Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Księżna Diana - horoskop klasyczny
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 12
TEMAT: Księżna Diana - horoskop klasyczny
*
Księżna Diana - horoskop klasyczny 10 lat(a), 2 mies. temu  
Źródło danych: www.astro.com/astro-databank/Diana%2C_Princess_of_Wales

Więc Władcy Horoskopu Jowisza w II domu jeszcze nie rozumiem, ale widzę, że Wł. X domu jest w domu V i jest dokładnie w punkcie lustrzanym (Contr-Antiscia, czyli odbicie lustrzane poprzez oś Baran-Waga) Włacy Horoskopu. To mi się kojarzy karierą związaną z urodzeniem królowi potomstwa. :)
panTo
Admin
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/04/05 18:27 Przez panTo.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Księżna Diana - horoskop klasyczny 10 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Jowisz-władca horoskopu w 2 domu – osoba, dla której charakterystyczne jest posiadanie czegoś – z jednej strony ja to hamuje (Saturn ), z drugiej powoduje jej wzrost ( Jowisz ) ale ogólnie nie wiadomo o co w tym wszystkim chodzi (Neptun). Najbardziej jednak zwrócił moją uwagę Palec Boży, który jest wymierzony prosto w Jowisza, władce horoskopu. Przez co rozrasta się wartość tej osoby, co ona takiego posiada?- Merkury w Raku w 7 domu i wladca 7 domu, w koniunkcji ze Słońcem – pierwsze skojarzenie to mąż, a drugie to dziecko . Z drugiej strony Pluton w Pannie w 8 domu –ogromne dziedzictwo, a po kim? – po Merkurym, mężu.
Urodzenie królowi potomka? - Asc 19 stopien – Waga czyli szczyt 10 domu i wladca w 5 domu. Wenus ogniskowa T-krzyża . Księżyc w Wodniku, Uran – przyszłość . Księżyc w 2 domu –matka, która posiada dziecko ( Wenus w 5 domu) , dziedzica w 8 domu, którego okresla koniunkcja Uran ( we Lwie!) - Mars-Pluton – ktoś przyszłościowy, kto będzie zdobywać, dominować, królować.
Jeszcze mnie zastanawia jej działalność charytatywna. Szukam znaku Panny- w tym znaku jest jej Mars i Pluton w 8 domu – mogłoby to oznaczac udzielanie pomocy osobom umierającym. Panna na szczycie 9 domu – pomaganie ludziom jako filozofia życia – i znow nawiązanie do Jowisza, który także jest wladca 12 domu- domu szpitali
P.S. Jeden szczegół, to jest astrologia klasyczna!!! Bez Urana, Plutona i Neptuna ciężko..
neptis
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/04/09 22:44 Przez neptis.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Program Zet rewelacyjny. W ogóle ta strona jest fascynująca, głównie przez to, ze jest bardzo profesjonalna i można się wiele nauczyć. Ciągle są poruszane nowe tematy przez co możliwość rozwoju tutaj jest nieograniczona. Pozdrawiam wszystkich, którzy tworzą ta stronę : ))))

Zastanawiam się nad znaczeniem anti- i contrantiscion, nie mam tego we własnym horoskopie, więc nie mogę się odwołać do własnych doświadczen. Contrantiscion w horoskopie Diany może wskazywać na to, że zarówno Jowisz jak i Wenus są jednocześnie władcami 1 i 10 domu czyli wizerunek tej osoby związany jest z dużym uznaniem w społeczeństwie. Władcy są w 2 i 5 domu czyli związek z posiadaniem i tworzeniem jednoczesnie. Dla kobiety często największa wartościa jest jej własne dziecko.
Gdyby porównać 2 planety w odbiciach lustrzanych, zawsze jedno jest prawdziwe, a drugie to tylko odbicie. Może odbicie lustrzane to taka maska, którą nakładamy by ukryć swoje prawdziwe intencje, które czają się wewnątrz nas i dają zniekształcony, odwrócony obraz światu. Może to coś jak zjawisko inwersji psychologicznej np. jeśli np.ktoś jest niepewny siebie, a udaje pewnego siebie.
Jak to odnieść do horoskopu Diany? Prawdziwy jest w niej Jowisz, który jest w koniunkcji z Saturnem - mi się kojarzy tu obniżone poczucie własnej wartości – Saturn ja hamuje, a Jowisz zachęca do poprawy oceny samej siebie. Wenus ma być więc rolą, która odgrywa by ukryć swoje kompleksy. Mają to być więc typowo kobiece role ( Wenus w Byku,w 5 domu,władca 10) – kobieta ozdoba, do towarzystwa, do romansow, a nie prawdziwego partnerskiego związku, kobieta, która ma być damą i przykładem dla innych kobiet. Wenus w trudnych aspektach nie daje jej zadowolenia z siebie. Przykładem tego połączenia Jowisza z Wenus może być bulimia, na którą cierpiała Diana. Za radość ze zmysłu smaku odpowiada Byk, a wiec i 2 dom. Bulimia wynika z zaburzonej oceny własnej sylwetki, co ma podłoże psychologiczne. Saturn ja dyscyplinował, a Jowisz zachęcał do jedzenia. Wenus to inwersja, obraz kobiety atrakcyjnej o idealnej figurze gwiazdy (Lew i Byk). Jeśli contrantiscion to kwadratura, to rzeczywiście wykreowanie odbicia Jowisza w Wenus Diany, nie było łatwe, a wręcz spowodowało kolejne komplikacje i trudności.
Aga
neptis
graphgraph

