, bo się wysypywał...
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 123