Witaj Neptis

Dzięki za pozdrowienia, to miłe, że komuś się to podoba i że ktoś to czyta :)

Kilka spraw organizacyjnych, które tyczą tego działu na forum. Otóż intencją założenia działu Astrologia klasyczna, gdzie pojawia się ten wątek, jest badanie horoskopów tradycyjnymi regułami. Wiem, że ze względu na przyzwyczajenia interpretowanie horoskopu bez planet transsaturnicznych może być trudne. Wiem również że operowanie na sygnifikatorach szczegółowych (porównaj z tym tekstem www.astrolabium.pl/astrologia/zrodla/doktor/347-sygnifikatory) - które wydają się być charakterystyczne dla astrologii klasycznej, również może wprowadzać w naszych umysłach pewien zament. Pomimo tego chciałbym byśmy na tym podforum pracowali z horoskopami w sposób klasyczny, czyli byśmy stosowali reguły tradycyjne. Jeszcze nie wiem, do czego to nas doprowadzi, choć intuicja podpowiada, że podróż może być szalenie interesująca.

> Prawdziwy jest w niej Jowisz, który jest w koniunkcji z Saturnem

Wg tego, co w Rzeczywistej Astrologii pisze Frawley, to wg reguł astrologii klasycznej nie ma aspektu między Saturnem a Jowiszem. Chodzi o to, że aspekt może istnieć jedynie pod warunkiem tego, że planety przebywają w odpowiednich znakach. Frawley podaje nawet taki przykład, że dwie osoby mogą siedzieć za ścianą w sąsiednich pokojach i że nie ma między nimi związku. Tę regułę trudno będzie nam tutaj zastosować w zupełności, bo Jowisz jest we władaniu Saturna, a więc ma z nim jakiś związek, niemniej zwracam Ci uwagę, że wg reguł klasycznych wg Jowiszem i Saturnem nie ma aspektu.

> Może to coś jak zjawisko inwersji psychologicznej np. jeśli np.ktoś jest niepewny siebie, a udaje pewnego siebie.
> Jak to odnieść do horoskopu Diany?

Neptis, myślę, że to za bardzo psychologiczne. Jeżeli prawdą jest to, co pisze Frawley, to powinniśmy postarać się unikać wszelkich tez psychologicznych, a skupić się na zupełnie czym innym z czym do tej pory nie mieliśmy do czynienia. Chodzi mi o to, że dla współczesnej astrologii planety sygnifikują stany psychologiczne, a dla astrologii klasycznej wskazują wiele innych rzeczy, ale nie koniecznie muszą wskazywać na sferę psychologiczną. Widzisz, myślę, że to można nawet zinterpretować tak, że skoro X dom w astrologii klasycznej jest domem króla, to Wenus może być sygnifikatorem władcy.

Piszę o tym gdyż widzę, jak osoby, które do tej pory zajmowały się astrologią współczesną, mają duży problem by patrzeć na planety jak na innych ludzi, którzy na nas działają. Myślę, że to astrologia współczesna przyzwyczaiła nas do patrzenia na planety jak na sygnifikacje stanów psychicznych. Czuję, że jeżeli mamy zacząć uprawiać astrologię klasyczną, to powinniśmy się nauczyć wychodzić ponad psychologiczne znaczenie planet.

Tyle uwag jak na razie, mam nadzieję, że nie bierzesz tego zbytnio do siebie. Chcę po prostu zaprowadzić na tym pod forum jakiś porządek, dzięki któremu łatwiej mi będzie zaprowadzić porządek w mojej głowie.

Jeszcze raz wielkie dzięki za serdeczności.

Pozdrawiam
Tomasz

PS. Zwróć uwagę na to, że Wenus jest na gwieździe Algol: www.constellationsofwords.com/stars/Algol.html
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/04/09 23:05 Przez panTo.

Reguła Lilliego, która prezentowana jest w jego 3 części Chrześcijańskiej Astrologii:

Jeśli Władca Ascendentu jest aspektowany przez Słońce trygonem lub sekstylem, lub jest planetą wschodzącą przed Słońcem, a przy tym jest najbliżej Słońca, lub jest połączony z Władcą Szczytu Nieba (MC), właściciel horoskopu będzie uwielbiany przez królów lub wybitne osobistości.

W tym przypadku mamy połączenie Władcy X i I domu poprzez Contrantiscie, a ta ma ponoć naturę kwadratury i opozycji. W astrologii horarnej kwadratura pokazuje opóźnienia i problemy, a opozycja może wskazywać na rozczarowania związane z daną sprawą.
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/04/10 01:37 Przez panTo.

Wszelkie komentarze są dla mnie bardzo cenne. Samo zwrócenie na mnie uwagi tutaj jest dla mnie komplementem.
Wenus jest na gwieździe Algol, która ma naturę Jowisza i Saturna, a ponieważ jest odbiciem Jowisza, więc Jowisz też ma naturę Jowisza i Saturna, jak gdyby był w koniunkcji z Saturnem – czyli w astrologii klasycznej i współczesnej wychodzi na to samo. Tak samo Saturn – jego antiscion jest w Strzelcu w 11 domu ( Jowisz w Wodniku ).
Uczepiłam się myślami gwiazdy Algol i szukałam jej wpływu w dniu śmierci Diany (31.08.1997 1:27 River Seine in Paris). Ale nic takiego nie dostrzegłam, w ogóle jeśli chodzi o ścisłe aspekty nie widzę w horoskopie nic znaczącego. Ten trygon Marsa ze Słońem w ogóle mi tu nie pasuje…
Czekam z niecierpliwością na nowy wątek o gwieździe Algol( Niestety nie każdy ma możliwość uczestniczenia w wykładach ).
Sama mam tą paskudną gwiazdę na MC..
Natomiast antiscion nabrało sensu przy tranzytach w dniu ślubu Diany z Karolem (29.07.1981 11:17 Londyn ). Słońce staje w antiscion Wenus. Wenus we Lwie – kobieta królowa lub związek małżeński z królem, 8 dom – dziedziczenie po mężu, pieniądze partnera. Następnie trygon Jowisza do Jowisza, przy czym Jowisz pada na 9 dom – ceremonia prawna, ślub. Co ciekawe obok tranzytu Jowisza jest tranzyt Saturna – odbicie ułożenia tych planet w horoskopie natalnym.
neptis
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/04/17 22:45 Przez neptis.

neptis napisała:
> Wenus jest na gwieździe Algol, która ma naturę Jowisza i Saturna,

W Logonii możemy przeczytać, że wg podręcznika o gwiazdach stałych Vivian Rrobson natura Saturna i Jowisza jest opisana w następujący sposób:

Saturn & Jowisz - pełen godności, pobożny, konserwatywny, obdarzony dobrą pamięcią, chciwy; jeśli gwiazda kulminuje - szacunek i awans. Źródło: www.logonia.org/archiwalia/passwd/astrologia/astr1-1.htm

> a ponieważ jest odbiciem Jowisza, więc Jowisz też ma naturę Jowisza i Saturna,
> jak gdyby był w koniunkcji z Saturnem – czyli w astrologii klasycznej i współczesnej wychodzi na to samo.

Zupełnie tego nie rozumiem. To za bardzo skomplikowane. Trzymajmy się lepiej tego, o czym pisze Vivian Robson.

> Czekam z niecierpliwością na nowy wątek o gwieździe Algol( Niestety nie każdy ma możliwość uczestniczenia w wykładach ).

Nie martw się, niebawem zacznę się przygotowywać notatki będę wrzucał na forum. Będzie również o Algol, mam już wiele na jej temat informacji, ale jeszcze muszę to wszystko zebrać w całość i napisać. Znasz może angielski?

> Sama mam tą paskudną gwiazdę na MC..

Algol wypada w końcówce Byka i jest w kwadraturze do osi 27-29 stopni Wodnika, która daje talent do astrologii. Zobacz, co na ten temat pisał Leon Zawadzki: www.astrolabium.pl/forum/3-astrologia-pr...zy-profetycznej#7354

> Natomiast antiscion nabrało sensu przy tranzytach w dniu ślubu Diany z Karolem

Nie wchodzę w to na razie, nie rozpraszajmy się. Pracujmy powoli, niech wyrywający się umysł zbytnio nie biegnie. Zobaczmy, co się dzieje ze Słońcem i Merkurym, dwie planety obok siebie, to musi być bardzo ważne, bo przecież w domu kątowym, a kątowe domy najsilniejsze. To VII dom, więc patrzymy na Władcę, który jest w to zaangażowany, tym bardziej, że jest w VII domu.

Dasz radę poddać to interpretacji? Podpowiem, że powinnaś zacząć od ocenienia godności podstawowej i przypadkowej Merkurego, który jest władcą VII domu. O tym, jak to zrobić, dowiesz się z artykułu Beaty (www.astrolabium.pl/astrologia/astrologia...-pytania-o-prace-cz1) Jest tam nawet tabelka. W załączonym rysunku godności są pokazywane przez te zielone i czerwone kreski po prawej stronie przy planetach. Jak w programie na to klikniesz, to pokazuje Ci z czego to jest liczone.

Pozdrawiam
Tomasz

panTo
Admin
graph
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/04/16 01:35 Przez panTo.

Do góryStrona: 12